Motormánia: Toyota Corolla získala prestížny titul britského časopisu

Autor: Press (press@motormania.sk)
Publikované dňa: 12. apr 2002
URL: http://www.motormania/art.ltc/192
Na slávnostnom večierku v Londýne pritom Toyota Corolla dokázala poraziť mimoriadne silnú ostrovnú konkurenciu v podobe nového Mini, Range Roveru, či Jaguaru ...
Nová Toyota Corolla zaznamenala veľký úspech v tradičnej ankete renomovaného britského časopisu What Car?, keď získala titul Car of the Year 2002. Na slávnostnom večierku v Londýne pritom Toyota Corolla dokázala poraziť mimoriadne silnú ostrovnú konkurenciu v podobe nového Mini, Range Roveru, či Jaguaru X-Type. Porazení zostali aj ďalší nováčikovia - Ford Fiesta a Volkswagen Polo.
Poznámka: po kliknutí na obrázok sa vám v novom okne otvorí väčší Toyota Corolla Toyota Corolla
Popri hlavnom titule získala Toyota Corolla ešte ocenenie Best Small Hatchback pre najlepší kompaktný hatchback. "Nová Corolla je výsledkom skvelej práce automobilky Toyota," komentoval výsledok voľby šéfredaktor časopisu What Car? Steve Fowler. "Jazda v tomto aute je zážitkom a zákazníkom ponúka naozaj veľké hodnoty. Svoje kvality a najmä všestrannosť dokázala nová Toyota Corolla práve pri voľbe automobilu roku 2002, kde jednoznačne zvíťazila. Tohtoročný ročník bol navyše v celej 25ročnej histórii ankety vôbec najnapínavejší a súboj o prvenstvo bol mimoriadne ťažký. "
Toyota Corolla Toyota Corolla
Prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Toyota Motor Europe Manufacturing Dr. Shuhei Toyoda po slávnostnom vyhlásení výsledkov povedal: "Je pre nás obzvlášť významné, že túto cenu získavame práve vo Veľkej Británii. Model Corolla totiž vyrábame v britskom závode Burnaston neďaleko Derby a jeho agregáty pochádzajú z modernej motorárne v Deeside na severe Walesu. Ocenenie je zároveň i skvelým darčekom k desiatemu výročiu zahájenia výroby vozidiel Toyota vo Veľkej Británii."
Toyota Corolla Toyota Corolla
Za minulých 12 mesiacov otestoval časopis What Car? Viac ako 250 automobilov, každý z nich najazdil v testoch viac ako 1500 km a na jeho hodnotení sa podieľal odborný redakčný tým. Hodnotenie sa týkalo najmä praktickosti, jazdných vlastností, hospodárnosti, zabezpečenia, bezpečnosti a ergonómie. Časopis What Car? začal vychádzať pred 29 rokmi a svoju anketu Car of the Year zahájil pred 25 rokmi.
Toyota Corolla Toyota Corolla
(c) 2002-2005 Motormánia.sk.