HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

4. okt 2002 (00:01) - Ivan Hodas - Aktuality zo sveta

Nová Micra žiari na móle parížskeho autosalónu

Nová generácia automobilu Micra potvrdzuje trend vo vývoji nových automobilov spoločnosti Nissan. Na parížskom autosalóne je okrem modelu Micra 2003 k videniu aj koncept Micra C+C, ktorý je prinajmenšom lákavý, veď posúďte sami ...


Nissan Micra 2003
Nová generácia automobilu Micra potvrdzuje trend vo vývoji nových automobilov spoločnosti Nissan, a to kombináciu ladných kriviek so zdokonalenou a mnohoúčelovou technológiou.

Prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Nissan Motor Co., Ltd., Carlos Ghosn, uviedol úplne novú Micru s odvážnymi krivkami na Mondial de L'Automobile 2002 (Parížskom autosalóne, 28.9.-13.10.2002). Zdôrazňujúc obdobie ”renesancie”, ktoré spoločnosť v súčasnosti prežíva, sa nová Micra stáva treťou novinkou, ktorú Nissan uviedol na trh za posledných 12 mesiacov. Predpokladá sa, že Micra bude pokračovať v trende svojich predchodkýň a stane sa najpredávanejším modelom Nissanu na európskom kontinente. Pripojí sa k novej Primere, ktorú zákazníci vrelo privítali a k výborne sa predávajúcemu Nissanu X-TRAIL. Všetky tri novinky výrazne prispejú k oživeniu značky Nissan v Európe.


Nissan Micra 2003 Nissan Micra 2003


Hoci nová Micra bude stredobodom pozornosti na Parížskom autosalóne, predsa len nebude jediným vystaveným modelom Nissanu v tejto triede. O záujem verejnosti sa bude deliť s úžasným konceptom Microu C+C. Micra C+C – ktorá symbolizuje Coupe + kabriolet – je navrhnutá pre ľudí, ktorí radi vyjadrujú týmto spôsobom svoju osobnosť a kombinujú potešenie z jazdy v otvorenom aute s bezpečnosťou, praktickosťou, pohodlím počas zimných mesiacov a neodolateľnou príťažlivosťou ”kupéčka”.


Nissan Micra 2003 Nissan Micra 2003


Micra navrhnutá v Japonsku a v Európe, vyrobená v britskom Sunderlande, skĺbila dohromady vzrušujúci vzhľad s čistými líniami a inteligentnou, ľahko ovládateľnou technológiou.

Shiro Nakamura, Senior Vice President pre dizajn spoločnosti Nissan, označil súčasný model Micry za ”revolučný vývoj” – prvé japonské auto, ktoré získalo vytúžené ocenenie Európsky automobil roka. Nová generácia Micry zdedila príjemné pokušenie typické pre tento model a zároveň už presadzuje svoj sebavedomejší charakter. Z hľadiska dizajnu môžeme hovoriť o dokonalom využití priestoru a klenutých líniách, ktorých výsledkom je mohutné, ale zároveň pohodlné auto vzbudzujúce dôveru a pocit bezpečia.

Doménou ”oblúkového” vzhľadu je krivka vo výške ramien sediacich pasažierov, ktorá vytvára odraz zaobleného stropu v Micre. Absolútne jedinečný vzhľad automobilu je v súlade s pozoruhodnými a praktickými prvkami, ako sú svetlomety elipsovitého tvaru.

Kompaktné vonkajšie proporcie novej Micry – významné pozitívum v preplnených mestách, ako je Paríž – sa dosiahli 72 mm nárastom v rázvore náprav, ktorý ponúka viac priestoru pre pasažierov a ich batožinu. Zároveň sa tak Micra zaradila medzi najpriestrannejšie automobily v triede kompaktných vozidiel. Priestor narastá v závislosti od toho, ktorým smerom posuniete zadné sedadlá. Ak ich posuniete smerom dozadu, získate štedrý priestor pre svoje unavené nohy a keď ich posuniete smerom dopredu, Micra Vám ponúkne batožinový priestor typický pre väčšie vozidlá z vyššej triedy.


Nissan Micra 2003 Nissan Micra 2003


Nová Micra je vybavená najmodernejšími prvkami a praktickými riešeniami navrhnutými pre každodennú jednoduchú manipuláciu, ako sú automatické stierače, automatická klimatizácia a po prvýkrát jedinečný inteligentný kľúč.

Inteligentný kľúč umožňuje zamknúť a odomknúť všetky dvere na vozidle (vrátane piatych dverí) a naštartovať motor bez toho, aby ste museli vsunúť kľúč do zapaľovania alebo vložiť kartu. Tento ”šikovný” systém dokáže rozoznať inteligentný kľúč vo vzdialenosti 80 cm od vozidla – dvere sa potom zamknú a odomknú jednoduchým stlačením tlačidla nainštalovaného na kľučke dverí. Tým istým spôsobom Micra dokáže zaregistrovať kľúč vo vnútri vozidla a motor naštartujete jedným otočením vypínača v zapaľovaní. Majiteľ vozidla ukončí nákupy bez toho, aby musel kľúče od auta vyťahovať z vrecka alebo ich hľadať v taške.


Nissan Micra 2003


Komfort počas jazdy sa stal prioritou aj z hľadiska dynamiky: s novo navrhnutým podvozkom dosahuje nová Micra mimoriadnu čulosť. Nové motory a absolútne najmenší polomer otáčania vo svojej triede dokazujú, že nová Micra prekvapí užívateľov nielen svojimi jazdnými vlastnosťami na cestách, ale aj svojím praktickým vybavením.

Súvisiace články:
2. jan 2006 NISSAN X-TRAIL 2.2 dCi - AUTO DO POHODY AJ NEPOHODY (Testujeme)
19. feb 2003 NISSAN PATHFINDER ARMADA 2004 JE PRIPRAVENÝ NA SVOJ DEBUT V NEW YORKU (Aktuality zo sveta)
18. feb 2003 NOVÁ MICRA ŠTARTUJE NA PARÍŽSKOM TÝŽDNI MÓDY (Aktuality zo sveta)
11. feb 2003 NISSAN - VÝSLEDKY ZA DECEMBER A ROK 2002 (Aktuality zo sveta)
24. okt 2002 Reklamná kampaň na Nissan Pickup dosiahla dve ocenenia (Aktuality zo sveta)
11. okt 2002 Nová forma inteligentného tempomatu v prevedení od Nissanu (Aktuality zo sveta)
18. sep 2002 Veľká premiéra malého auta Nissan Micra bude v Paríži (Aktuality zo sveta)
27. aug 2002 Nissan Primera získal cenu ”RED DOT” za dizajn (Aktuality zo sveta)
22. máj 2002 Nissan s rekordným ziskom druhý rok po sebe (Aktuality zo sveta)
25. jan 2002 Anglická kráľovná vyznamenala generálneho riaditeľa Nissan Veľká Británia (Aktuality zo sveta)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 26/05/18 13:36:41