Motormánia: Nový Volkswagen Polo: Meradlo pre automobilové hodnoty

Autor: Ivan Hodas (ivan@motormania.sk)
Publikované dňa: 19. mar 2002
URL: http://www.motormania/art.ltc/173
Rodina Volkswagen-u sa na Slovensku rozrástla o nový prírastok, ktorým je práve nové Polo. Toto Polo je už štvrtou generáciou úspešného modelu ...
Rodina Volkswagen-u sa na Slovensku rozrástla o nový prírastok, ktorým je práve nové Polo. Toto Polo je už štvrtou generáciou úspešného modelu, keď sa ich doteraz počas predchádzajúcich generácií predalo viac ako 7.000.000 kusov. Nové Polo má širokú základnú výbavu, ako aj možnosti nadštandardnej výbavy. V sériovej výbave každého nového Pola nájdete minimálne airbagy ako u vodiča, tak aj u spolujazdca, tretie brzdové svetlo, rádio so štyrmi reproduktormi, anténu, plnohodnotnú rezervu a vo väčšine prípadov aj posilňovač riadenia. Samozrejme táto sériová výbava je variabilná, nakoľko sú v ponuke štyri modely Polo, z ktorých každý má v serii ešte niečo naviac (Basis, Comfortline, Trendline a Highline). Z nadštandardnej výbavy si môžete vybrať zo širokej ponuky doplnkov od ABS cez palubný počítač, tempomat, klimatizáciu, el. ovládania okien až po palubný počítač, či z vzhľadových doplnkov farby alebo hliníkových diskov. Polo je u nás ponúkané ako v trojdverovej, tak aj v päťdverovej verzii, pričom vybrať si môžete z ponuky siedmych motorov. V ponuke sú štyri benzínové motory s výkonom od 55 až po 100 koní a tri naftové s výkonom od 64 po 100 koní. Cena základného modelu Polo Basis s motorom 1,2l v štandardnej výbave je 325.900 Sk, pričom najvyššia cena v štandardnej výbave je pri modeli Highline s motorom 1,9l TDI, za ktoré už zaplatíte 529.800 Sk.
Nakoniec vám prinášame ešte niekoľko fotografií v galérii, pričom po kliknutí na fotografiu sa vám zobrazí väčšia v novom okne.
(c) 2002-2005 Motormánia.sk.