HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

9. okt 2002 (00:01) - Ivan Hodas - Aktuality zo sveta

Joint venture GM-AvtoVAZ prináša úplne nový model Chevrolet Niva

Chevrolet Niva vnáša na ruský trh novú kvalitu. Tento nový SUV model s pohonom všetkých kolies vyvinuli domáci odborníci a bude sa vyrábať v špičkovo vybavených prevádzkach v Togliatti.


Chevrolet - VAZ
23. septembra sa oficiálne rozbehla výroba v novom spoločnom podniku GM-AvtoVAZ v Togliatti v Rusku. Na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa konal v úplne nových prevádzkach, kde sú umiestené výrobné linky modelu Chevrolet Niva, sa zúčastnili aj John F. Smith, Jr., šéf GM Corporation a zástupcovia ruskej vlády.

Chevrolet Niva vnáša na ruský trh novú kvalitu. Tento nový SUV model s pohonom všetkých kolies vyvinuli domáci odborníci a bude sa vyrábať v špičkovo vybavených prevádzkach v Togliatti. Jeho cena sa bude pohybovať okolo 8000 USD - pričom táto cenová kategória na ruskom trhu nie je celkom bežná.„Skutočnosť, že sme tu, v úplne nových prevádzkach svedkami odštartovania výroby úplne nového modelu, a to iba 15 mesiacov po podpise zmlúv, demonštruje záujem, nadšenie a úsilie, ktoré bolo tomuto projektu venované, “ vyhlásil Jack Smith. „Zároveň tento projekt dokumentuje, akú veľkú váhu prisudzujeme našej prítomnosti na ruskom trhu. Chceme využívať miestne zdroje aj vývojových odborníkov a predpokladáme, že takto pripravované modely sa na výrazne silnejúcom ruskom trhu dobre uplatnia.“

V prvom roku plnej výroby by mal spoločný podnik GM-AvtoVAZ vyrobiť asi 35 000 modelov Chevrolet Niva. Do roku 2005 by už výroba mala dosiahnuť hranicu 75 000 ks ročne. Nový Chevrolet Niva sa najskôr objaví na domácom ruskom trhu, a to ešte do konca tohoto roka. Export do Európy, rovnako ako do krajín stredného východu, Ázie a Latinskej Ameriky sa rozbehne v októbri 2003 .Do konca roka 2002 bude podnik v Togliatti zamestnávať asi 400 zamestnancov, po plnom nábehu výroby to bude asi 1200 ľudí a ďalších viac ako 600 zamestnancov nájde prácu u zmluvných dodávateľov. Dodávatelia konštrukčných dielcov a príslušenstva vytvoria asi 2000 nových pracovných miest.

Podľa Lenta.ru, sa počas stretnutia Davida Hermana so starostom mesta Togliatti, Nikolajom Utkinom, dohodli na ďalšom rozvoji fabriky ako aj na postavení komplexu obytných budov pre zamestnancov fabriky. GM prisľúbilo aj účasť v sociálnych programoch mesta Togliatti, čím určite prispejú k rozvoju tohto mesta.

GM-AvtoVAZ je spoločným podnikom koncernu GM, AvtoVAZ a Európskej banky pre obnovu a rozvoj (EBRD). Vynaloženými investíciami vo výške 332 miliónov USD sa radí medzi najvýznamnejšie investičné akcie zahraničných firiem smerujúce do ruského automobilového priemyslu. V joint venture drží General Motors aj AvtoVAZ podiel 41,5 %, zostávajúcich 17 % akcií patrí Európskej banke pre obnovu a rozvoj (EBRD).Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 23/05/18 07:08:54