HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

20. aug 2003 (00:03) - Press - Predstavujeme

Nový Opel Vectra Caravan: Komfortné a funkčné prvky v detaile

Inovatívny koncept FlexOrganizer umožňuje maximálne využitie batožinového priestoru. Výklopné ťažné zariadenie sa jednoducho ovláda a neruší vzhľad auta. Prístup do batožinového priestoru uľahčuje diaľkové ovládanie piatych dverí v zadnej časti auta.


Vectra Caravan
Nový Opel Vectra Caravan stanovuje nové štandardy celému segmentu modelov kombi strednej triedy. Vďaka najväčšiemu objemu batožinového priestoru v triede (530 až 1850 l, podľa metodiky VDA), asymetricky delenému a preklápaciemu operadlu zadných sedadiel a stredovému otvoru do batožinového priestoru je Vectra Caravan ideálnym automobilom pre tých, ktorí hľadajú vysoko funkčný a prispôsobivý automobil kombi. Vectra Caravan však zároveň osloví aj priaznivcov športovo štylizovaných modelov kombi, pretože sa môže pochváliť nielen atraktívnym designom karosérie, ale aj vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami.

Klikni na obrázok!

Pre zväčšenie klikni na obrázok


Každodenné využívanie tohoto auta spríjemňuje množstvo praktických detailov a užitočných doplnkov. Pre novú Vectru Caravan vyvinuli špecialisti automobilky Opel unikátny systém FlexOrganizer, ktorý umožňuje maximálne efektívne využitie vnútorného priestoru auta, presne podľa okamžitých podmienok. V ponuke sú okrem toho dva ďalšie špeciálne „inteligentné“ prvky dodávané na želanie: skutočný komfort prístupu do batožinového priestoru zaručuje diaľkovo ovládané elektrické otváranie piatych dverí v zadnej časti. A majiteľov motorových člnov, jácht, či jazdeckých koní určite poteší za príplatok montované výklopné ťažné zariadenie pre prívesy s hmotnosťou až 1800 kg. Pokiaľ nie je ťažné zariadenie „v akci“, je ukryté v priestore pod zadným nárazníkom a neruší vzhľad auta. Jeho ďalšou výhodou je fakt, že pri manipulácii s ním nehrozí zašpinenie rúk.

Klikni na obrázok!

Pre zväčšenie klikni na obrázok


Nová Vectra Caravan samozrejme ťaží zo všetkých výhod a silných stránok celého modelového radu Vectra. Rovnako ako sedany Vectra, Vectry GTS i modely Signum ponúka aj Vectra Caravan množstvo prvkov, ktoré zvyšujú komfort cestovania. Dobrým príkladom je anatomické klimatizované sedadlo vodiča, ktoré je ocenené pečaťou AGR nemeckého združenia ortopédov. V ponuke nechýba ani multifunkčná konzola Travel Assistant s modulom Twin Audio, vďaka ktorej je možné separátne voliť audio program pre predné a zadné sedadlá. Výrazným prvkom sú aj inovatívne adaptívne svetlomety AFL (Adaptive Forward Lighting).

Vítaným doplnkom pre mnohých sa iste stane systém diaľkového otvárania garážových dverí, ktorý je zabudovaný do telesa spätného zrkadla. Komfort a bezpečnosť cestovania zvyšujú tiež ďalšie prvky, ako napr. stierače s dažďovým senzorom, alebo spätná zrkadlá so systémom samočinného tmavnutia, vďaka ktorému nehrozí oslnenie vodiča svetlami za ním idúcim vozidlom.


Systém FlexOrganizer: Maximálne využitie batožinového priestoru, prehľadné uloženie všetkých predmetov
V základnom päťmiestnom usporiadaní má batožinový priestor Vectry Caravan objem 530 litrov (pri využití voľného miesta až do výšky krytu priestoru). Aby bolo možné tento priestor skutočne naplno využiť, vyvinuli konštruktéri premyslený systém FlexOrganizer. Vďaka nemu je možné vytvoriť v batožinovom priestore množstvo rôznych konfigurácií, čo je príjemné najmä pri každodennom rôznorodom využívaní auta.

