HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

10. júl 2001 (23:22) - Marek Michálek - Aktuality zo sveta

Priekopnícke: nové BMW radu 7

+++ Progresívny, dynamický dizajn +++ inovatívny koncept ovládania iDrive a ConnectedDrive s BMW internetovým portálom +++ 8-valcový motor s revolučnou technológiou +++ celosvetovo prvá 6-stupňová automatická prevodovka +++ hliníkový podvozok s Dynamic Drive a EDC-K +++ progresívny bezpečnostný koncept ISIS a zdokonalené ITS hlavové airbagy +++


BMW 7
Mníchov. Nové BMW radu 7 ukazuje cestu budúcnosti najvyššej kategórie automobilov: svojím progresívnym dizajnom exteriéru a interiéru, inovatívnym konceptom vozidla s množstvom technologických inovácií stanovuje v rámci segmentu luxusných vozidiel nové štandardy vo vyváženosti výkonu, dynamiky, bezpečnosti, luxusného komfortu a hospodárnosti.
Nové BMW radu 7 bude mať svoju svetovú premiéru na medzinárodnom autosalóne IAA 2001 vo Frankfurte a bude uvedené na trh v Európe s modelmi 735i a 745i v novembri tohto roku.


Medzník v orientácii a komforte vodiča: koncept iDrive
Prostredníctvom iDrive v novom BMW 7 predstavuje BMW priekopnícky koncept orientácie i šoférovania vodiča. Okrem unikátneho radu funkcií boli v novej sedmičke výrazne redukované a reorientované kontrolné prvky. V smere tohto nekomromisného kroku do budúcnosti sa napríklad riadiaca páka v strede ako aj konvenčný kľúč od zapaľovania ukázali ako technologicky zastaralé. Tých niekoľko prvkov, ktoré sú skutočne dôležité pre vedenie auta, sa v novej sedmičke nachádza na volante alebo v jeho blízkosti a niekoľko často používaných základných kontrolných funkcií nájdete v strede prístrojovej dosky. Väčšina ďalších funkcií, vrátane telematiky a služieb ako napríklad navigácia, ASSIST a celosvetovo prvý individuálne konfigurovaný BMW internetový portál podporovaný WAP – je kontrolovaná prostredníctvom intuitívne obsluhovateľného ovládača, tzv. Controllera, ktorý sa nachádza v stredovej konzole a komunikuje s kontrolným displayom. Pre vodiča predstavuje iDrive jednoduché a bezpečné ovládanie a pohodlný vstup do sveta ConnectedDrive so sieťovým prepojením komunikácie, informácií a navigačnej technológie.
Medzník v spotrebe paliva a výkone: revolučný 8-valcový motor s celosvetovo prvou 6-stupňovou automatickou prevodovkou.
Veľmi významnou technologickou inováciou je aj nová generácia 8-valcového motora. Takmer všetky významné parametre sú plynule variabilné – časovanie ventilov (Bi-Vanos), zdvih ventilov (Valvetronic) a po prvý krát aj dlžka sacieho traktu, a dokonale zodpovedajú všetkým požiadavkám. Týmto nekompromisným typom kontroly motora stanovuje nový BMW 8-valec nové štandardy: spotreba paliva je redukovaná o zhruba 14 %, pričom maximálny výkon zase rastie o zhruba 14 %. Na výber je motor s objemom 3,6 litra, výkonom 272 k (200kW) a krútiacim momentom 360Nm v modeli 735i a motor s objemom 4,4 litra, výkonom 333k (245kW) a 450Nm v modeli 745i.
Radenie zefektívnila celosvetovo prvá sériovo vyrábaná 6-stupňová automatická prevodovka. Táto vysoko výkonná a kompaktná jednotka s integrovanou technológiou Shift-byWire sa ovláda prostredníctvom novej riadiacej páky na volante a kľúčmi Steptronic na venci volantu.
Táto výnimočná hnacia jednotka dosahuje aj výnimočné údaje svojho výkonu. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h vodič dosiahne za 7,5 (735i) alebo 6,3 sekundy (745i) a s maximálnou rýchlosťou v oboch prípadoch 250km/h. Spotreba paliva je v oboch modeloch v tejto triede neprekonateľne nízka – 10,7, resp. 10,9 litra/100km.
Medzník v dynamike jazdy a v bezpečnosti
Nová kvalita jazdy v novom sedmičkovom rade je výsledkom celého radu progresívnych technológií, napríklad celohliníkový podvozok je dostupný s novou aktívnou funkciou Dynamic Drive a po prvý krát plne variabilnou funkciou Electronic Damper Control, ako aj pneumatickým pružením s automatickou samoniveláciou zadnej nápravy.
Zvýšenie pasívnej bezpečnosti okrem vyspelejších ITS hlavových airbagov zabezpečujú aj nové aktívne predné opierky hlavy a veľmi rýchla sieť ISIS. Táto sieť zabezpečuje výmenu a prenos všetkých dát dôležitých pre prípad nárazu s decentralizovaným, inteligentným senzorom, ktorý kontroluje aktiváciu jednotlivých komponentov s väčšou rýchlosťou, presnosťou a selektívnosťou.

V novom BMW radu 7 vytvára množstvo inovácií a nových vývojových prvkov automobil, ktorý je novou interpretáciou čistej radosti z jazdy. Dodávky nových limuzín začínajú v Európe od 17. novembra 2001, v USA a na ďalších trhoch na jar roku 2002, spolu s uvedením verzie long.
Galéria
               
   Súvisiace články:
20. sep 2006 BMW Hydrogen 7 -Nová éra mobility (Predstavujeme)
23. aug 2006 BMW TrackTrainer - Ideálnou stopou k vyššej bezpečnosti (Aktuality z domova)
3. júl 2006 Nové BMW M6 Cabrio -Bezkonkurenčne dynamické, otvorené a atraktívne (Predstavujeme)
18. máj 2006 BMW 5.0 l V10 je už opäť vyhlásený za Medzinárodný motor roka! (Aktuality zo sveta)
9. jan 2006 BMW 530 xi – RADOSŤ Z JAZDY VĎAKA NOVÉMU INTELIGENTNÉMU POHONU 4x4 xDrive (Testujeme)
11. okt 2005 Zmena vlastníctva poskytovateľa dovozných služieb pre BMW Group na Slovensku (Aktuality z domova)
15. máj 2005 BMW dementuje (Motoršport)
22. nov 2004 BMW 118d – SOM INÝ SOM JEDNOTKA (Testujeme)
3. aug 2004 BMW X3 3.0i– „BAVORÁK“ AKO STVORENÝ PRE ZÁBAVU (Testujeme)
29. sep 2003 BMW vyvíja hovoriace auto, ktoré budú komunikovať so svojimi druhmi na ceste (Aktuality zo sveta)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 26/05/18 13:49:40