HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

15. apr 2003 (00:01) - Press - Aktuality zo sveta

AUTOMATICKÉ MONITOROVANIE TLAKU VZDUCHU PNEUMATÍK S NOVÝM INTELIGENTNÝM SYSTÉMOM

Prvá priama bezbatériová meracia technológia k dispozícii od Goodyear, Siemens VDO Automotive


goodyear
Jedinečný monitorovací systém tlaku vzduchu zabudovaný v pneumatikách bol predstavený tento týždeň spoločnosťami Goodyear Tire & Rubber Company a Siemens VDO Automotive. Nový Tire IQ systém vysiela špecifické informácie o pneumatikách vodičovi a poskytuje vhodné upozornenie, keď je zistené nesprávne hustenie.

„S Tire IQ systémom sa starostlivosť o pneumatiky stáva tak ľahká ako monitorovanie hladiny paliva,“ povedal William M. Hopkins, vice prezident spoločnosti Goodyear pre plánovanie výroby. „Rýchly pohľad vodiča na palubovú dosku mu umožní zistiť, či sú pneumatiky správne nahustené“.

Goodyear a Siemens predstavili Tire IQ systém tento týždeň v Európe na autosalóne v Ženeve. Taktiež tento týždeň robia spoločnosti recenzie na Tire IQ technológiu na SAE svetovom kongrese v Detroite a na výstave technológie pneumatík v Hamburgu.

Spoločnosť Goodyear je v kontakte s viacerými hlavnými výrobcami aút a Hopkins očakáva, že táto technológia bude súčasťou automobilov už v roku 2006. Vzorky a ukážky sú k dispozícii výrobcom originálneho vybavenia na zhodnotenie. Systém umožní automobilom, aby splnili nové vládne nariadenia ako napríklad zákon v Spojených Štátoch Amerických, ktorý ustanovuje signalizáciu nízkeho tlaku vzduchu pre osobné a dodávkové automobily.

„Sme nadšení, že môžme našim zákazníkom poskytnúť výrobok pre pneumatiky, ktorý spája výhody monitorovania tlaku a identifikácie pomocou rádio frekvencie (RFID),“ povedal Hopkins.

Vodiči dostávajú na prístrojovú dosku informácie o súčasnom stave tlaku, miere podhusťenia a čas a vzdialenosť prejdenú pod odporúčanú hodnotu.

„V prvom rade vodiči obdržia jednoduchú informáciu, ktorá ich upozorní na podhustenie v jednej, alebo viacerých pneumatikách“ vysvetluje Hopkins. „Sú vyzvaní dohustiť pneumatiky na najbližšej čerpacej stanici“. Táto situácia može byť podnietená okolnosťami ako napríklad nadmerné zaťaženie vozidla, alebo cestovanie vo veľkej rýchlosti.

„Ak je tlak vzduchu v jednej alebo viacerých pneumatikách kriticky nízky, výstražná správa sa objaví spolu s vypočítanou vzdialenosťou na zlepšenie situácie,“ povedal Hopkins. Kritický limit može byť daný zákonom ako napríklad v USA, alebo ako výrobcom určené minimum.

Tire IQ systém funguje použitím ‘štítku pneumatiky’ vyvinutým spoločnosťami Goodyear a Siemens. Tento štítok pozostávajúci z počítačového čípu a senzoru, ktorý monitoruje teplotu a tlak pneumatík je približne veľkosti baterky do náramkových hodiniek a je umiestnený v pneumatike. Informácie sú vysielané vodičovi cez radiový komunikačný system vyvinutý firmou Siemens.

Technológia zahŕňa spoločne vyvinutý software počítajúci odporúčaný tlak vzduchu v pneumatikách na základe dát zahŕňajúcich teplotu vzduchu, tlak a záťaž v pneumatike, rýchlosť auta a ďalšie parametre.

Súvisiace články:
29. nov 2005 Záchranári na pneumatikách Goodyear (Aktuality z domova)
10. okt 2005 Auto, Motor and Sport - test zimných pneumatík (Pneu)
17. apr 2003 Goodyear Eagle F1 – EMT, pneumatika so zvýšenou mobilitou (Pneu)
28. okt 2002 Viac istoty so správnymi pneumatikami v zimnom období (Aktuality z domova)
16. sep 2002 Goodyear predstavuje nové pneumatiky určené na mokrú vozovku (Pneu)
21. aug 2002 Úspech pneumatiky Goodyear Eagle F1 GS-D3 pokračuje… (Pneu)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 19:40:00