HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

27. nov 2002 (05:00) - Press - Pneu

Základné tipy na jazdenie v zimnom období

Tak treba prezúvať na zimné gumy alebo nie? Otázka, ktorá trápi mnoho vodičov, ktorí stále nie sú rozhodnutí. V dnešnom článku vám prinesieme niekoľko argumentov v prospech prezúvania pneumatík na zimné ...· Podmienky pri jazdení v zimnom období sú potencionálne nebezpečné. Pre vodiča to znamená potrebu dobre vybaviť auto do chladného zimného počasia. Dôležité je uvedomiť si, že vo väčšine prípadov je najťažšie brzdenie a závisí hlavne od typu pneumatík. Pneumatiky sú súčasťou dôležitého „trojčlenného tímu“ - auta, pneumatík a samotného vodiča, ktorému pri väčšej opatrnosti určite zaručia bezpečnosť.

· Nie je problém jazdiť na akýchkoľvek pneumatikách po snehu, problémom je však na ňom zastaviť a predísť šmyku. Preto je potrebné jazdiť pomalšie ako v letných mesiacoch a dodržiavať väčší odstup od pred nami jazdiaceho vozidla.

· Aj v prípade, že používame zimné pneumatiky musíme prispôsobiť svoju jazdu zimným podmienkam. Zimné pneumatiky síce významne zlepšujú manévrovateľnosť auta na klzkom povrchu, každý vodič však musí správne odhadnúť svoje schopnosti a situáciu na cestách a podľa toho prispôsobiť svoju jazdu.

· Dôležité je dodržať nielen zhodu značky pneumatiky na všetkých nápravách, ale aj zhodu vzoru, konštrukcie, roku výroby a predpísaného tlaku v pneumatikách. Nezhodnosť medzi jednotlivými spomínanými charakteristikami by spôsobila komplikácie pri jazde nielen v zimnom období.

· Keď si niekto myslí, že mu stačia zimné pneumatiky len na hnacej náprave, tak sa mýli. Určite by sme nemali šetriť na počte pneumatík, je to priam samozrejmé mať 4 pneumatiky letné a zároveň aj zimné, kombinácia letných a zimných pneumatík na jednom automobile nie je vhodná. Pri kúpe a inštalácii pneumatík by sme nemali zabudnúť ani na dodržiavanie predpísaného smeru otáčania pneumatiky a hĺbku dezénu.

· Mali by sme uvážiť prezutie zimných pneumatík nielen podľa množstva snehu a výšky snehovej prikrývky, ale aj podľa vonkajšej teploty. Myslieť si, že stačí zimné pneumatiky prezuť po tom ako nasneží, je nesprávne.

· Samozrejmosťou pri všetkých pneumatikách je údržba a šetrné zaobchádzanie, aby pneumatiky slúžili svojmu majiteľovi čo najdlhšie.


Súvisiace články:
11. sep 2001 30-ti metrová brzdná dráha z rychlosti 100 km/hod je možná (Pneu)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 11:51:02