HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

30. nov 2001 (00:04) - SITA - Aktuality z domova

VWFS uvádza na slovenský trh operatívny leasing

V budúcom roku plánuje spoločnosť uzavrieť asi 400 zmlúv operatívneho leasingu, čo by malo predstavovať približne 5-percentný podiel na nových leasingových zmluvách


Spoločnosť Volkswagen Finančné služby Slovensko (VWFS), s.r.o., uvedie od 1. decembra na slovenský trh operatívny lízing, ktorý je určený najmä pre stredne veľké a väčšie spoločnosti. Prostredníctvom operatívneho leasingu prevezme všetky starosti o vozový park VWFS. Ako na štvrtkovej tlačovej besede uviedol manažér oddelenia veľkoodberateľov Miroslav Suchý, v budúcom roku plánuje spoločnosť uzavrieť asi 400 zmlúv operatívneho leasingu, čo by malo predstavovať približne 5 % nových leasingových zmlúv.
Operatívny leasing spočíva v prenájme vozidiel klientom bez predkupného práva. Na rozdiel od finančného leasingu nepožaduje VWFS akontáciu a garantuje výšku mesačných splátok po celú dobu trvania leasingu. To umožňuje používať jeden daňový doklad a uľahčuje účtovnú evidenciu. Leasingová zmluva môže okrem toho zahŕňať aj bezplatné použitie náhradného vozidla počas 25 dní v roku. "Dôvodom uvedenia operatívneho lízingu je záujem už existujúcich klientov, ktorí využívajú služby finančného leasingu," uviedol Suchý. Mnohí veľkoodberatelia sú dcérskymi spoločnosťami zahraničných koncernov, ktoré tento spôsob leasingu veľmi často využívajú.
Spoločnosť bude v budúcom roku pokračovať v rozširovaní produktového portfólia. Na trh plánuje uviesť aj úverové financovanie a poistenie neschopnosti splácať splátky. VWFS očakáva, že sa na slovenskom trhu v roku 2002 predá približne 66 tis. vozidiel, z čoho 58 % by mali predstavovať vozidlá značky koncernu Volkswagen. Ako uviedol prokurista spoločnosti Vladimír Potuček, celkový počet uzavretých zmlúv v roku 2002 dosiahne asi 13 tis. a spoločnosť tak bude financovať každé tretie koncernové vozidlo.
Lízingová spoločnosť Volkswagen Finančné služby Slovensko vznikla koncom augusta 2000 fúziou spoločností ŠkoFin, s.r.o., a SK-Auto Leasing, s.r.o. Svoju činnosť oficiálne začala 1. októbra minulého roku.
Za prvých deväť mesiacov tohto roka uzavrela 9 680 zmlúv v obstarávacej hodnote bez dane z pridanej hodnoty vo výške 3,297 mld. Sk. Počet nových lízingových zmlúv tak medziročne vzrástol o 13,17 %. Nemecká spoločnosť Volkswagen Financial Services AG vlastní 58 % podiel v VWFS a zvyšnú časť kontroluje Porsche Bank AG.

© 2001, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Súvisiace články:
13. aug 2002 Čo je to Leasing? časť 2. (Informácie pre motoristov)
2. máj 2002 Čo je to Leasing? časť 1. (Informácie pre motoristov)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 23/05/18 07:04:19