»

RSS export

18. jún 2003 (00:03) - Press - Motoršport

Le Mans: Audi po piaty raz úspešne

Na tohtoročných vytrvalostných pretekoch 24h Le Mans reprezentovali značku Audi súkromné zákaznícke tímy z USA, Japonska a Veľkej Británie. Vzhľadom na úžasné výsledky automobilov Audi R8 z posledných štyroch rokov všetky tri súkromné tímy patrili medzi úzky okruh možných kandidátov na absolútne víťazstvo.

Le Mans
Nasadenie modelov Audi R8 sa aj tohto roku skončilo úspechom: tím ADT Champion Racing s posádkou Johansson/Lehto/Pirro obsadil konečné tretie miesto za dvomi továrenskými automobilmi Bentley a Audi R8 japonského Audi Sport Japan Team Goh prišlo do cieľa hneď za ním na štvrtom mieste.
Len v britskom tíme Audi Sport UK boli sklamaní – už v druhom kole ich jazdec Frank Biela (trojnásobný víťaz Le Mans) aby zabránil kolízii s iným vozidlom, musel urobiť manéver, kvôli ktorému minul vjazd do boxov a skončil bez paliva na trati.
Skúsený fínsky jazdec JJ Lehto považuje tohtoročné preteky v Le Mans za výnimočné: „Od prvej hodiny až do poslednej sa jazdilo enormne vysokým tempom. Tohto roku to bol 24-hodinový šprint!“

Automobilový výrobca AUDI AG si zabezpečil čestné miesto v histórii pretekov
Le Mans trojnásobným víťazstvom v rokoch 2000,2001 a 2002.
Hattrick, teda trojnásobné víťazstvo v jednom slede za sebou, znamená pre Audi AG získanie pohára víťazov Le Mans natrvalo.
Audi sa tak zaradí ako piaty automobilový výrobca , medzi tých, ktorým sa podarilo trikrát po sebe vyhrať najťažšie automobilové preteky na svete. Zároveň je Audi prvá automobilka, ktorá dosiahla tento úspech počas uplynulých 20 rokov.
Po tomto víťazstve automobilka odstúpila z aktívnej účasti na pretekoch a rozhodla sa podporovať zákaznícke tímy.