HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

8. aug 2001 (00:00) - Press - Predstavujeme

Sympatické, športové, praktické - nové BMW 3 compact

Po veľkom úspechu svojho predchodcu z roku 1994 prichádza v súčasnosti na slovenský trh druhá generácia modelu BMW 3 compact - piaty člen rodiny BMW trojkového radu. Svoju oficiálnu premiéru a zároveň štart predaja na slovenskom trhu oslavuje nové BMW 3 compact 24. júla 2001.


BMW 3 Compact
Nový compact je o 21 cm kratší ako limuzína, má vlastné športovo ladené pruženie, vysoký štandard výbavy, ako aj ultramodernú technológiu motora, čím ponúka unikátne spojenie športových kvalít a praktických vlastností. V rámci trojkového radu BMW je však zároveň samostatne stojacim modelom s nezameniteľným dizajnom a vzhľadom na svoje vynikajúce jazdné vlastnosti, výnimočne nízku spotrebu a prístupnú cenu je v rámci svojej konkurencie unikátny.

Svetová novinka - VALVETRONIC
Nové BMW 3 compact prichádza na trh s dvomi variantmi motorov - 316ti (85 kW, 4-valcový motor so 4 ventilmi, kombinovaná spotreba 6.9 litra/100km, max. rýchlosť 201 km/h) a 325ti (141 kW, 6-valcový motor so 4 ventilmi, kombinovaná spotreba 8,9 litra/100km, max. rýchlosť 235 km/h).
Model 316ti compact je prvým automobilom na svete vyrobeným s motorom s technológiou VALVETRONIC – systémom plne variabilného časovania ventilov, ktorý nahrádza funkciu škrtiacej klapky. Nová technológia motora znižuje spotrebu najmä pri štandardnom jazdení minimálne o 10 %, a to bez ohľadu na jeho kvalitu a zároveň poskytuje väčšiu „živosť“ motora pri nižšej hlučnosti. Škrtiaca klapka, ktorá sa od vynálezu zážihového motora používa na „obmedzovanie jeho dýchania„, sa už s technológiou VALVETRONIC nepoužíva. Jej úlohu tu preberá elektromotor, ktorý kontinuálne nastavovuje zdvih sacích ventilov.
Technológia VALVETRONIC tak predstavuje obrovský krok vpred v histórii benzínových motorov, porovnateľný s prechodom od karburátora k vstrekovaniu paliva a je zároveň začiatkom uvedenia novej generácie motorov VALVETRONIC, ktoré sa budú nachádzať už aj v novom modeli BMW radu 7.
Od septembra tohto roku bude rodina automobilov BMW 3 compact rozšírená o ďalšie dva varianty motorov - model 318ti (výkon 105kW/143k, max. krút. moment 200 Nm, kombinovaná spotreba 7,2l/100km) s dvojlitrovým štvorvalcovým motorom a takisto s technológiou VALVETRONIC, a model 320td ( výkon 110kW/150k, max. krút. moment 330 Nm, kombinovaná spotreba 5,5l/100 km), ktorý poskytuje také jazdné vlastnosti, ako pred niekoľkými rokmi dosahovali automobily zo segmentu športových vozidiel.

Nový model – nový dizajn
Z hľadiska dizajnu je nové BMW 3 compact začiatkom výraznejšieho optického odlíšenia jednotlivých modelov trojkového radu, ktoré bude ďalej pokračovať prepracovaním trojkového radu pre modelový rok 2002. Facelift BMW radu 3, ktorý bude mať svetovú premiéru v septembri tohto roku, sa totiž okrem iného prejaví aj výraznejším optickým odlíšením modelov limuzína a touring. Osobitý vzhľad novému compactu dodáva predovšetkým nová interpretácia predných a zadných svetiel, ako aj dynamické bočné línie, podobné ako pri automobile BMW X5.

Vyššie, širšie, dlhšie – a praktickejšie ako kedykoľvek predtým
V porovnaní s trojkovou limuzínou je nový compact o 21 cm kratší pri rovnakej veľkosti podvozku. Zároveň je však celkovo väčší ako jeho predchodca, a to o15 mm vo výške, o 53 mm v šírke a o 52 mm v dlžke. Priestor získaný takýmto spôsobom však slúži výlučne na poskytnutie vyššieho komfortu pre vodiča i spolujazdcov.
Ešte viac praktických výhod ako nárast rozmerov však poskytuje priestranný batožinový priestor so širokým otváraním takmer až do vertikálnej pozície. Zadné dvere merajú v najširšej časti 1,46 m, čo je o 3,6 cm viac ako u predchádzajúceho modelu, prístup k nakladaniu je takmer rovnaký ako pri BMW 5 touring a tak je možné v batožinovom priestore nového compactu bez problémov prepraviť napríklad aj automatickú práčku. Naviac je k dispozícii aj praktická funkcia diaľkového otvárania zadných dverí až do najširšej pozície.

