HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

12. jún 2002 (00:05) - Marek Michálek - Podujatia

Fotoreportáž: Motozraz Maninská Tiesňava 2002

Ak patríte medzi priaznivcov motocyklov určite ste na tohtoročnom stretnutí v Maninskej Tiesňave nechýbali, ale ak sa vám aj nepodarilo prísť nezúfajte, my vám ho trošku priblížime v dnešnej fotoreportáži, kde nájdete množstvo fotografii...


Motozraz
Motozraz v Maninskej Tiesňave pri Považskej Bystrici už patrí medzi tradične úspešné podujatia, ktoré sa koná vždy začiatkom júna počas víkendu. Je to úspešne zvolený termín nakoľko počasie je v tomto období je už dostatočne teplé pre jazdu na motocykli alebo aj na spanie pod stanom. Motozraz sa tento rok skladal z troch dní (troch etáp).

Prvý deň je určený pre stretnutie sa. V tento deň sa zbehnú všetci motocyklový jazdci, ubytujú sa, spolu spravia okružnú jazdu okresom Považská Bystrica za doprovodu polície a večer nasleduje viac - menej voľná zábava. U obyvateľov mesta Považská Bystrica je veľmi obľúbená spomenutá okružná jazda, ktorá skutočne vyvoláva veľmi silné emocionálne pocity. Veď si len predstavte takú kilometrovú kolónu motocyklov na celú šírku cesty, určite to aj vo vás vyvolá zvláštny pocit.

Druhý deň je však pre divákov omnoho zaujímavejší. Jazdci vstávajú po alkoholovej noci zrhuba okolo obeda, spravia tú najnutnejšiu hygiénu a hneďa sadajú na motocykle aby sa zúčastnili množstva súťaží, ktoré prebiehajú počas celého popoludnia až do večera, ale to už si priblížime pomocou fotografii.

Klikni!...Klikni!


Foto 1 a 2: Motocykle v poobedných hodinách boli odstavené v jednom dlhočiznom rade a tak sme si ich mohli v kľude vyfotiť.

Klikni!...Klikni!


Foto 3 a 4: Niektoré motorky vzbudzovali obdiv aj u pekných dievčat.

Klikni!...Klikni!


Foto 5 a 6: K videniu boli najrôznejšie tipy, od imidžových až po športové superbiky .

Klikni!...Klikni!


Foto 7 a 8: Veľa motocyklov bolo aj pútavo pomaľovaných, mňa veľmi zaujal „Diablo“

Klikni!...Klikni!


Foto 9 a 10: Medzi extra obdivované motocykle patril aj tento „béžový kus“.

Klikni!...Klikni!


Foto 11: Zriedkavosťou neboli aj ženy na motocykloch a jednou z najkrajších a najobdivovanejších bola aj záhadná „kočka“ na jedenástom obrázku. Foto 12: Superbiky boli zastúpené v hojnom počte

Klikni!...Klikni!


Foto 13 a 14: Jednou z tradičných súťaží je aj odkusovanie párkov počas jazdy na motocykli. Tohtoročnou víťazkou sa stala slečna, ktorá odhryzla z párku 6,5cm. (Asi nemala mandle :-)

Klikni!...Klikni!

Klikni!...Klikni!


Foto 15, 16, 17: Keď už boli slečny prepchaté párkami prešlo sa na druhú súťaž o najkrajši motocykel. Do súťaže sa prihlásilo asi cez 40 motocyklov. Foto 18: Víťazná trojka.

Klikni!...Klikni!


Foto 19 a 20: Nasledovala súťaž hľadania „piva v kope sena“. Išlo o takzvanú „vyraďovačku“ a víťazná dvojica si odniesla množstvo hodnotných cien.

Klikni!...Klikni!


Foto 21 a 22: Krátke predstavenie absolvoval jeden „šialenec na motorke“

Klikni!...Klikni!


Foto 23 a 24: Po súťažiach a programe bol opäť čas fotiť prekrásne motocykle. A našiel sa aj čas na trochu občerstvenia, ktorého bol dostatok. Jedinú chybičku som videl v tom, že sa v celom areáli čapovalo len pivo Poper (sponzor podujatie), čo od piva odradilo asi mnohých, ale kto pivko chcel zohnal „flaškové“ (Mnohí to riešili tak, že si doniesli z domu, lebo poper sa nedá piť).

Klikni!...Klikni!


Foto 25: O nádherné kusy nebola absolútne núdza. Foto 26: Zotmelo sa a začalo sa zhromažďovať množstvo mužov okolo pódia. To bolo znamenie, že o malú chvíľku sa začne miss mokré tričko. Ja som sa neskoro spamätal a tak som pre fotografovanie zaujal veľmi zlé miesto, ale dostať sa bližšie sa mi nepodarilo. Nakoľko ľudia boli okolo pódia natlačený ako na koncerte nejakej megahviezdy. Večer sa ochladilo a tak sa mokré tričko konalo bez vody, ale slečnám to neprekážalo, nakoľko si ich aj tak v priebehu niekoľkých sekúnd dali dolu. Toto bol asi prvý ročník, keď sa do súťaže prihlásili aj pekné dievčatá a tak bolo na čo pozerať. Vyhrala tá najkrajšia, ktorá si to podľa 95% sledujúcich určite zaslúžila a cenu jej odovzdali naši „zlatí chlapci“, teda majstri sveta v hokeji 2002. A zdalo sa, že jeden zo „zlatých chlapcov“ javil veľké sympatie ku víťazke. Z pódia som ich videl odchádzať spolu, a dá sa len domyslieť, že spolu asi pokračovali aj v oslavách prvenstva :-) . Potom nasledoval striptíz od profesionáliek, ktoré predviedli aj lezbickú show a ďalej bola dikotéka až do rána bieleho...

Tretí deň motozrazu pokračoval na letisku v Hričove. Počasie sa však veľmi pokazilo. Ochladilo sa a dokonca aj spŕchlo, preto bola účasť už poslabšia. Cítil som sústrasť s tými, ktorí to mali domov ďaleko a boli len veľmi ľahko odetý.

Dá sa konštatovať, že ďalší z ročníkov sa opäť podaril. Prišlo viac motorkárov, prišlo viac obecenstva, vypilo sa dostatok alkoholu, zjedlo sa množstvo kureniec, klobás a párkov, miss mokré tričko vyhrala kráska, ktorá si to zaslúžila, takže všetko bolo v najväčšej spokojnosti.

O rok sa zraz v Maninskej Tiesňave bude konať opäť a tak sa už teraz môžete tešiť, že rekordy budú prekonané.Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 26/05/18 13:48:48