Motormánia: Nissan Primera získal cenu ”RED DOT” za dizajn

Autor: Press (press@motormania.sk)
Publikované dňa: 27. aug 2002
URL: http://www.motormania/art.ltc/293
Členovia poroty obzvlášť oceňovali osobitnú, športovú a dynamickú jednoliatu líniu vzhľadu novej Primery a dôsledné dodržanie tejto filozofie v interiéri automobilu. ”Dizajn klasickej limuzíny sa s Nissanom Primera posunul do ďalšej dimenzie .."
Po štvrtýkrát za posledných 10 rokov Nissan získal prestížnu cenu ”Red Dot” za vysokú úroveň dizajnu, ktorú udeľuje Design Zentrum Nordrhein-Westfalen v Nemecku. Tohtoročnému oceneniu novej Primery predchádzali úspechy v roku 1993 (Micra), 1996 (Almera) a 2001 (Almera Tino). 27 členov poroty hodnotilo 1 479 výrobkov v kategórii ”Produktový dizajn” z hľadiska inovácie, funkčnosti, ergonómie a priateľského vzťahu k životnému prostrediu. Členovia poroty obzvlášť oceňovali osobitnú, športovú a dynamickú jednoliatu líniu vzhľadu novej Primery a dôsledné dodržanie tejto filozofie v interiéri automobilu. Jeden z členov poroty povedal: ”Dizajn klasickej limuzíny sa s Nissanom Primera posunul do ďalšej dimenzie – maska chladiča až po batožinový priestor splýva v jednu elegantnú krivku. Vďaka tomuto dizajnu je interiér mimoriadne priestranný a pohodlný. Spolu s vysokou úrovňou funkčnosti vnútorného dizajnu sa nová Primera zreteľne odlišuje na cestách.”.
Originálny dizajn novej Primery vznikol pod taktovkou Stéphana Schwartza z Nissan Design Europe v Mníchove, ktorý zvážil špeciálne požiadavky zákazníkov. Cieľom bolo skombinovať funkčnosť priestranného a pohodlného interiéru s osobitným a futuristickým zovňajškom, a tak sa čo najviac odlíšiť od stereotypného konceptu limuzíny. Priamočiary vzhľad v spojení s vášňou a pôžitkom z jazdy boli špecifickou požiadavkou pre novú Primeru. Riaditeľ dizajnérskeho štúdia Stéphane Schwarz mal veľkú radosť z udelenia prestížnej ceny: ”Sme poctení udelením tohto ocenenia novej Primery. To dokazuje, že odkaz, ktorý sme chceli zanechať prostredníctvom nového modelu bol správne pochopený. Táto cena patrí všetkým členom tímu dizajnérov, ktorí nadšene pracovali na tomto projekte.”
(c) 2002-2005 Motormánia.sk.