Hlavným prvkom systému FlexOrganizer novej Vectry Caravan je dvojica paralelných koľajničiek v bokoch batožinového priestoru. Do týchto sa uchytávajú deliace priečky, háčky a viazacie oká, takže priestor je možné deliť na rôzne veľké sekcie, do ktorých sa podľa okamžitých potrieb bezpečne uložia prevážané predmety.

Klikni na obrázok!

Pre zväčšenie klikni na obrázok


K dispozícii sú dve sady: Sada „Organizer“ obsahuje niekoľko multifunkčných sietí, rozdeľujúcich batožinový priestor do menších sekcií, vrátane siete v bočnej stene batožinového priestoru a štyri háčky na uchytenie deliacich sietí, alebo napr. na zavesenie nákupných tašiek na bočnú stenu batožinového priestoru. „Organizer“ je ideálnym pomocníkom pri každodennom využívaní auta.

Druhá sada „Travel“ umožňuje rozčlenenie batožinového priestoru na menšie sekcie pomocou flexibilných prepážok a stĺpikov, čo prináša výhody najmä pri cestách na dovolenku. So sadou „Travel“ možno absolútne bezpečne prevážať krabice s nápojmi, či krehký tovar.

Všetky prvky systému FlexOrganizer nepresahujú ani po namontovaní svojou výškou spodnú hranu bočných okien, takže celý batožinový priestor možno vždy prekryť rolovacím krytom, ktorý patrí do štandardnej výbavy. Vďaka tomu sú prevážané predmety skryté pred zvedavými pohľadmi zvonka. Pokiaľ sa systém FlexOrganizer nevyužíva, všetky jeho komponenty sú uložené do špeciálnej schránky ukrytej pod čalúnením batožinového priestoru.

Systém FlexOrganizer možno obohatiť o množstvo ďalších prvkov z programu originálneho príslušenstva Opel. Napr. mimoriadne versatilná sada „Flex“ obsahuje vyklápaciu odkladaciu schránku, v ponuke sú aj na mieru šité cestovné tašky, alebo háčky a závesné pásky, ktoré možno variabilne uchytiť do koľajničiek v bokoch batožinového priestoru.

Výklopné ťažné zariadenie: Jednoduchá manipulácia, nerušený vzhľad
Veľmi praktickým prvkom Vectry Caravan, ktorý sa dodáva na želanie, je výklopné ťažné zariadenie. Pokiaľ ho vodič nepotrebuje, možno celé zariadenie úplne skryť do priestoru pod zadným nárazníkom, takže vôbec neruší elegantný vzhľad auta a neprekáža napr. ani pri parkovaní na malom priestore medzi ostatnými automobilmi. Praktickou stránkou je tiež fakt, že pri sklápaní zariadenia si vodič vôbec nemusí špiniť ruky - ťažné zariadenie sa pod zadný nárazník jednoducho zatlačí nohou. Zaistenie ťažného zariadenia v jeho funkčnej pozícii zabezpečuje západka umiestená v boku batožinového priestoru. O tom, že ťažné zariadenie je spoľahlivo fixované v správnej pozícii, vodiča informuje vizuálne aj akusticky signál. K výklopnému zariadeniu je pripojená aj nevyhnutná elektrická inštalácia. Vďaka možnosti pripojiť k autu prostredníctvom výklopného ťažného zariadenia prívesy s hmotnosťou až 1800 kg (v testovanom 12 % stúpaní) sa Vectra Caravan stáva ideálnym automobilom na ťahanie veľkých obytných prívesov, prívesov s koňmi či člnmi a uplatní sa aj v podnikaní.


