HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

16. jún 2003 (00:01) - Press - Pneu

Sú pneumatiky, s ktorými nebude benzín až taký drahý.

Samé éčka (ekonomické, ekologické a evolučné), alebo viac času na cestách a menej výdavkov. Aj takto v skratke by sa dali opísať pneumatiky Dunlop a Goodyear – dve prémiové značky spoločnosti Goodyear Dunlop Tires Slovakia, s.r.o. .


Avízované výrazné zvýšenie ceny pohonných hmôt od júla tohto roku sa stáva pre väčšinu slovenských vodičov nočnou morou. Jazdiť budeme naďalej, bez benzínu, alebo nafty to jednoducho nejde a výsadu byť pánom vlastného času dnes získame len vďaka možnosti prepravovať sa vlastným dopravným prostriedkom a nie hromadne – vlakmi, autobusmi alebo MHD. Preto šetrenie doslova každej koruny bude opäť aktuálne. A tento raz aj pre tých, ktorým boli doteraz úspory z nákupov bežných spotrebných surovín cudzie.

Goodyear a Dunlop sú značky pneumatík, ktoré znova vyčnievajú z radu a ponúkajú riešenie, ako náročné úpravy cien PHM zvládnuť bezbolestne a dopriať si pohodlie jazdy vlastným autom, kedy a kam je potrebné.

Inovovaná štandardná pneumatika Dunlop SP 10 3e má všetko, čo potrebujete, aby bola pneumatika vybavená a pripravená na zdraženie PHM, už vo svojom názve 3e. Teda ekonómia, ekológia a evolúcia. Ďalšou z rady Dunlop, ktorá šetrí, je vysokovýkonná pneumatika SP Sport 01. Tieto pneumatiky majú novú kostru a zmesy gumy. Teda sú ľahšie a s menším odvaľovacím odporom bez zníženia kilometrového výkonu. Svojím zložením a určením garantujú počas svojej životnosti úsporu až 4%. Teda, ak počítame so zdražením benzínu o cca 10% v porovnaní so súčasnými cenami paliva na trhu a šetrením 4% vďaka pneumatikám Dunlop, zvýšenie ceny benzínu môžte považovať len za asi 6 percentné.

Aj Goodyear má vo svojom portfóliu pneumatiky, ktoré si na seba vedia zarobiť a dnes sú medzi vodičmi známe a dobre etablované. Sú to vysokovýkonná Eagle NCT 5 a štandardná GT3. NCT 5 predčí svojho predchodcu hlavne vo výkone, ovládateľnosti a úspore pohonných hmôt. Podobne ako GT3, základnou filozofiou pri vývoji pneumatiky, ktorá si na seba zarobí, je jej konštrukcia, použitý materiál a dezén behúňa. Tak ako Dunlop, aj Goodyear počíta s každou korunou v prospech vodičov. Ak úspora paliva zodpovedá približne 5%, na 40000 odjazdených kilometrov je to finančný objem zodpovedajúci pri jazde na GT3 dvom novým pneumatikám, pri NCT 5 približne 4-5 tisícom korún. A ďalšie čísla to potvrdzujú: o 20% menší valivý odpor, o 25% vyššia životnosť, o 9% znížený valivý hluk.

V konečnom dôsledku, ak jazdíte na tých správnych pneumatikách, šetríte a zarábate ďalej aj pri zvyšovaní PHM. Ako nám povedala Elena Konôpková, marketingová manažérka spoločnosti, aj túto informáciu považuje spoločnosť Goodyear Dunlop za cenný dar a radu všetkým vodičom, ktorým blížiace sa úpravy cien pohonných hmôt nedajú spávať. Všetko ostatné si už treba overiť na vlastných skúsenostiach.

Súvisiace články:
10. jan 2006 Nová generácia pneumatík pre regionálnu dopravu od spoločnosti Dunlop (Pneu)
17. okt 2005 J. B. Dunlop uvedený do automobilovej Siene slávy (Aktuality zo sveta)
15. máj 2003 Dunlop SP Sport 01: skutočný multitalent (Pneu)
10. júl 2002 Na Slovensku je už nová pneu Dunlop SP Sport 01 s ”troj-oblastným” behúňom (Aktuality z domova)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 11:42:08