HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

30. apr 2003 (00:03) - Marek Michálek - Predstavujeme

Opel Meriva: Nová dimenzia kompaktnej triedy

Minivan ponúkajúci aj na zadných sedadlách komfort vozidla strednej triedy a veľa miesta pre batožinu. Opel Meriva v predaji už aj na Slovensku.


Opel Meriva
Opel uvádza na trh výnimočný model, ktorý vnáša novú kvalitu do triedy vozidiel kompaktnej triedy. Nový Opel Meriva, vstupujúci do rýchle silnejúceho segmentu minivanov, predstavuje neprekonateľnú ponuku hlavne čo do flexibility interiéru.

Rovnako, ako väčší model Zafira, taktiež nový päťsedadlový minivan Meriva sa pýši moderným dizajnom a systémom uchytenia sedadiel FlexSpace, vďaka ktorému ponúka nedosiahnuteľnú prispôsobivosť. Prepracovaný systém FlexSpace umožňuje optimálne využitie vnútorného priestoru vozidla a rýchlu a jednoduchú premenu jeho konfigurácie bez nutnosti vybrať z vozidla jediné sedadlo. Základné päťsedadlové usporiadanie je možné za pár okamžikov premeniť na štvor, troj alebo dvojsedadlové rozmiestnenie sedadiel s mimoriadne veľkým priestorom pre náklad a batožinu. Záujemci si môžu objednať aj dopredu preklápajúce sedadlo predného spolujazdca, ktoré znásobí prepravné možnosti.

Klikni na obrázok!...Klikni na obrázok!...Klikni na obrázok!

Pre zväčšenie klikni na obrázok


Kľúčom nedosiahnuteľnej mnohotvárnosti je jej dlhý rázvor, ktorý je 2630 mm – to je iba o trošku menej, ako dĺžka rázvoru sedemmiestnej Zafiry (2694 mm). Zreteľnejší je však rozdiel vo vonkajších rozmeroch: Meriva je dlhá 4042 mm, takže je o výrazných 275 mm kratšia než jej väčšia „sestra“ Zafira. Šírka Merivy činí 1694 mm a výška 1624 mm, čo je o 48 mm, resp. 56 mm menej než v prípade modelu Opel Zafira.

Klikni na obrázok!

Pre zväčšenie klikni na obrázok


Meriva ponúka veľa volného miesta či už v priestore predných, tak aj zadných sedadiel. Mierne vyvýšená pozícia sedadiel garantuje dobrý výhľad všetkých pasažierov aj ľahké nastupovanie a vystupovanie.

V základnom päťmiestnom usporiadaní má Meriva vzadu tri sedadlá. Pokiaľ si to však cestujúci prajú, je možné Merivu posunutím zadných krajných sedadiel smerom dozadu a ku stredu vozidla premeniť na štvormiestny automobil, ktorý vzadu sediacim pasažierom poskytuje komfort vozidla strednej triedy – v žiadnom porovnateľnom modely nemajú vzadu sediaci cestujúci toľko voľného miesta pre nohy a ramená. Pri prechode z päťmiestneho na štvormiestne usporiadanie sa prostredné sedadlo vzadu preklopí dopredu a zapustí do podlahy automobilu. Aj v tejto komfortnej podobe ponúka Meriva dostatok miesta pre batožinu.

Klikni na obrázok!...Klikni na obrázok!...Klikni na obrázok!

Pre zväčšenie klikni na obrázok


Pokiaľ vodič naopak potrebuje prevážať veľmi objemné predmety alebo veľa batožiny, je možné zadné krajné sedadlá samostatne posúvať dopredu, preklápať ich operadlá alebo celé sedadlá zapúšťať do podlahy. V základnom päťmiestnom usporiadaní je objem batožinového priestoru Merivy 350 až 560 litrov (v závislosti na pozícii zadných sedadiel), čo je omnoho viac, než ponúka akýkoľvek konvenčne riešený automobil kompaktnej triedy. Pokiaľ je potreba vytvoriť mimoriadne objemný priestor pre náklad, je možné Merivu rýchlo premeniť na malú dodávku s priestorom pre náklad o veľkosti 1410 l a ložnou plochou dlhou 1,70 m. Pokiaľ sa preklopí aj predné sedadlo spolujazdca, dáva Meriva k dispozícii viac než 2000 l priestoru pre náklad a umožňuje prevážať predmety dlhé až 2,40 m.

