Motormánia: S. Loeb vytvoril na Rallye Korzika nový rekord – 9. víťazstvo v sezóne!

Autor: Press (press@motormania.sk)
Publikované dňa: 25. okt 2005
Sébastien Loeb a jeho tímový spolujazdec Daniel Elena na vozidle Xsara WRC vyhrali Rallye Korzika, štrnástu časť Majstrovstiev sveta.
Úradujúci svetový šampión tak vytvoril nový rekord v počte triumfov za jednu sezónu. Franncúzsky pretekár S. Loeb oslávil svoje deviate víťazstvo v aktuálnom ročníku, čo sa predtým žiadnemu pilotovi v 26- ročnej histórii šampionátu nepodarilo. Rekordných je aj jeho šesť víťazstiev v rade. S. Loeb: „ Mal som skutočne veľkú chuť vyhrať na Korzike, túto trať mám veľmi rád a je pre mňa jedinečná. Priznávam, na začiatku sezóny som si vytýčil dve priority: vyhrať Rallye vo Fínsku a na Korzike. Vo Fínsku bol však silnejší M. Grönholm ale som veľmi rád, že sa mi splnil aspoň jeden z vytýčených cieľov“. Guy Fréquelin: „ Celý tím bol fantastický, nikdy im nechýbala motivácia a to vidieť aj na výsledkoch. Poradie po Rallye Korzika 2005 1. S. Loeb/D. Elena (Citroën Xsara) 3 h 35 min 46,7 s 2. T. Gardemeister/J. Honkanen (Ford Focus) + 1 min 51,7 s 3. P. Solberg/Ph. Mills (Subaru Impreza) + 2 min 42 s 4. S. Sarrazin/D. Giraudet (Subaru Impreza) + 3 min 34,2 s 5. R. Kresta/J. Tománek (Ford Focus) + 5 min 21,5 s Celkové poradie konštruktérov 1. Citroën : 160 bodov 2. Peugeot: 130 bodov 3. Ford: 93 bodov 4. Subaru: 89 bodov Celkové poradie pilotov 1. S. Loeb: 117 bodov 2. P. Solberg: 71 bodov 3. M. Grönholm: 71 bodov 4. T. Gardemeister: 58 bodov 5. M. Märtin: 53 bodov