HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

28. okt 2002 (00:04) - Press - Aktuality z domova

Viac istoty so správnymi pneumatikami v zimnom období

Spoločnosť Goodyear Dunlop Tires v spolupráci s Autoklubom SR uvádza kampaň „Bezpečná jazda v zime“


Good Year
Pre zimu charakteristické sneh a ľad sú krásne, ale nebezpečné prírodné živly. Ich kráse je priamo úmerná potreba zabezpečiť sa pred prípadnými nehodami a škodami, ktoré môžu vzniknúť nevhodnou, alebo nedostatočnou výbavou vozidla, alebo len podcenením našich schopností. Prevenciu pred nepríjemnosťami má každý vodič vo svojich rukách.

Spoločnosť Goodyear Dunlop Tires, s.r.o. a združenie Autoklub Slovenskej republiky (AKSR) sa preto rozhodli podporiť a zvýšiť povedomie verejnosti o neustále aktuálnej téme bezpečnej jazdy v zimnom období kampaňou pod názvom „Bezpečná jazda v zime“, ktorá bude prebiehať v období od októbra do decembra 2002. Jej kľúčovým cieľom je informovať širokú verejnosť o hlavných zásadách bezpečného jazdenia v zime, vrátane informácií o dôležitosti používania zimných pneumatík a najúčinnejších spôsoboch prevencie nehôd v zimných mesiacoch.

„Cieľom našej zimnej kampane je osloviť čo najväčší počet vodičov bez ohľadu na to, či sú zanietenými fanúšikmi motorizmu, alebo len bežnými užívateľmi auta. Sme presvedčení, že kvalitné zimné pneumatiky podstatne zlepšujú ovládanie auta aj v najnáročnejších zimných podmienkach a tým výrazne vplývajú na bezpečnosť jazdy. Malá investícia do zimných pneumatík znásobuje svoju hodnotu v úspore podstatne vyšších materiálových hodnôt a hlavne znižuje riziko automobilových nehôd a zranení vodičov. Používanie kvalitných zimných pneumatík je jedným zo spôsobov ako každý účastník cestnej premávky môže prispieť k zvýšeniu bezpečnosti na cestách. Veríme, že prostredníctvom zimnej kampane Goodyear sa táto správa dostane do povedomia slovenských vodičov.“ hovorí Ing. Ľubomír Šišovič, konateľ spoločnosti Goodyear Dunlop Tires Slovakia, s.r.o.

Mnohí považujú auto za svoje druhé nohy a aj tu platí, že našim miláčikom by sme mali dopriať pohodlie kvalitnej „sezónnej obuvi“. Zimné pneumatiky sú vyvíjané k najvyššej dokonalosti na poskytovanie komfortu, ktorý umožňuje zvládať nástrahy zimných podmienok. Pneumatiky značky Goodyear podstupujú najnáročnejšie série testov v extrémnych podmienkach a ich výsledkom je vývoj zimných pneumatík ako napr. Ultra Grip 6 a Eagle Ultra Grip GW-3.

Pneumatika UG6 s použitím novej technológie 3D-BIS poskytuje v každom ohľade vyšší výkon na všetkých jazdných povrchoch, ktoré sa v zime môžu vyskytnúť. Mimoriadne veľký počet lamiel zaisťuje lepšiu priľnavosť k chladným vozovkám, účinný záber na snehu, pri jazde v kopcoch a vo zvažujúcom sa teréne, bezpečné riadenie pri zimných dažďoch a vysokú stabilitu za sucha. Toto všetko sú kolízne situácie, v ktorých v zime často dochádza k dopravným nehodám. Ďalším esom pneumatík UG 6 je použitá technológia V-TRED, teda klínové usporiadanie drážok v niekoľkonásobne zaoblenom plášti. Použitie V-TRED technológie pomáha rýchlejšie odvádzať vodu a sneh, pričom behúň zostáva neustále v kontakte s vozovkou a riziko vzniku aquaplaningu sa výrazne eliminuje.

Vysokovýkonná pneumatika Eagle Ultra Grip GW3 kombinuje 3D-BIS (trojrozmerný systém vzájomného uzamykania lamiel v blokoch dezénu) s novou generáciou zimnej zmesi. Zabezpečuje maximálny záber a optimálnu jazdu aj v najnáročnejších zimných podmienkach. Pneumatiky GW-3 sú vyvinuté pre stredné a veľké výkonné automobily jazdiace v rôznych zimných poveternostných podmienkach, teda opäť tá správna zimná obuv značky Goodyear.

