HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

16. sep 2002 (00:01) - Ivan Hodas - Pneu

Goodyear predstavuje nové pneumatiky určené na mokrú vozovku

Odborníci „okrídlenej topánky“ obrátili postup vývoja: Goodyear Eagle F1, vysokovýkonná pneumatika určená pre športové a terénne autá bola inšpiráciou pre nové exkluzívne pneumatiky určené na mokrú vozovku ...


Goodyear
· Použitie technológie cestných pneumatík na závodných pneumatikách
· Dezén behúňa vysokovýkonnej pneumatiky Eagle F1 určený pre závodné okruhy
· Zdokonalená výkonnosť v premenlivých podmienkach

Spoločnosť Goodyear je všeobecne považovaná za jedného z kľúčových iniciátorov implementovania technológií výroby závodných pneumatikách do oblasti bežných cestných pneumatík. Najväčší svetový výrobca pneumatík má viac ako sto rokov skúseností z oblasti vývoja pneumatík pre motoristický šport, drží rekord v počte víťazstiev na svetových pretekoch Formula 1 a svoje cenné skúsenosti vždy využíva pri vývoji vlastných produktov.

Dnes po prvý krát v histórii, odborníci „okrídlenej topánky“ obrátili postup vývoja: Goodyear Eagle F1, vysokovýkonná pneumatika určená pre športové a terénne autá bola inšpiráciou pre nové exkluzívne pneumatiky určené na mokrú vozovku v sériály pretekov V8STAR. Výsledkom procesu skúšok a testovaní sériovej výroby s novou technológiou a ocenení Eagle F1 za jej vynikajúce vlastnosti viacerými vedúcimi odbornými motoristickými publikáciami od jej zavedenia vo februári 2002, je vstup do motoristického športu. Tím odborníkov, ktorí sa podieľali na výrobe pneumatiky Eagle F1 GS-D3 je vedený Andy Weimerom, bývalým vedúcim pracovníkom vývoja športových pneumatík pre Formulu 1 v Goodyear.

Na v poradí siedmom štarte sezóny, 10. augusta v Salzburgu, štartovali závodné automobily V8STAR s výkonom približne 500 koní už na nových pneumatikách určených pre mokrú vozovku. Goodyear je exkluzívnym partnerom tejto novovznikajúcej série pretekov, pre ktoré dodáva pneumatiky na suchý aj mokrý povrch.


Good Year

Dezén novej pneumatiky Eagle pre sériu V8STAR je vyvinutá z dezénu vysokovýkonnej cestnej pneumatiky Eagle F1.


"Ústredným bodom pri vývoji V8STAR pneumatiky bola výkonnosť v nestálych podmienkach, akými sú napr. aj polosuchá vozovka po krátkej spŕške. Tieto náročné podmienky sa veľmi často vyskytujú práve počas samotných pretekov v daždi“, hovorí Karl-Heinz Tibor, riaditeľ Goodyear Motorsport. Na testovacom okruhu Goodyear v Mireval vo Francúzku porovnal viacero dizajnov behúňov používaných závodných pneumatík s modelom Eagle F1 profesionálny jazdec Altfrid Heger, Prezident a oficiálny testovací jazdec sériálu V8STAR.
"Dezén behúňa Eagle F1 bol jednoznačným víťazom. Výhod technológie OneTRED, ktorá je použitá ako v sériovej výrobe tak aj pri výrobe závodnej verzie Eagle je niekoľko: presné ovládanie, optimálny prenos sily pri zrýchľovaní a brzdení a vynikajúca odolnosť proti aquaplanningu,” hovorí pán Tibor pri hodnotení celkových výsledkov testu na mokrej, polosuchej a taktiež na suchej vozovke. "Pneumatika je nielen rýchlejšia v nestálych podmienkach, ale je aj omnoho odolnejšia”, dodáva k hodnoteniu pneumatiky Altfrid Heger, prezident V8STAR.


Good Year

Eagle F1 vysokovýkonná pneumatika určená pre silné a športové osobné automobily je k dispozícii náročným vodičom vo viac ako 30 rozmeroch. Dezén behúňa novej “mokrej” závodnej pneumatiky Eagle pre seriál V8STAR bol priamo vyvinutý z dizajnu bežnej cestnej pneumatiky.


Najpútavejším detailom na technológii OneTRED je jej smerový dizajn dezénu v tvare písmena V. Medzi ďalšie priority a výborné vlastnosti patria Konštrukcia predných pneumatík pre mokrú vozovku je rovnaká ako skelet novej prednej pneumatiky určenej pre jazdenie na suchom povrchu, ktorá tiež po prvý krát excelovala na okruhu Salzburgring. "Predné pneumatiky pre suché a mokré podmienky sú dnes o niečo vyššie ako ich predchodcovia. To znamená, že udržanie stability a riadenie závodných automobilov V8STAR je vo všeobecnosti dokonalejšie a stabilita pri brzdení je ešte vyššia," dodáva Karl-Heinz Tibor.

Súvisiace články:
29. nov 2005 Záchranári na pneumatikách Goodyear (Aktuality z domova)
10. okt 2005 Auto, Motor and Sport - test zimných pneumatík (Pneu)
17. apr 2003 Goodyear Eagle F1 – EMT, pneumatika so zvýšenou mobilitou (Pneu)
15. apr 2003 AUTOMATICKÉ MONITOROVANIE TLAKU VZDUCHU PNEUMATÍK S NOVÝM INTELIGENTNÝM SYSTÉMOM (Aktuality zo sveta)
28. okt 2002 Viac istoty so správnymi pneumatikami v zimnom období (Aktuality z domova)
21. aug 2002 Úspech pneumatiky Goodyear Eagle F1 GS-D3 pokračuje… (Pneu)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 26/05/18 13:56:23