Klikni na obrázok!...Klikni na obrázok!...Klikni na obrázok!

Pre zväčšenie klikni na obrázok


K ďalším pozoruhodným prvkom novej Merivy patrí trojdielna odkladacia schránka pod podlahou batožinového priestoru o celkovom objeme 60 litrov alebo na prianie dodávaný multifunkčný „Travel Assistant“, unikátny box, ktorý sa uchytáva zo zadnej strany operadla prostredného sedadla vzadu. Po preklopení tohoto sedadla slúži Travel Assistant ako lakťová opierka, ktorú je možné posúvať dopredu a dozadu v rozmedzí 70 mm. Do konštrukcie Travel Assistantu sú ďalej začlenené dva držiaky šálok s nápojmi a odkladacia schránka o objeme cez 5 l.

Komfort cestovania v druhej rade sedadiel Merivy umocňuje aj na prianie dodávaný systém „Twin Audio“, začlenený do špeciálneho modulu umiestneného vzadu na stredovej konzole. Obsahuje ovládače programov a hlasitosti a zásuvky pre pripojenie dvojice slúchadiel. Vďaka tomu môžu vzadu sediaci pasažieri počúvať inú hudbu, ako z palubného autorádia.

Klikni na obrázok!...Klikni na obrázok!...Klikni na obrázok!

Pre zväčšenie klikni na obrázok


Nový minivan Opel Meriva sa vyrába od januára 2003 v závode Figueruelas pri Zaragoze v Španielsku a do predaja sa dostáva práve teraz.

Zákazníci môžu voliť z troch vitálnych a hospodárnych zážihových motorov: 1.6 (64 kW/87 k), 1.6 ECOTEC (74 kW/100 k) - pre tento motor je k dispozícii aj automatická prevodovka Easytronic a 1.8 ECOTEC (92 kW/125 k). Na jeseň 2003 rozšíria ponuku dva hospodárne turbodiesely rady ECOTEC: 1.7 DTI (55 kW/75 k) a nový motor 1.7 CDTI (74 kW/100 k) so systémom priameho vstrekovania „common-rail“. Rovnako ako zážihové motory, taktiež tento vyspelý turbodiesel už plní emisné limity normy Euro 4.

Meriva s motorom 1.7 CDTI dosahuje rýchlosť až 175 km/h, ale jej priemerná spotreba (podľa noriem MVEG) je pod hranicou 5,5 l/100 km. Zákazníci, ktorí vyžadujú ešte väčšiu dynamiku jazdy, môžu zvoliť zážihový štvorválec 1.8 ECOTEC, s ktorým Meriva ide až 192 km/h. Vďaka hospodárnym motorom, predĺženým servisným intervalom a výhodným poisťovacím sadzbám vyniká Meriva nízkymi prevádzkovými nákladmi.

Klikni na obrázok!...Klikni na obrázok!...Klikni na obrázok!

Pre zväčšenie klikni na obrázok


Nový minivan sa bude ponúkať v troch prevedeniach líšiacich sa výbavou: Essentia, Enjoy a Cosmo. Tieto stupne uprednostňujú komfort, funkčnosť, resp. efektný vzhľad.

Dlhý zoznam prvkov dodávaných na prianie umožňuje každému zákazníkovi zostaviť si novú Merivu tak, aby dokonalo odpovedala všetkým jeho prianiam, požiadavkám a predstavám. Okrem systému Twin Audio a konzole Travel Assistant je pre model Opel Meriva k dispozícii taktiež napr. systém AutoVision s DVD prehrávačom, autorádia s navigačným systémom GSM a mobilné telefóny, elektronická klimatizačná jednotka, xenonové svetlomety alebo tzv. Park Pilot – zariadenie pre bezpečné zaparkovanie cúvaním. Pre vyznavačov sviežeho vetru sa na prianie dodávajú dve elektricky ovládané strešné okna: Predné okno je možné posúvať a vyklápať, zadné okno sa dá vyklápať.