Kampaňou „Bezpečná jazda v zime“ chce Goodyear a Autoklub priblížiť vodičom fakty o rozdieloch medzi letnými a zimnými pneumatikami a podstatu používania sezónnych pneumatík, čas, kedy je najlepšie pneumatiky vymeniť a mieru akou zimné pneumatiky môžu zaručiť bezpečnosť. Počas trvania kampane poskytnú odborníci spoločností Goodyear Dunlop Tires Slovakia, s.r.o. a Autoklubu SR čitateľom vybraných periodík informácie z histórie zimných pneumatík a o ich vlastnostiach a rovnako sa budú zaoberať tipmi ako jazdiť čo najbezpečnejšie v zimnom období a zabrániť tak nehodám a nebezpečným situáciám.

„Teší nás, že Autoklub Slovenskej republiky sa môže spolupodieľať na priebehu celej kampane. Aj napriek tomu, že o téme bezpečnosti na cestách sa už napísalo veľa, je veľmi dôležité neustále zdôrazňovať dôležitosť správneho správania sa pri jazdení v zime v rámci prevencie a osvety,“ hovorí Mgr. Štefan Mihálik, prezident Autoklubu Slovenskej republiky. „Vodičov na slovenských cestách neustále pribúda a nie všetci z nich vedia o základných zásadách bezpečného jazdenia v zime. Práve na túto oblasť a cieľovú skupinu sa bude kampaň zameriavať,“ doplnil p. Mihálik.

Dôvodov pre používanie zimných pneumatík je niekoľko. V prvom rade by sme mali vedieť, že zimné pneumatiky sa majú vymeniť najneskôr v období, kedy teploty dlhodobo poklesnú pod 7°C. Musíme si uvedomiť, že nielen sneh a ľad sú dôvodom na prezutie pneumatík, ale aj celkové postupné ochladenie, ktoré už môže dosahovať teploty pod bodom mrazu. Zimná pneumatika vďaka špeciálnemu zloženiu zmesi behúňa nestráca svoju elasticitu a pružnosť ani pod bodom mrazu a tak pomáha udržať nutné špecifické vlastnosti pneumatiky aj za nízkych teplôt, pod 7°C. Vo všeobecnosti je priľnavosť zimných pneumatík v porovnaní s letnými pneumatikami vyššia.
Zimná pneumatika je konštruovaná tak, aby všetky jej vlastnosti vyrovnane vyhovovali špecifickým zimným podmienkam, pri ktorých musí pneumatika zabezpečiť komfort a čo najlepšiu ovládateľnosť vozidla.

Dezén je navrhnutý špeciálne pre zimné podmienky, a na dosiahnutie čo najvyššej účinnosti pri akcelerácii a brzdení vozidla. Adhéziu pneumatiky zvyšujú mikro drážky tzv. lamely (ktorých je na zimnej pneumatike až 1000 a viac ) a ktoré zvyšujú priľnavosť pneumatiky k povrchu vozovky. Nutnosťou sú odvodové kanáliky na odvod vody a snehovej kaše. Dôležitou súčasťou je zloženie zmesi behúňa zimnej pneumatiky. Na rozdiel od letnej pneumatiky, ktorá pri nízkych teplotách takmer úplne stráca dôležité vlastnosti, zmes zimnej pneumatiky obsahuje vyšší podiel špeciálnych polymérov a prísady silica, ktoré zabezpečujú pružnosť a priľnavosť aj v drsných zimných podmienkach.

Súvisiace články:
29. nov 2005 Záchranári na pneumatikách Goodyear (Aktuality z domova)
10. okt 2005 Auto, Motor and Sport - test zimných pneumatík (Pneu)
17. apr 2003 Goodyear Eagle F1 – EMT, pneumatika so zvýšenou mobilitou (Pneu)
15. apr 2003 AUTOMATICKÉ MONITOROVANIE TLAKU VZDUCHU PNEUMATÍK S NOVÝM INTELIGENTNÝM SYSTÉMOM (Aktuality zo sveta)
16. sep 2002 Goodyear predstavuje nové pneumatiky určené na mokrú vozovku (Pneu)
21. aug 2002 Úspech pneumatiky Goodyear Eagle F1 GS-D3 pokračuje… (Pneu)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 26/05/18 13:53:45