Motormánia: Veľká premiéra malého auta Nissan Micra bude v Paríži

Autor: Ivan Hodas (ivan@motormania.sk)
Publikované dňa: 18. sep 2002
URL: http://www.motormania/art.ltc/310
Nissan Micra patrí k najžiadanejším modelom značky Nissan v Európe. V tomto období sa už netrpezlivo očakáva príchod jeho novej generácie do Európy, lebo pod názvom March sa v Japonsku predáva už od začiatku marca 2002.
Nissan Micra patrí k najžiadanejším modelom značky Nissan v Európe. V roku 2001 sa na európskom kontinente predalo takmer 115 000 kusov tohto mestského vozidla. V tomto období sa už netrpezlivo očakáva príchod jeho novej generácie, ktorá sa pod názvom March predáva v Japonsku už od začiatku marca 2002. V Európe bude nový Nissan Micra predstavený 26. septembra 2002 na parížskom autosalóne. Ako jediné auto vo svojej kategórii bude štandardne vybavené štyrmi airbagmi (2 vpredu + 2 bočné) a systémom ABS. Nielen preto bude patriť k lídrom v oblasti bezpečnosti. Súčasťou štandardnej výbavy bude aj posilňovač riadenia a elektrické otváranie predných okien. Dizajn karosérie vychádza zo vzhľadu projektu Nissan mm.e, ktorý bol predstavený na Tokijskom autosalóne na jeseň 2001.
Nissan Micra je čo do rozmerov porovnateľný napr. so Škodou Fabia, Corsou alebo Fordom Fiesta. Automobily tohto segmentu zaujímajú na slovenskom trhu významné miesto, pretože častokrát plnia funkciu rodinného auta. Preto sa očakáva, že nový model Micry zaujme aj slovenského zákazníka. Tretia generácia úspešného malého auta sa montuje na platformu, ktorú o rok neskôr použije aj aliančný partner Renault pre novú generáciu Renaultu Clio. Pre európsky trh sa bude vyrábať v britskom Sunderlande a do predaja príde začiatkom budúceho roka. Na Slovensku sa objaví v prvom polroku 2003.
(c) 2002-2005 Motormánia.sk.