HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

6. aug 2001 (00:00) - Press - Aktuality zo sveta

Úplne nový Opel Combo: Kompaktný, komfortný, bezpečný a prispôsobivý automobil

Praktická a atraktívna dodávka s priestorom pre náklad s objemom 3200 litrov. Dvojica posuvných bočných dverí zaručuje bezproblémové nakladanie a vykladanie tovaru. Jednopriestorový design prináša priestranný interiér najmä v oblasti nad hlavami pasažierov. Prepracované zavesenie kolies DSA garantuje vynikajúce jazdné vlastnosti, maximálny komfort a špičkovú úroveň bezpečnosti. Pohon obstarávajú dva vznetové a jeden zážihový motor s výkonom od 48 kW/65 k až po 64 kW/87 k.


Opel Combo
Na medzinárodnom autosalóne IAA, ktorý sa bude konať od 13. do 23. 9. v nemeckom Frankfurte nad Mohanom, predstaví Opel nový model Combo - atraktívny automobil, mieriaci do rýchlo rastúceho trhového segmentu malých dodávkových automobilov. Nový Opel Combo dokonale kombinuje priestrannosť a robustnosť, požadovanú od ľahkých úžitkových áut tejto kategórie, s komfortom a jazdnými vlastnosťami moderných osobných áut.

Ako prvá sa na trhu objaví dvojmiestna verzia Combo Cargo. O necelých šesť mesiacov neskôr budú nasledovať päťmiestne modely Opel Combo Tour. Tie dokážu poslúžiť nielen podnikateľom ako praktické úžitkové automobily, ale bez problémov sa vysporiadajú aj s nárokmi kladenými na rodinné automobily a oslovia tak osobnosti s bohatým spektrom záujmov a koníčkov.

Obe verzie - Combo Cargo i Combo Tour - sa budú vyrábať v závode automobilky Opel v portugalskom Azambuji.

Nový Opel Combo technicky vychádza z modelu Corsa tretej generácie. Pre svoju najčerstvejšiu novinku v modelovom portfoliu pripravili konštruktéri automobilky Opel tri vitálne a zároveň hospodárne motory s výkonom od 48 kW/65 k až po 64 kW/87 k.

Opel Combo patrí už mnoho rokov k najpopulárnejším autám svojej kategórie - od roku 1993 sa v celej Európe predalo 270 000 týchto automobilov. A nový model má všetky predpoklady nadviazať na úspechy svojich predchodcov - nastupujúci Opel Combo novej generácie totiž stanovuje nové, výrazne vyššie štandardy v mnohých ohľadoch: Objem skrine má až 3200 litrov, úložná plocha je dlhá 2,70 m, užitočná hmotnost je až 810 kg a za nový model je možné pripojiť príves s hmotnosťou až 1200 kg. Na želanie zákazníka je nový Opel Combo možné vybaviť hneď dvojicou bočných posuvných dverí, čo výrazne uľahčuje manipuláciu s nákladom. Osobitosť a komfort vozidiel Opel Combo umocňuje množstvo vyspelých prvkov, ako napr. výkonná klimatizácia, elektrické ovládanie okien, centrálne zamykanie, alebo vyspelé informačné systémy.

Nový Opel Combo nastupuje do segmentu, ktorý najmä v poslednom čase zaznamenal veľký vzostup - máloktorý iný automobilový sektor rástol v uplynulých rokoch tak dynamicky ako práve trieda ľahkých dodávok. Počet nových registrácií automobilov tejto kategórie sa v Európe v priebehu uplynulých šesť rokov viac než zdvojnásobil: Kým v roku 1994 bolo registrovaných 318 000 automobilov tejto triedy, v roku 2000 to už bolo asi 639 000 automobilov. Hlavnými dôvodmi výrazného posilnenia tohoto segmentu trhu je atraktivita nových modelov, zvyšujúci sa dopyt kuriérnych a prepravných organizácií a rastúci záujem rodín a aktívnych, športovo orientovaných osobností o autá tejto kategórie.

