Motormánia: Peugeot 206 vyhodil VW Golf z pozície najpopulárnejšieho automobilu Európy

Autor: SITA (info@motormania.sk)
Publikované dňa: 24. sep 2002
URL: http://www.motormania/art.ltc/315
Model 206 automobilky PSA Peugeot-Citroën zosadil Golf spoločnosti Volkswagen (VW) z pozície najpopulárnejšieho auta v Európe. Stalo sa tak prvýkrát v tomto roku. Obe vozidlá patria do strednej triedy...
(SITA, Reuters) - Model 206 automobilky PSA Peugeot-Citroën zosadil Golf spoločnosti Volkswagen (VW) z pozície najpopulárnejšieho auta v Európe. Stalo sa tak prvýkrát v tomto roku. Obe vozidlá patria do strednej triedy, v ktorej Peugeot 206 drží 4,2-percentný podiel na trhu a Golf 4,1 %. Vo štvrtok o tom informovala konzultačná firma Automotive Industry Data (AID). "Indikátor odráža, čo sa deje. VW zavrávoral a Peugeot to šikovne využil," komentoval výsledky prieskumu Peter Schmidt z AID. VW stráca zo súčasnej pozície, keď sa nachádza na dne produktového cyklu. Nemecká automobilka sa v posledných rokoch viac sústredila na segment luxusných vozidiel, čím utrpeli masovo populárne modely. VW v tomto roku očakáva v porovnaní s minulým rokom nižší zisk a to aj napriek hĺbkovému programu znižovania nákladov. Medzitým PSA zverejnila lepšie ako očakávané prognózy na tento rok, čo jej dovolil silný a moderný modelový rad, ktorý prilákal zákazníkov od iných automobiliek ako VW alebo domáci Renault.
Volkswagen Golf Peugeot 206 Klikni na obrázok a v novom okne sa to otvori väčší
Podľa Schmidta výsledky zvýraznili potrebu vyváženého a lákavého produktové radu v automobilovom priemysle. A to najmä teraz pred začatím parížskeho autosalónu, na ktorom chcú výrobcovia získať potenciálnych zákazníkov na oslabenom trhu automobilov. Schmidt očakáva, že značka Peugeot môže v najbližších mesiacoch prekonať v predaji VW, no zároveň upozornil, že takéto zmeny v automobilovom priemyslu bývajú málokedy trvalé.
(c) 2002-2005 Motormánia.sk.