HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

8. apr 2003 (00:01) - Press - Aktuality zo sveta

Opel začína s montážou automobilov na Ukrajine

Spolupráca s firmami ZAZ a UkrAvtoZAZ-Service zvýši podiel značky Opel na ukrajinskom trhu


Opel
Kyjev/Rüsselsheim/Praha. V utorok 25. marca podpísali firmy Adam Opel AG, OOO UkrAvtoZAZ-Service a ZAO ZAZ finálne zmluvy o dovoze, konečnej montáži, distribúcii a servise niektorých modelov značky Opel na Ukrajine. Podľa tejto dohody bude firma ZAO ZAZ vo svojej ukrajinskej prevádzke v Záporoží zaisťovať konečnú montáž modelov Opel Vectra, Astra a Corsa z importovaných komponentov. Spoločnosť OOO UkrAvtoZAZ-Service bola vybraná ako výhradný autorizovaný dovozca a distribútor modelov Opel, ich náhradných dielcov a príslušenstva. Tato firma je zodpovedná tiež za reštrukturalizáciu a riadenie súčasnej predajnej a servisnej siete značky Opel na Ukrajine.

Spoločnosť ZAO ZAZ začne už na jar tohoto roka s montážou modelov Opel Vectra, Astra a Corsa, určených výhradne pre ukrajinský trh. Očakáva sa, že do konca roka by ich malo byť vyrobených viac ako 3000. Začiatkom budúceho roka sa zvýši montáž modelu Opel Astra a rozšíri sa aj využitie lokálnych výrobných kapacít, napr. zváracích operácií, alebo lakovania.

„Dohoda medzi spoločnosťami Adam Opel AG, UkraAvtoZAZ-Service a ZAO ZAZ predstavuje významný krok v rozvoji automobilového priemyslu Ukrajiny. Ukrajinská vláda si určila za jeden zo svojich prioritných cieľov vytvorenie podmienok pre vybudovanie silného automobilového priemyslu a teraz sa dostavujú prvé výsledky tohoto snažení. Rozhodnutie o štarte lokálnej montáže modelov Opel v Záporoží odráža význam, aký sa Ukrajine pripisuje ako výrobnej lokalite, ako aj potencionálne významnému trhu,“ vyhlásil Tariel Vasadze, prezident firmy UkrAvto.

„Vítame spoluprácu s firmami ZAZ a UkrAvtoZAZ-Service, pretože vďaka nej sa naše automobily dostanú omnoho bližšie k ukrajinským zákazníkom. Oba naši partneri majú vynikajúce skúsenosti a know-how, vďaka ktorým máme veľkú šancu výrazne sa presadiť na silnejúcom ukrajinskom trhu,“ povedal Richard B. Colcomb, riaditeľ Medzinárodného produktového centra automobilky Adam Opel AG.

ZAO ZAZ je najväčším výrobcom automobilov na Ukrajine, ktorý zamestnáva asi 16 000 ľudí. Okrem hlavnej prevádzky v Záporoží má svoje montážne lokality aj v IIichovsku, výrobňu komponentov v Pologi a motoráreň v Melitopoli. Firma ZAO ZAZ vyrába modely ZAZ Tavria, malé automobily, ktoré sa predávajú predovšetkým na ukrajinskom trhu. Okrem toho montuje modely aj iných výrobcov.

OOO UkrAvtoZAZ-Service, novo určený importér a distribútor modelov Opel pre Ukrajinu, má zázemie vo firme UkrAvto, čo je najväčší servisná a distribučná spoločnosť v oblasti automobilového priemyslu na Ukrajine. Firma UkrAvto zamestnáva vyše 40 000 zamestancov, ktorí pracujú v servisných sieťach viac ako 400 ukrajinských automobilových servisných spoločností.

Súvisiace články:
12. nov 2003 ŠPECIÁLNA PONUKA SPOLOČNOSTI OPEL (Akčné modely)
4. nov 2003 Spoločnosti General Motors a Avis podpísali najväčšiu dohodu o dlhodobom odbere automobilov (Aktuality zo sveta)
11. sep 2003 Opel: Nový turbodiesel „common-rail“ s objemom 1,9 l a výkonom 110 kW/150 k (Aktuality zo sveta)
20. aug 2003 Nový Opel Vectra Caravan: Komfortné a funkčné prvky v detaile (Predstavujeme)
6. aug 2003 Opel Signum - tvorca novej automobilové triedy (Predstavujeme)
30. júl 2003 Opel Astra novej generácie: Dynamický design pre kompaktnú triedu (Aktuality zo sveta)
17. júl 2003 Opel zvýšil predaje o 30% (Aktuality z domova)
16. júl 2003 Opel uvádza škálu vylepšených agregátov so spotrebou nižšou o 23 % (Aktuality zo sveta)
30. apr 2003 Opel Meriva: Nová dimenzia kompaktnej triedy (Predstavujeme)
17. mar 2003 TEST: Opel VECTRA GTS Elegance 2.2 DTi 16V – Dieslový nemecký športovec-elegán (Testujeme)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 11:41:05