Nový Opel Combo je charakteristický svojím jednopriestorovým designom, ktorý vizuálne prakticky neoddeľuje interiér pre cestujúcich od nákladového priestoru. Priestor pre náklad je opticky úplne integrovaný do siluety auta, výrazne zošikmené čelné partie nadväzujúce na konvexnú líniu strechy prepožičiavajú novému modelu neprehliadnuteľne dynamický image. „Originálne krivky Opel Combo trochu pripomínajú hlavu delfína,“ hovorí Thomas Welsch, marketingový manager nového modelového radu Combo. „Nové Combo je skutočne elegantné ako hladké telo delfínov, je však zároveň veľmi priestranné.“

Okrem atraktívneho vzhľadu zaujme nový Opel Combo aj praktickým a priestranným interiérom. Vodič a jeho spolucestujúci na prednom sedadle majú skutočne nadpriemerný voľný priestor nad hlavami, rozmerné dvere prispievajú k pohodlnému nastupovaniu a vystupovaniu. Vďaka vyššiemu sedeniu a bohatému preskleniu kabíny (čelné sklo má plochu 0,95 m2) má vodič dokonalý výhľad. Manévrovanie s autom uľahčujú rozmerné spätné zrkadielka. Presklenie karosérie v zadnej časti, charakteristické pre verzie Combo Tour, je na želanie k dispozícii aj v prevedení Combo Cargo.

Nový Opel Combo je dlhý 4323 mm, je teda o 93 mm dlhší než jeho predchodca. Zväčšený je tiež jeho rázvor, a to o 236 mm na súčasných 2716 mm. Zväčšenie celkovej dĺžky a rázvoru sa pozitívne prejavilo vo veľkosti priestoru pre náklad - jeho maximálny objem 3200 litrov (2800 l pri meraní podľa metodiky VDA) patrí k najväčším hodnotám v tejto automobilovej kategórii. Aj ďalšie úžitkové parametre nového Comba výrazne prevyšujú obvyklé štandardy tejto triedy: Užitočná hmotnosť auta je 810 kg a je možné zaň pripojiť príves s celkovom hmotnosťou až 1200 kg.

Požiadavkám na dosiahnutie vysokej užitočnej hmotnosti prispôsobili návrhári Comba konštrukciu jeho zadnej nápravy s dvojitou torznou priečkou prierezu písmena „U“. Vpredu má Opel Combo závesy kolies Corsy tretej generácie vrátane pomocného rámu - predné vyspelé zavesenie kolies DSA (Dynamic Safety) prepožičiava novému modelu vynikajúce jazdné vlastnosti s vysokou mierou aktívnej bezpečnosti.

Úložná plocha nového modelu Opel Combo je dlhá 1,78 m a široká 1,38 m. Šírka úložnej plochy medzi podbehmi zadných kolies je
1,13 m a maximálna výška nákladového priestoru dosahuje hodnotu 1,20 m. Combo môže byť na želanie vybavené dvojicou veľkých bočných posuvných dverí, ktoré umožňujú bezproblémové nakladanie predmetov širokých až 60 cm. Symetricky delené zadné dvere dovoľujú nakladanie tovaru na štandardizovaných Euro-paletách.

Na želanie je možné automobil vybaviť sedadlom predného spolujazdca, ktoré možno preklápať smerom dopredu - potom je možné prevážať predmety dlhé až 2,70 m. Dokonalé uchytenie prevážaných predmetov zaručuje prepracovaný systém FlexCargo. Odolná prepážka za sedadlami oddeľuje kabínu auta od priestoru pre náklad a zabraňuje preniknutiu prevážaných predmetov do interiéru. Ochranné vlastnosti prepážky overili náročné bariérové testy. Konštrukcia deliacej siete umožňuje v prípade preklopenia sedadla predného spolujazdca priklopenie polovice ochrannej prepážky z boku k sedadlu vodiča, ktorý je tak i pri tomto usporiadaní dokonale chránený pred nežiadúcim pohybom prevážaných predmetov.

