»

RSS export

7. okt 2002 (00:01) - SITA - Motoršport

Cez víkend sa v Bratislave konal III. ročník Mikona Rally

Víťazom III. ročníka Mikona Rally sa v nedeľu v Bratislave stal český jazdec domáceho Mikona Slovnaft Rally teamu Václav Pech na vozidle Ford Focus WRC. My vám prikladáme niekoľko zaujímavých fotografií z tohto podujatia.

Mikona Rally
BRATISLAVA 6. októbra (SITA) - Víťazom III. ročníka Mikona Rally sa v nedeľu v Bratislave stal český jazdec domáceho Mikona Slovnaft Rally teamu Václav Pech na vozidle Ford Focus WRC. Na podujatí, ktoré sa po prvý raz ide aj ako súčasť ME, skončil na druhom mieste jeho krajan Jan Kopecký na aute rovnakej značky, triumf českých jazdcov potvrdil tretím miestom Štepán Vojtěch (Toyota Corolla WRC).

Mikona Rallye 2002 Mikona Rallye 2002 Mikona Rallye 2002
Mikona Rallye 2002 Mikona Rallye 2002
Klikni na obrázok a v novom okne sa ti otvori veľký

Pech vyhral aj predchádzajúce štyri podujatia MSR v rely a vďaka nedeľňajšiemu triumfu si ešte pred posledným podujatím tohtoročnej sezóny zabezpečil, po nedávnom zisku českého titulu, aj korunu slovenského šampióna. V nedeľu ráno odštartovalo do 2. etapy iba 46 z pôvodne 72 štartujúcich posádok, na ktorých čakalo 167 kilometrov z toho 64 kilometrov tvorilo 6 rýchlostných skúšok.

Tie sa však oproti 1. etape jazdili v opačnom smere a na mokrej trati. Vedúci pretekár priebežného poradia Václav Pech začal opatrnejšie, úvodnú rýchlostnú skúšku vyhral Štěpán Vojtěch, no ďalšie si už vyhradil práve Pech, ktorý si tak vybudoval dostatočný náskok pred druhým Jánom Kopeckým.

V 17. rýchlostnej skúške sa po Pechovom defekte odstup medzi prvými dvomi jazdcami zmenšil, no po celkové víťazstvo si nakoniec jasne prišiel jazdec AMK Mikona. "V Čechách bol zisk titulu pre mňa tak trošku prekvapením, pretože sme plánovali skončiť do 3. miesta.

Naopak slovenský som očakával, čo sa nakoniec aj podarilo. V tíme vládne spokojnosť a príliš sme neublížili ani autu. Počas druhej etapy sa nám jazdilo dobre až na ten defekt na Krkavci," povedal v cieli šťastný Václav Pech. Už v prvý deň z pretekov vypadol najlepší slovenský jazdec Tibor Cserhalmi (Škoda Octavia WRC) aj obhajca minuloročného prvenstva Poliak Janusz Kulig.

V konečnom absolútnom poradí skončil zo Slovákov najlepšie Pavol Trešo na aute značky Micubiši Lancer EVO VI, ktorý obsadil 16. miesto. V cieli nakoniec klasifikovali 39 pretekárov. Slovenský šampionát pokračuje posledným podujatím, ktorým bude 18. - 19. októbra Rally Košice.

Výsledky:
1. Václav Pech, Petr Uhel (ČR) Ford Focus WRC 1:48:50,3,
2. Ján Kopecký, Filip Schovánek (ČR) Ford Focus WRC +32,3,
3. Štěpán Vojtěch, Michal Ernst (ČR) Toyota Corolla WRC +3:34,7,
4. Felece Re, Pierluigi Adamoli (Tal.) Toyota Corolla WRC +4:18,6,
5. Emil Triner, Jan Pícha (ČR) Seat Cordoba WRC +4:36,3

© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Vsetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozsirovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.