HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

17. okt 2002 (01:00) - Ivan Hodas - Predstavujeme

Nová Honda Accord Tourer - štýl a praktickosť na úplne novej úrovni

Rovnako ako jeho súrodenec sedan, predstavený po prvý raz na nedávnom autosalóne v Paríži, mieri Accord Tourer na náročnejšiu, exkluzívnejšiu časť trhu a poskytuje vysokú úroveň výkonu, jemne vyladené podvozok, skvelú ...


Honda Accourd Tourer
Dômyslené a unikátne zadné sedadlo sklopné jediným pohybom a automatické zadné dvere, ktoré je možné plne otvárať a zatvárať jednoduchým stlačením tlačidla symbolizujú výnimočnú praktickosť nového kombi Honda Accord Tourer, ktorý má byť uvedený na náš trh už v prvej polovici budúceho roku.

Rovnako ako jeho súrodenec sedan, predstavený po prvý raz na nedávnom autosalóne v Paríži, mieri Accord Tourer na náročnejšiu, exkluzívnejšiu časť trhu a poskytuje vysokú úroveň výkonu, jemne vyladené podvozok, skvelú výbavu ako aj povrchovú úpravu a osobitý dizajn.

Pohon zabezpečujú, ako v sedane tak aj v prevedení kombi, motory s výkonom 155 koní (114 kW) a objemom 2.0 litra alebo 190 koní (140 kW) a objemom 2.4 litra, tie sú vybavené 5-stupňovou resp. 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 5-stupňovou automatickou prevodovkou typu Sequential Sports Shift. Obidva motory využívajú technológiu DOHC i-VTEC, ktorá poskytuje trvalo vysoký výkon pri všetkých režimoch behu motora, za ktorý však nie je nutné platiť vysokou spotrebou paliva a zvýšenými emisiami výfukových plynov.


> Honda Accord Tourer
Klikni na obrázok a v novom okne sa ti otvori väčší


Silný a dynamický výkon ale neznamená kompromis s praktickosťou a nový uchádzač o úspech od Hondy na trhu bude pravdepodobne jedným z najstarostlivejšie vypracovaných vozov kombi vôbec. Zväčšenie rázvoru o 50 mm a predĺženie celkovej dĺžky o 85 mm v kombinácii s kompaktným a jedinečným zväčšením vlečných ramien zaisťujú najdokonalejší zavazadlový priestor vo svojej triede s objemom 576 litrov (VDA) pri všetkých sedadlách v základnej polohe, ktorý je možné sklopením zadných sedadiel „jediným pohybom“ zväčšiť na 921 litrov.

Zadné sedadlá sú delené v pomere 60:40, predstavujú ďalší značný krok vpred v zmysle každodenného praktického a ľahkého používania vozidla. Sklápanie zadného sedadla pomocou páky zaisťuje súčasné preklopenie opierky hlavy dopredu a zdvihnutie spodnej časti sedadla do vodorovnej polohy v jednom jednoduchom kroku; umožňuje zložiť operadlo sedadla tak, aby vznikla dokonale rovná podlaha. Integrované bezpečnostné pásy v operadle robia tento úkon ešte jednoduchším.


> Honda Accord Tourer
Klikni na obrázok a v novom okne sa ti otvori väčší


Otváranie a zatváranie piatych dverí jediným dotykom.

V súvislosti s vývojom zavazadlového priestoru, boli ďalšou konštrukčnou novinkou firmy Honda práve zadné dvere poháňané elektromotorom. Otvárajú a zatvárajú sa v niekoľkých sekundách a sú ovládané spínačom na diaľkovom ovládaní alevo pomocou spínača, ktorý je umiestnený na ich spodnej hrane. Táto novinka pravdepodobne bude neodmysliteľnou súčasťou výbavy vozidiel v mnoho ohľadoch, napr. nakladanie nákupu do auta vo vlkom a veternom parkovisku nákupného strediska je jednou zo situácií, ktoré môžu čoskoro vyvolať otázku, prečo nie sú týmto systémom vybavené všetky autá. Samozrejme je možné aj plne ručné ovládanie, nakoľko do systému je zabudovaný aj bezpečnostný mechanizmus. Ďalšiu užitočnú výbavu tvoria obzvlášť široké zadné dvere a podpodlažný úložný priestor, zakrytý uzamykateľným krytom.


> Honda Accord Tourer
Klikni na obrázok a v novom okne sa ti otvori väčší


Snaha o takúto úroveň praktickosti mohla pochopiteľne viesť k tomu, že Accord Tourer by skončil s hranatým nekonvenčným dizajnom. Opak je však pravdou. Jeho schopnosti pojať značný náklad sú zamaskované elegantným bočným profilom, pre ktoré sú charakteristické prlynulé línie a výrazne nahor sa zužujúci priestor medzi bočnými sklami.

Rovnako ako sedan, tak aj Accord Tourer sa môže pochváliť priestranným interiérom a rozsiahlou výbavou vrátane dvojzónového riadenia klimatizácie, predných, bočných a hlavových airbagov a prídavného navigačného systému DVD s dotykovou obrazovkou.

Podvozok, vyvinutý s cieľom poskytovať pocit bezpečnosti a vyššia citlivosť na vodičove úkony je doplnená karosériou s vysokou dynamickou tuhosťou. Všetky modely sú vybavené systémami ABS, EBD a posilovačom bŕzd, pričom varianty s motorom o objeme 2.4 litra majú naviac výhodu systému VSA (Vehicle Stability Assist).

Nový Accord Tourer sa začne už tento rok predávať najprv v Japonsku (pod názvom Accord Wagon) a v Európe ho bude možno zakúpiť na jar v roku 2003.

Súvisiace články:
1. sep 2005 HONDA FR-V 1,7 i-VTEC – REVOLÚCIA V SEDENÍ: MPV S USPORIADANÍM SEDADIEL 3 + 3 (Testujeme)
10. jan 2005 HONDA CIVIC 1,6 LS – KONZERVATÍVNY (Testujeme)
9. aug 2004 HONDA ACCORD 2,2i-CTDi Sport – SYMFÓNIA AKORDOV (Testujeme)
7. apr 2004 HONDA CIVIC 5D 1,6 VTEC ES - VIAC PRIESTORU NA VAŠE SNY (Testujeme)
31. dec 2003 Honda ACCORD 2,4 Executive - elegantný športiak (Testujeme)
11. nov 2003 Honda Slovakia – Akcie platné na november 2003 (Akčné modely)
26. sep 2003 Honda predstavila novú konštrukciu nosného skeletu karosérie (Aktuality zo sveta)
11. jún 2003 CMS - Revolučný brzdový systém od Hondy (Aktuality zo sveta)
2. apr 2003 HONDA FCX-V4 - VOZIDLO S PALIVOVÝMI ČLÁNKY (Predstavujeme)
31. mar 2003 VLASTNÍ DIESELOVÝ MOTOR FIRMY HONDA ZAŽÍVÁ SVŮJ DEBUT (Aktuality zo sveta)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 11:39:29