Interiér s exkluzívnymi kvalitami radu BMW 3
Interiér nového BMW 3 compact poskytuje cestujúcim maximálne pohodlie, úžitkovosť i variabilitu. V princípe v sebe spája všetky základné elementy, ktoré sa už nachádzajú v samotnom trojkovom rade. Koncept jednoduchého vstupu, ktorý podstatne zjednodušuje spolujazdcom nastupovanie a vystupovanie zo zadného radu sedadiel napríklad pochádza z trojkového coupé, horná polovica prístrojovej dosky je identická dizajnom i štruktúrou s limuzínou. Predné sedadlá je možné posunúť približne o 9 cm viac dopredu ako pri predchádzajúcom modeli a zároveň smerom hore, čím cestujúci vzadu získavajú o 234 mm viac priestoru na úrovni kolien. BMW 3 compact je preto na rozdiel od niektorých svojich konkurentov homologizované ako päťmiestne vozidlo so sedadlami v plnej veľkosti.

Široké možnosti individualizácie
Nový compact však zaujme aj širokou ponukou možností individualizácie, aká neexistuje v žiadnom inom modeli v tomto segmente. Na výber je približne 70 špeciálnych možností, čo je takmer dvojnásobne viac ako u predchádzajúceho modelu. Jedenásť farieb exteriéru, 14 farieb poťahov a tri rôzne materiály pre vnútorné obloženie, jeden z nich z brúseného hliníka, poskytujú zákazníkovi takmer nekonečný výber pri vytváraní svojho individuálneho vozidla.
Doplnková výbava pre nové BMW 3 compact bola oproti pôvodnému modelu rozšírená o 40 nových položiek, pričom niektoré z nich sú v tejto triede unikátne: hlasové ovládanie niektorých funkcií telefónu a navigačného systému, multifunkčný volant s tempomatom, navigačný systém s monitorom v režime 16:9, parkovacie senzory PDC, kontrola tlaku v pneumatikách RDC, automatická prevodovka s funkciou Steptronic, elektrochromatické spätné zrkadlá alebo autorádio s MD-mechanikou. Nový compact je taktiež v opcii dostupný aj s novo vyvinutými BMW bi-xenónovými svetlami, úplne novou generáciou v technológii predných svetiel, ktorá využíva výnimočné vlastnosti xenónových svetiel nielen pre spodný, ale aj pre horný svetelný lúč.

Pokračovanie úspešnej histórie
Až 400 tisíc zákazníkov urobilo z modelu BMW 3 compact prvej generácie jeden z najúspešnejších modelov tejto značky. Vytvorením trojkového compact-u BMW úspešne rozpoznalo a vyplnilo trhovú medzeru, a nový pojem „compact“ sa veľmi rýchlo stal synonymom pre compact hatchback v strednej triede.
Pôvodný compact dosiahol v predaji modelov trojkového radu až 21 %-ný podiel, čím významnou mierou prispel k výnimočnému úspechu týchto automobilov. Okrem toho dokázal tento model získať vysoké percento nových a zároveň verných zákazníkov - zhruba dvaja z troch majiteľov pôvodného compact-u jazdili predtým s automobilom inej značky, a zároveň opäť približne dvaja z troch zákazníkov si po tom, ako vlastnili compact, znovu kúpili automobil značky BMW.

Vstupná brána do sveta BMW
Nové BMW 3 compact ponúka všetko to, čo značka BMW stelesňuje: radosť z jazdy, dynamiku a eleganciu, bezpečnosť, a zároveň hospodárnosť a vynikajúci pomer medzi cenou a výkonom. Nový compact ako svieži, mladistvý a zároveň plnohodnotný člen rodiny BMW trojkového radu je tak ideálnym vstupným modelom do sveta automobilov BMW.
Dostupnosť tohto nového modelu pre zákazníkov podporuje BMW na Slovensku aj formou špeciálnej ponuky financovania. Prostredníctvom spoločnosti CAC Leasing je k dispozícii leasingový program s nulovým navýšením, ktorý môžu zákazníci využiť odo dňa štartu predaja tohto modelu na Slovensku 24.7.2001 až do konca októbra tohto roku.

Svojím originálnym dizajnom, technickými vymoženosťami, širokými možnosťami individualizácie, výnimočne nízkou spotrebou ako aj dostupnou cenou má nové BMW 3 compact tie najlepšie predpoklady stať sa podobne ako jeho predchodca skutočným bestsellerom.


BMW 3 Compact


Galéria
               
           
   Súvisiace články:
20. sep 2006 BMW Hydrogen 7 -Nová éra mobility (Predstavujeme)
23. aug 2006 BMW TrackTrainer - Ideálnou stopou k vyššej bezpečnosti (Aktuality z domova)
3. júl 2006 Nové BMW M6 Cabrio -Bezkonkurenčne dynamické, otvorené a atraktívne (Predstavujeme)
18. máj 2006 BMW 5.0 l V10 je už opäť vyhlásený za Medzinárodný motor roka! (Aktuality zo sveta)
9. jan 2006 BMW 530 xi – RADOSŤ Z JAZDY VĎAKA NOVÉMU INTELIGENTNÉMU POHONU 4x4 xDrive (Testujeme)
11. okt 2005 Zmena vlastníctva poskytovateľa dovozných služieb pre BMW Group na Slovensku (Aktuality z domova)
15. máj 2005 BMW dementuje (Motoršport)
22. nov 2004 BMW 118d – SOM INÝ SOM JEDNOTKA (Testujeme)
3. aug 2004 BMW X3 3.0i– „BAVORÁK“ AKO STVORENÝ PRE ZÁBAVU (Testujeme)
29. sep 2003 BMW vyvíja hovoriace auto, ktoré budú komunikovať so svojimi druhmi na ceste (Aktuality zo sveta)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 11:47:44