Diaľkovo ovládané piate dvere: Komfortné otváranie i zatváranie stlačením tlačidla
Ďalším komfortným prvkom Vectry Caravan je na želanie dodávané diaľkové otváranie a zatváranie piatych dverí (toto zariadenia bude k dispozícii od januára roku 2004). Elektrický mechanizmus sa aktivuje stlačením tlačidla v hlave kľúča od auta. Proces otvárania či zatvárania možno v ktoromkoľvek okamihu prerušiť. Okrem toho môže vodič otvoriť či zavrieť zadné dvere stlačením tlačidla v interiéri alebo pomocou kľúča z vnútornej strany dverí. Citlivé senzory, začlenené do systému elektrického ovládania dverí, chránia napr. hrajúce sa deti pred poranením. Dvere do batožinového priestoru sa vyklápajú vo veľkom uhle, čo uľahčuje manipuláciu s mimoriadne objemnými predmetmi. V krajnej pozícii môže pod vyklopenými dverami stáť osoba vysoká až 1,9 m.

Horná strana nárazníka, tvoriaca zároveň prah batožinového priestoru (výška prahu od zeme je 611 mm) je chránená špeciálnym odolným materiálom proti poškrabaniu pri manipulácii s batožinou. Pokiaľ by však napriek tomu došlo k poškodeniu, možno túto časť nárazníka ľahko a lacno vymeniť. Ďalším praktickým štandardným prvkom je dvanásťvoltová zásuvka v batožinovom priestoru a dve bočné vrecká určené na uložení drobných predmetov.

Klikni na obrázok!

Pre zväčšenie klikni na obrázok


Najdlhšia úložná plocha v triede
Opel Vectra Caravan vyniká flexibilitou a funkčnosťou. Zadné operadlo je delené v pomere 60:40 a obe tieto časti možno separátne preklápať, pričom nie je nutné vyberať opierky hláv. Maximálna dĺžka úložnej plochy (po zadnú stranu predných sedadiel) je 2046 mm. Pokiaľ je automobil vybavený na želanie dodávaným preklápacím sedadlom predného spolujazdca, je možné v interiéri prepravovať predmety dlhé viac ako tri metre. Vďaka otvoru do batožinového priestoru, začlenenému do širšej časti zadného deleného operadla, možno prepravovať dlhé štíhle predmety aj v štandardnej konfigurácii sedadiel.

Podlahu batožinového priestoru chráni pred znečistením na želanie dodávaný dvojitý kryt - jeho lícová strana je z velúru, rubová je potiahnutá gumou, čo veľmi zjednodušuje prípadné čistenie. Pokiaľ sú zadné sedadlá preklopené, kryje tento koberec celú úložnú plochu vrátane zadnej strany preklopených operadiel zadných sedadiel.

Súvisiace články:
12. nov 2003 ŠPECIÁLNA PONUKA SPOLOČNOSTI OPEL (Akčné modely)
4. nov 2003 Spoločnosti General Motors a Avis podpísali najväčšiu dohodu o dlhodobom odbere automobilov (Aktuality zo sveta)
11. sep 2003 Opel: Nový turbodiesel „common-rail“ s objemom 1,9 l a výkonom 110 kW/150 k (Aktuality zo sveta)
6. aug 2003 Opel Signum - tvorca novej automobilové triedy (Predstavujeme)
30. júl 2003 Opel Astra novej generácie: Dynamický design pre kompaktnú triedu (Aktuality zo sveta)
17. júl 2003 Opel zvýšil predaje o 30% (Aktuality z domova)
16. júl 2003 Opel uvádza škálu vylepšených agregátov so spotrebou nižšou o 23 % (Aktuality zo sveta)
30. apr 2003 Opel Meriva: Nová dimenzia kompaktnej triedy (Predstavujeme)
8. apr 2003 Opel začína s montážou automobilov na Ukrajine (Aktuality zo sveta)
17. mar 2003 TEST: Opel VECTRA GTS Elegance 2.2 DTi 16V – Dieslový nemecký športovec-elegán (Testujeme)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 26/05/18 13:37:59