Základným bezpečnostným prvkom novej dodávky automobilky Opel je jej tuhá štruktúra. Karoséria však nie je príkladne odolná iba proti nárazu, ale tiež proti korózii - vďaka galvanizácii prakticky všetkých karosárských panelov a prvkov môže automobilka Opel garantovať 12-ročnú odolnosť proti prehrdzaveniu.

Do štandardnej výbavy Comba novej generácie patrí množstvo prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti napr. veľkoobjemové čelné airbagy vodiča a spolujazdca, predpínače bezpečnostných pásov, obmedzovače napätia v bezpečnostných pásoch a patentovaný systém bezpečnostného uchytenia pedálov PRS (Pedal Release System). Na želanie sa dodávajú aktívne opierky hláv, ABS atď.

Nové Combo prevyšuje bežné štandardy svojej automobilovej triedy aj ponukou informačných a komunikačných systémov. Zákazníci môžu voliť z množstva vyspelých prístrojov dvojnásobného formátu „double-DIN“, ktorý zaručuje pohodlné a jednoznačné ovládanie. Na želanie sa ku všetkým audiosystémom dodáva diaľkové ovládanie pomocou tlačidiel priamo na volante. Orientáciu vodiča v neznámych lokalitách uľahčujú moderné navigačné prístroje a asistenčné služby Opel OnStar - s pomocou týchto technológií je nájdenie cesty na akúkoľvek zadanú adresu veľmi jednoduché, čo ocenia predovšetkým vodiči kuriérnych služieb v mestských aglomeráciách.

Špičkovým prístrojom v ponuke audiosystémov Opel je prístroj NCDC 2015, ktorý v sebe integruje autorádio so systémom RDS (Radio Data System) a TMC (Traffic Message Channel), prehrávače CD diskov so zásobníkom na štyri CD disky, navigačný systém a mobilný telefón GSM so sadou hands-free.

Záujemcovia o nový Opel Combo si budú môcť vybrať z troch vitálnych a zároveň hospodárnych motorov. Najsilnejší z nich - zážihový 1.6 s výkonom 64 kW/87 k a maximálnym krútiacim momentom 138 Nm - prepožičiava novému modelu najvyššiu rýchlosť až 164 km/h a umožňuje mu zrýchliť z 0 na 100 km/h za 14,0 s. Tento výkonný agregát, ktorý plní emisné limity normy
Euro 4, si v priemere vypýta 7,8 l benzínu na 100 km (merané podľa metodiky MVEG).

Ponuku pohonných jednotiek pre nový Opel Combo dopĺňajú dva moderné preplňované vznetové motory radu ECOTEC - oba majú rovnaký objem 1,7 l a výkon 48 kW/65 k (1.7 DI 16V), resp. 55 kW/75 k (1.7 DTI 16V). Priemerná spotreba týchto motorov, ktoré vyhovujú emisnej norme Euro 3, je iba 5,8 l nafty na 100 km (podľa metodiky MVEG).


Opel Combo


Galéria
               
   Súvisiace články:
12. nov 2003 ŠPECIÁLNA PONUKA SPOLOČNOSTI OPEL (Akčné modely)
4. nov 2003 Spoločnosti General Motors a Avis podpísali najväčšiu dohodu o dlhodobom odbere automobilov (Aktuality zo sveta)
11. sep 2003 Opel: Nový turbodiesel „common-rail“ s objemom 1,9 l a výkonom 110 kW/150 k (Aktuality zo sveta)
20. aug 2003 Nový Opel Vectra Caravan: Komfortné a funkčné prvky v detaile (Predstavujeme)
6. aug 2003 Opel Signum - tvorca novej automobilové triedy (Predstavujeme)
30. júl 2003 Opel Astra novej generácie: Dynamický design pre kompaktnú triedu (Aktuality zo sveta)
17. júl 2003 Opel zvýšil predaje o 30% (Aktuality z domova)
16. júl 2003 Opel uvádza škálu vylepšených agregátov so spotrebou nižšou o 23 % (Aktuality zo sveta)
30. apr 2003 Opel Meriva: Nová dimenzia kompaktnej triedy (Predstavujeme)
8. apr 2003 Opel začína s montážou automobilov na Ukrajine (Aktuality zo sveta)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 11:38:09