Motormánia: SLOVENSKÉ CESTY OSVIEŽI FORD STREETKA

Autor: Press (press@motormania.sk)
Publikované dňa: 18. júl 2003
URL: http://www.motormania/art.ltc/511
Ford Streetka, automobil, ktorý už zlomil nejedno srdce, je k dispozícii aj pre slovenských motoristov a motoristky. Štýlový kabriolet uviedol v týchto dňoch na trh importér vozidiel Ford Summit Motors Slovakia. Vozidlo sa predáva v dvoch výbavových stupňoch Base a Luxury. Streetka poháňa motor 1,6 Duratec 8V s výkonom 95 koní.
Dizajnérska perla Ford Streetka je určená pre najnáročnejších zákazníkov Ford, má v sebe dostatok štýlu a elegancie, pritom nechýba prekvapivá dávka úžitkových vlastností. Dizajn tohto elegantného malého roadstera tvorili dizajnérske štúdiá Ghia a Pininfarina, horúci taliansky štýl zo Streetka priam vyžaruje. Už predstavenie Forda Ka vyvolalo revolúciu v automobilovom dizajne, dizajn New Edge sa neskôr naplno prejavil v modeli Focus – aute roka 1999. Teraz sa Ka vracia na výslnie v podobe Streetka – malého dvojmiestneho kabrioletu, ktorý spája tradičné hodnoty roadstera, stabilitu športového vozidla a kvalitu jazdy najmodernejších automobilov sveta.
Klikni na obrázok! Klikni na obrázok!
Pre zväčšenie klikni na obrázok
Motor Duratec 8V s objemom 1,6 litra je ideálnou pohonnou jednotkou pre Streetka. Nízka hmotnosť malého auta umožňuje vynikajúcu dynamiku a vzrušujúcu jazdu, keď vodič využíva celý rozsah otáčok motora a občas sa pristihne pri tom, že zabúda radiť. Pritom motor vďaka malému objemu má nároky na palivo na úrovni bežného automobilu. Streetka nie je iba auto na nedeľné jazdenie, dá sa využívať na každodenné cesty, ktoré sa samé stanú pôžitkom. Dokúpením pevnej laminátovej strechy sa Streetka zmení na celoročné vozidlo. Na fotkách Kylie Minogue s vozidlom StreetKA:
Klikni na obrázok! Klikni na obrázok! Klikni na obrázok!
Pre zväčšenie klikni na obrázok
Interiér vozidla pripomína úspešný vnútrajšok Forda Ka. Zadná lavica však ustúpila skladacej streche, vďaka čomu má Streetka batožinový priestor nezvyčajne veľký na túto triedu vozidiel. Bez problémov odvezie batožinu pre dvoch cestujúcich na voľný víkend. Štýlový Ford Streetka je v ponuke pre slovenských zákazníkov v cene už od 819 tisíc korún. Základná výbava Base pritom obsahuje 16-palcové kolesá z ľahkých zliatin, ABS, predné svetlá do hmly, elektricky ovládané spätné zrkadlá, výškovo nastaviteľné športové sedadlá, výkonné autorádio s CD prehrávačom a ďalšie doplnky.
(c) 2002-2005 Motormánia.sk.