HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

4. júl 2002 (00:01) - Press - Motoršport

Audi dosiahlo historický hattrick v Le Mans.

Trojnásobným víťazstvom na tohtoročnom 24 hodinovom maratóne Le Mans si automobilový výrobca AUDI AG zabezpečil čestné miesto v histórii pretekov.


Audi
Trojnásobným víťazstvom na tohtoročnom 24 hodinovom maratóne Le Mans si automobilový výrobca AUDI AG zabezpečil čestné miesto v histórii pretekov. Pred zrakmi viac ako 220.000 divákov továrenský team Audi obsadil všetky tri prvé miesta a obhájil tak víťazstvá z rokov 2000 a 2001.

Hattrick, teda trojnásobné víťazstvo v jednom slede za sebou, znamená pre Audi AG získanie pohára víťazov Le Mans natrvalo. Audi sa tak zaradí ako piaty automobilový výrobca , medzi tých, ktorým sa podarilo trikrát po sebe vyhrať najťažšie automobilové preteky na svete. Zároveň je Audi prvá automobilka, ktorá dosiahla tento úspech počas uplynulých 20 rokov.

Aj víťazná trojica jazdcov Frank Biela, Tom Kristensen a Emanuele Pirro zostanú natrvalo zapísaní do dejín motoristického športu : ako jeden team zvíťazili v Le Mans trikrát po sebe.

Najnovší triumf Audi v Le Mans je ďalšou praktickou demonštráciou sloganu „Náskok vďaka technike“ a je pôsobivou kombináciou rýchlosti a spoľahlivosti. Všetky tri vozidlá Infineon Audi R8, poháňané FSI motormi s výkonom 610 k, odjazdili trasu 5120 km a boli najrýchlejšími vozidlami na okruhu. Víťazné vozidlo s posádkou Biela, Kristensen, Pirro, dokončilo 375 kôl, na okruhu dlhom 13, 88 km.

Horúce počasie na tohtoročnom Le Mans vyskúšalo odolnosť ľudí i materiálov. Počas pretekov sa teamy museli vysporiadať s nezvyčajne veľkým počtom defektov. Defekty neobišli ani Audi posádky a vždy znamenali pre vozidlo nepríjemnú časovú stratu.

Poškodenie pneumatík poznamenalo aj celkové poradie troch vozidiel Infineon v cieli. Frank Biela, Tom Kristensen a Emanuele Pirro mali tú potrebnú dávku športového šťastia a zopakovali víťazstvá z predchádzajúcich dvoch rokov. V sobotu večer sa ujali vedenia, neurobili žiadnu chybu a zabezpečili si tak historické tretie víťazstvo v Le Mans.

Rinaldo Capello, Johny Herbert a Christian Pescatori obsadili 2.miesto a nováčikovia Michael Krumm, Philipp Peter a Marco Werner, ktorí po prvýkrát osedlali Audi R8, dokázali dosiahnuť tretí najlepší výsledok.
Pozoruhodné umiestnenie dosiahol aj zákaznícky team Audi Sport Japan Goh, ktorý na vozidle Audi R8 z roku 2001 ukončil preteky ako siedmy v poradí, napriek nehode počas tréningu a výmene chladiča počas pretekov.
Z úspechu FSI v pretekárskych vozidlách Infineon Audi R8 profitujú aj Audi zákazníci. Systém priameho vstrekovania benzínu FSI, otestovaný v najtvrdších podmienkach 24 hodinových pretekov Le Mans použil výrobca Audi AG už aj pre motory do sériovo vyrábaných vozidiel.
Technologický transfer medzi vývojom pre pretekárske vozidlá a vývojom pre sériovú výrobu je u Audi veľmi intenzívny a technológia FSI je toho dôkazom.Súvisiace články:
13. dec 2005 Prezentácia Audi R10 v priamom prenose na internete (Motoršport)
24. júl 2003 Nové Audi A3 - Dynamika, design a exkluzivita (Predstavujeme)
18. jún 2003 Le Mans: Audi po piaty raz úspešne (Motoršport)
24. jún 2002 Tradícia kabrioletov Audi pokračuje: A4 Cabriolet očarí každého (Predstavujeme)
4. okt 2001 AUDI TT S-LINE – pre tých, čo majú športového ducha. (Akčné modely)
5. sep 2001 Motorola získala celosvetovú zákazku pre AUDI AG (Aktuality zo sveta)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 23/05/18 07:01:17