HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

10. sep 2002 (00:01) - Ivan Hodas - Aktuality z domova

Nový HP podpísal zmluvu s Matadorom na dodanie IT služieb formou outsourcingu

V rámci dohodnutej spolupráce nový HP postupne, v dvoch etapách nahradí pôvodný, už desať rokov používaný podnikový informačný systém novým systémom mySAP.com, Následne bude zabezpečovať ...


Spoločnosť Compaq Computer Slovakia, ktorá je teraz súčasťou spoločnosti nový Hewlett Packard (HP), podpísala 26. augusta 2002 zmluvu so spoločnosťou Matador, a.s. v hodnote 320 mil. Sk na poskytovanie outsourcingových služieb v v oblasti budovania, prevádzky a údržby podnikových informačných systémov a IT infraštruktúry spoločnosti Matador, a.s. Uvedené služby budú poskytované vo forme outsourcingu počas piatich rokov.

„Naša spolupráca predstavuje jedinečný outsourcing v oblasti IT na Slovensku – nielen pokiaľ ide o jeho rozsah, ale najmä vďaka jeho komplexnému charakteru, keďže nový HP bude poskytovať
úplný outsourcing IT infraštruktúry,vrátane vývoja a prevádzky kľúčových podnikových informačných systémov,“
povedal Peter Weber, generálny riaditeľ nového HP.

„Aby sme mohli dosahovať naše strategické podnikateľské ciele, musíme zvýšiť úroveň a rozsah našich IT služieb a aplikácií tak, aby mohli ešte lepšie podporovať podnikové procesy v našej spoločnosti. Keďže Matador sa strategicky orientuje výlučne len na hlavné činnosti nášho podnikania, rozhodli sme sa, že na túto úlohu využijeme formou outsourcingu špecialistov. Compaq, teraz nový HP, nás presvedčil nielen navrhovaným riešením a jeho cenou, ale aj svojim know-how a referenciami na Slovensku,“ povedal Ing. Jozef Vozár, podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ Matadoru.

V rámci dohodnutej spolupráce nový HP postupne, v dvoch etapách nahradí pôvodný, už desať rokov používaný podnikový informačný systém novým systémom mySAP.com. Následne bude zabezpečovať jeho prevádzku, údržbu a podporu. HP bude zabezpečovať aj prevádzku a údržbu IT infraštruktúry spoločnosti Matador. Existujúca infraštruktúra bude postupne obnovená a rozšírená, pričom nováIT infraštruktúra bude vo vlastníctve HP. V rámci outsourcingu budú poskytované služby viac ako 700 pracovníkom Matadoru. Nový HP bude pre poskytovanie služieb využívať aj súčasných IT špecialistov Matadoru, ktorí sa stanú zamestnancami HP.

Súvisiace články:
11. jan 2006 Matador ide naplno (Pneu)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 19:29:18