HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

6. sep 2002 (00:00) - Press - Podujatia

Red Bull Get On Top 2002

Po roku je tu opäť unikátna akcia s názvom Red Bull Get On Top 2002. Diváci, ako aj jazdci sa môžu tešiť na nevšedný deň, keď uvidia čo ešte nevideli a zažijú čo ešte nezažili. Ak patríte medzi priaznivcov nevšedných športov, stretneme sa v Porúbke pri Žiline dňa 14.9.2002 (sobota)


Get On Top
Enormný divácky a predovšetkým jazdecký záujem. Tak by sa dal stručne charakterizovať minuloročný prvý ročník závodu Red Bull Get On Top, ktorý sa na sklonku septembra konal na strmom kopci v dedinke Porúbka neďaleko Žiliny. „Minulý rok sme chceli vyskúšať, s akou odozvou sa stretne tento neobvyklý a náročný závod. Dopadol nad očakávanie dobre, jazdci aj diváci sa výborne bavili a preto sme sa rozhodli túto akciu i v tomto roku zopakovať,“ hovorí Peter Mitaš, organizátor tohoto športového podujatia.

Vyskúšaná trať z prvého ročníku samozrejme nezostane bez zmien. Umele vytvorené prekážky z kmeňov stromov budú náročnejšie, trať bude doslova zbrázdená hrbmi a preliačinami a tak závod získa na dramatickosti. Je to paradoxné ale čím menej jazdcov sa dostane do pomysleného „cieľu“ na vrchole kopca, tým je závod a predovšetkým jeho výsledok vyrovnanejší. Ideálny stav je, keď sa na vrchol nedostane nikto – to je dôkaz toho, že trať bola skutočne extrémne náročná.

Obec Porúbka pri Žiline sa 14. septembra stane svedkom druhého ročníku nevídaného športového podujatia. Silné stroje osedlané ostrieľanými borcami vyrazia prekonať aj tie najvyššie méty! Koncom septembra sa pri preteku typu „widowmaker“ predstaví domáca špička aj zahraničná elita po roku opäť pred domácim publikom – na súťaži Red Bull Get On Top. Princíp súťaže je jednoduchý – dostať sa s motocyklom, lepšie povedané s motorovým strojom, na čo najvyššiu métu umiestnenú na strmom kopci. V prípade Porúbky sa jedná až o 210 metrov!!!

Red Bull Get On Top nie je presnou kópiou pôvodných závodov v historickej podobe. Motocykle pretekárov musia spĺňať prísne bezpečnostné kritériá a rovnako aj technické limity, napr. na základe rozhodnutia organizátorov ako ďalší krok k zvýšeniu bezpečnosti jazdcov i divákov nie sú povolené oceľové hroty v pneumatikách. Porúbka rovnako ako Rachau bude svedkom bojov v dvoch kategóriách – sériové a špeciálne motocykle bez obmedzenia objemových tried a kategória kreativita. V druhej kategórii nie je dôležitá sila motocykla či výška do ktorej sa jazdec dostane, ale vzhľad jeho stroja. O víťazovi tejto kategórie rozhodne odborná porota s divákmi - našou snahou totiž nie je pasívne baviť ľudí, ale aktívne ich zapájať do deja.

Závod Red Bull Get On Top je posledná skúška slovenských i českých jazdcov pred šesťdňovou, ktorá sa tohto roku bude jazdiť práve u našich západných susedov. Predpokladáme, že sa všetci jazdci predstavia v skutočne vynikajúcej forme!

Všetky potrebné informácie vrátane registračného formulára nájdete na internete – http://www.redbullgetontop.sk .


Get On Top

Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 26/05/18 13:40:01