Motormánia: Cesta Corolly za rekordom nie je jednoduchá

Autor: Ivan Hodas (ivan@motormania.sk)
Publikované dňa: 3. júl 2002
URL: http://www.motormania/art.ltc/252
Corolla rekordman havarovala vinou vodiča na diaľnici pri Poprade a bola vážne poškodená. Pri tejto dopravnej nehode nebol nikto zranený. Oprava prebehla rýchlo a tak sa v poluse o rekord pokračuje ...
Cesta Corolly za vysnívaným rekordom najazdiť 80 000 km za 80 dní a snaha o zápis do Guinnessovej knihy rekordov nie je vôbec jednoduchá. Corolla najskôr počas jázd v Českej republike prišla o vodičovo spätné zrkadlo a neskôr jeden z účastníkov rekordu poškodil geometriu prednej nápravy. Obe poškodenia však boli okamžite opravené a pre celú akciu nezaznamenali takmer žiadne zdržanie. Kritický okamih ale nastal vo štvrtok 6 júna krátko predpoludním, keď Corolla rekordman havarovala vinou vodiča na diaľnici pri Poprade a bola vážne poškodená. Pri tejto dopravnej nehode nebol nikto zranený.
Toyota Corolla Toyota Corolla
Táto skutočnosť znamenala pre organizátorov celej akcie potrebu okamžitého rozhodnutia – pokračovať alebo pokus ukončiť. Nakoniec zvíťazil súťaživý duch a po šiestich dňoch vynútenej prestávky Corolla v pokuse o rekord opäť pokračuje. Za rýchlosť opravy vďačí Corolla aj novému celoeurópskemu systému dodávok náhradných dielov do 24 hodín a kvalite vyškolených mechanikov autorizovaných servisov.
Toyota Corolla Toyota Corolla
la"> Šesťdňové zdržanie síce narušilo harmonogram akcie, ale aj napriek tomu sa predpokladá, že Corolla splní vytýčený cieľ najazdiť 80 000 km za 80 dní. V týchto dňoch teda pokus pokračuje u jednotlivých autorizovaných predajcov značky Toyota v Českej republike podľa pôvodného harmonogramu. K 18.6. má Corolla za sebou už 68 000 km a ak sa už nič vážne neprihodí, svoju púť za rekordom zavŕši 30.6. v Prahe. O výsledku nášho snaženia o zápis do Guinnessovej knihy rekordov Vás budeme podrobne informovať.
(c) 2002-2005 Motormánia.sk.