HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

17. jún 2002 (00:01) - Ivan Hodas - Akčné modely

Každý by chcel mať v garáži legendu ako Volkswagen Golf.

Pred štvrť storočím prišiel na svet Volkswagen Golf. Na automobilovom trhu prudko zamiešal karty a stal sa hitom. Vytvoril povesť univerzálneho auta, spoľahlivého až nezničiteľného. Dnes je na svete už štvrtá generácia legendy menom Golf


Volkswagen Golf
Pred štvrť storočím prišiel na svet Volkswagen Golf. Na automobilovom trhu prudko zamiešal karty a stal sa hitom. Vytvoril povesť univerzálneho auta, spoľahlivého až nezničiteľného. Dnes je na svete už štvrtá generácia legendy menom Golf, svetové auto, ktoré oslovuje rovnako starých aj mladých, ženy i mužov, veľmi bohatých i menej majetných.

Pred tromi rokmi sme slovenským zákazníkom predstavili akčný model Golf Slovakia, ktorý sa okamžite stal hitom. Vyrába sa v bratislavskom závode firmy Volkswagen, povestnom svojou kvalitou výroby v celom koncerne VW. Golf Slovakia sa navonok ničím nelíši od ostatných verzií úspešného evergreenu, svojou výbavou a cenou je však ušitý na mieru pre slovenského zákazníka.

Vo výbave má všetky prvky komfortu i bezpečnosti, ktoré dnes žiadajú vyspelí európski zákazníci: posilňovač riadenia, airbag pre vodiča i spolujazdca, ABS, centrálne zamykanie, determálne sklá, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, výškovo aj osovo nastaviteľný volant.

Keďže predajné štatistiky ukazujú, že slovenský zákazník výrazne uprednostňuje štvor- resp. päťdverové automobily, má Golf Slovakia päťdverovú karosériu už v základnej výbave bez príplatku.
Pohonnou jednotkou Golfa Slovakia je moderný hliníkový radový benzínový štvorvalec s ventilovým rozvodom DOHC a šestnástimi ventilmi. Ponúka výkon 55 kW (75 k) a je veľmi vydareným skĺbením viacerých vlastností, ktoré zákazník požaduje: má dostatočný výkon a príjemnú dynamiku už v nižších otáčkach, má optimálnu spotrebu na dlhých cestách, ale i pri každodennom jazdení v meste a popri tom si zachováva vysokú kultúru chodu.

Tvorcovia akčného modelu Golf Slovakia sledujú vývoj želaní zákazníkov a tak od mája roku 2002 do sériovej výbavy tohto úspešného modelu patria ďalšie prvky zvyšujúce jeho komfort, bezpečnosť, ale aj úžitkovú hodnotu: elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá, elektrické ovládanie všetkých štyroch dverných okien a delené zadné sedadlá.

Pre slovenských „golfistov“ sú v tejto sezóne pripravené ešte dve zaujímavé ponuky: Golf Edition a Golf X-line.

Golf Edition ponúka na výber nový benzínový motor 1,6 l so šestnástimi ventilmi a výkonom 77 kW/105 k alebo dva naftové 1.9 SDI (50 kW/68 k) a 1.9 TDI (66 kW/90 k). K jeho rozšírenej sériovej výbave patria navyše aj klimatizácia a šestnásťpalcové kolesá.

Zaujímavosťou u tohto modelu okrem rozšírenej výbavy je, že cena 567.400,- Sk je rovnaká pre benzínový motor a 1,9 SDI. Koho zaujal tento model, mal by sa poponáhľať, lebo Golf Edition je v ponuke len do 30.júna 2002.

Golf X-line je ladený luxusne, v základnej cene s 5-dverovou karosériou, má elektronickú klimatizáciu, kožené doplnky interiéru a hliníkové disky. U tohto modelu získa zákazník cenové zvýhodnenie až 100.000 korún. Cena benzínovej verzie (1.6 l 16V, 77 kW/105 k) je 687.800,- Sk, turbodieslová verzia (1.9 TDI, 66kW/99 k) stojí 749.600,- Sk. Akčný model Golf X-line je v ponuke v limitovanej sérii 200 ks.


Tých, ktorí sa rozhodnú zaradiť medzi „golfistov“ čaká ešte jedna príjemná skutočnosť : Volkswagen Golf , tak ako všetky Volkswageny, patrí medzi automobily s najnižšou stratou hodnoty. Pri jeho opätovnom predaji nemusíte robiť ústupky, nechať si diktovať podmienky od kupujúceho a strácať tak svoje peniaze. Na každý Golf z druhej ruky čaká minimálne toľko záujemcov, ako na nový. Vedia totiž, že im rovnako dobre bude slúžiť ešte mnoho ďalších rokov. A okrem toho – tiež túžia mať v garáži legendu!

Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 19:36:34