HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5688 ľudí)

do 5.000 Sk (1925)

do 10.000 Sk (1040)

do 20.000 Sk (861)

viac ako 20.000 Sk (960)

neinvestujem (902)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

9. júl 2003 (00:01) - Press - Aktuality zo sveta

PRODUKCIA FORDA FOCUS C-MAX SA ZAČÍNA

Produkcia nového Forda Focus C-MAX sa začala v montážnej továrni Ford v Saarlouise, Nemecko. Nový model je pripravený do predaja v jeseni roka 2003 a bude v ponuke na 33 trhoch Európy vrátane slovenského trhu.


Focus C MAX
Ford plánuje vyrobiť 96 000 nových Focusov C-MAX v priebehu tohto roka, výrobná kapacita sa bude zvyšovať až na 1060 kusov denne. Celková denná kapacita továrne v Saarlouis, ktorá tiež produkuje Ford Focus, je 1735 kusov. Nový Focus C-MAX sa bude vyrábať na tej istej linke ako Ford Focus.

Ford investoval viac ako 400 milliónov eúr do produkcie nového vozidla vrátane rozsiahlej inovácie výrobnej linky karosérií a lisovne. Celkovo 490 nových robotov pribudlo k doterajším 450tim, ktoré vykonávajú zváračské operácie na Forde Focus. Nová lisovacia linka teraz spĺňa najvyššie nároky na kvalitu a flexibilitu výroby.

“Vďaka tomu, že sme investovali významných 400 miliónov eúr do inštalácie nových flexibilných výrobných zariadení na výrobu Focusa a nového Focusa C-MAX, dali sme našej továrni v Saarlouis vysokú schopnosť zmeny výroby medzi dvoma modelmi, zmena je ľahká a rýchla. To nám umožňuje jednoducho reagovať na zmeny zákazníckych potrieb a Ford tak dokáže priniesť najvyššie štandardy zákazníckej spokojnosti,” povedal John Fleming, viceprezident pre výrobu Ford of Europe.

Továreň Forda v Saarlouis zamestnáva okolo 7000 ľudí a vyrába najúspešnejší model v Európe. Približne 2,4 miliónov Fordov Focus bolo predaných v Európe od predstavenia Focusa v roku 1998. Ford Focus je najlepšie predávaný nový automobil v Británii nepretržite od roku 1999 a získal tretie miesto medzi európskymi naj-predávanejšími autami. V roku 2002 sa Focus stal skutočne celosvetovým vozidlom, začal sa totiž jeho predaj v Austrálii a to znamenalo, že po prvý krát sa auto predávalo súčasne na piatich kontinentoch. Focus sa v súčasnosti vyrába v týchto továrňach: Saarlouis (Nemecko), Valencia (Španielsko), Wayne, Michigan (USA), Hermosillo (Mexiko), Pacheco (Argentína) a od júla 2002 v St. Petersburgu (Rusko).

Vďaka svojmu uhladenému, kompaktnému vzhľadu, športovému a súčasnému štýlu a dynamickým vlastnostiam je Ford Focus C-MAX pripravený zmeniť nároky zákazníkov kladené na moderné rodinné auto strednej triedy. Focus C-MAX je novým doplnkom triedy Focus, ktorý prináša väčší priestor, flexibilitu a pohodlie, pričom odmieta kompromisy v oblasti povestnej kvality jazdy Focusa.
Skutočne všestranný Focus C-MAX ponúka unikátnu flexibilitu zadných sedadiel a vynikajúce prostredie pre vodiča a cestujúcich, v spojení s praktickým batožinovým priestorom, priestrannosťou a výberom komunikačných zariadení na palube auta. Dizajnéri Focusa C-MAX neponúkli konfiguráciu pre sedem sedadiel, aby zabránili kompromisom v oblasti kvality jazdy a interiérového komfortu. Namiesto toho bola flexibilita Focusa C-MAX vytvorená tak, aby ponúkala väčší priestor pre troch cestujúcich, alebo impozantnú dĺžku priestoru pre nohy v prípade, ak vzadu sedia iba dvaja.
A ako už naznačuje jeho meno, nový Focus C-MAX prináša známu schopnosť konštruktérov Forda pripraviť excelentné jazdné vlastnosti, ktoré poskytujú tú pravú radosť z jazdy.


Focus C MAXSúvisiace články:
27. okt 2003 OPÄŤ VYNIKAJÚCA PONUKA VOZIDIEL FORD (Akčné modely)
9. okt 2003 FORD TRANSIT CONNECT ZBIERA OCENENIA (Aktuality z domova)
3. okt 2003 TEST: Ford Fusion 1.6 16V Duratec Comfort – sympatický mestský minioff-road (Testujeme)
8. aug 2003 FORD ZNIŽUJE CENY ZA “KOLÍZNE” DIELY (Aktuality zo sveta)
28. júl 2003 FORD TOURNEO CONNECT NA SLOVENSKOM TRHU S ODPOČTOM DPH (Aktuality z domova)
18. júl 2003 SLOVENSKÉ CESTY OSVIEŽI FORD STREETKA (Aktuality z domova)
3. júl 2003 FORD -VÝNIMOČNÉ AUTÁ TERAZ ZA VÝNIMOČNÉ CENY (Aktuality z domova)
20. jún 2003 Kuriozitka: STOROČNÝ SID OSLAVUJE S FORDOM (Aktuality zo sveta)
13. jún 2003 FORD POMÁHA PRI REKONŠTRUKCII TRENČIANSKEHO HRADU (Aktuality z domova)
19. máj 2003 ADAC určil Ford Fiesta ako najspoľahlivejšie vozidlo v triede malých áut (Aktuality zo sveta)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 22/04/18 01:13:34