Opel Meriva je prvým modelom automobilky Opel, ktorý prichádza s novou stratégiou výbav. Vďaka tomu ponúka Meriva nielen prispôsobivý koncept interiéru, ale taktiež príjemnú voľnosť vo voľbe ďalšej výbavy.

Päťmiestny minivan je štandardne vybavený vyspelým zavesením kolies DSA (Dynamic Safety), kotúčovými brzdami na všetkých kolesách (vpredu ventilované kotúče), elektronickým deličom brzdných síl (EBD) a brzdovým asistentom. Modely so zážihovým motorom 1.8 ECOTEC a novým turbodieselom 1.7 CDTI ECOTEC majú štandardne aj protiprešmykové zariadenie TCPlus. Pre všetky zážihové verzie a model s výkonnejším turbodieselom je k dispozícii taktiež elektronický stabilizačný systém ESP.

Opel Meriva vyniká tiež vysokou pasívnou bezpečnosťou, čo potvrdzuje aj „štvorhviezdičkové“ hodnotenie v poslednom kole bariérových testov European NCAP. Do komplexného systému bezpečnostných a ochranných prvkov patria veľkoobjemové čelné a bočné airbagy, päť výškovo nastaviteľných opierok hláv a trojbodové bezpečnostné pásy, predné bezpečnostné pásy s predpínačmi a obmedzovačmi napätia v páse alebo kotevné body systému Isofix pre uchytenie detských sedačiek na zadných krajných sedadlách. Na prianie sa dodávajú veľkoobjemové priebežné hlavové airbagy, chránia cestujúcich na predných aj zadných sedadlách

Ceny vo výbave Essntia:
Meriva 1.6 od 479900Sk
Meriva 1.6 16V od 504900Sk
Meriva 1.8 16V od 539900Sk

Ceny vo výbave Enjoy:
Meriva 1.6 od 524900Sk
Meriva 1.6 16V od 549900Sk
Meriva 1.8 16V od 584900Sk

Ceny vo výbave Cosmo:
Meriva 1.6 od 533900Sk
Meriva 1.6 16V od 558900Sk
Meriva 1.8 16V od 593900Sk

- Dieslové motory až na jeseň 2003.

Opel Meriva: Technické údaje

Klikni na obrázok!


Súvisiace články:
12. nov 2003 ŠPECIÁLNA PONUKA SPOLOČNOSTI OPEL (Akčné modely)
4. nov 2003 Spoločnosti General Motors a Avis podpísali najväčšiu dohodu o dlhodobom odbere automobilov (Aktuality zo sveta)
11. sep 2003 Opel: Nový turbodiesel „common-rail“ s objemom 1,9 l a výkonom 110 kW/150 k (Aktuality zo sveta)
20. aug 2003 Nový Opel Vectra Caravan: Komfortné a funkčné prvky v detaile (Predstavujeme)
6. aug 2003 Opel Signum - tvorca novej automobilové triedy (Predstavujeme)
30. júl 2003 Opel Astra novej generácie: Dynamický design pre kompaktnú triedu (Aktuality zo sveta)
17. júl 2003 Opel zvýšil predaje o 30% (Aktuality z domova)
16. júl 2003 Opel uvádza škálu vylepšených agregátov so spotrebou nižšou o 23 % (Aktuality zo sveta)
8. apr 2003 Opel začína s montážou automobilov na Ukrajine (Aktuality zo sveta)
17. mar 2003 TEST: Opel VECTRA GTS Elegance 2.2 DTi 16V – Dieslový nemecký športovec-elegán (Testujeme)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 26/05/18 14:00:00