HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5730 ľudí)

do 5.000 Sk (1941)

do 10.000 Sk (1047)

do 20.000 Sk (868)

viac ako 20.000 Sk (966)

neinvestujem (908)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

30. okt 2006 (00:01) - Press - Aktuality z domova

100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami

Internetový obchod s novými autami banskobystrickej spoločnosti AutoOlymp.sk dnes oznámil 100 predaných áut cez internet od začiatku roka 2006, kedy bola táto nová služba na trhu s novými a predvádzacími automobilmi spustená.


autoolymp
„Som veľmi šťastný, že si obchodný systém AutoOlymp.sk našiel svoje miesto na slovenskom trhu s novými autami. 100 predaných áut je zlom, ktorý ukazuje životaschopnosť našej služby. Verím, že to bude súčasne aj signálom pre dealerov, aktívne sa zapoja do nášho obchodného systému, a spolu predáme mnoho áut. 100 predaných automobilov je ale hlavne 100 spokojných zákazníkov, prajem im veľa šťastných kilometrov.“, vraví zakladateľ AutoOlympu Pavol Galko. „Do konca roku plánujeme predať ešte ďalších 50 áut.“, dodáva Pavol Galko.

Štatistiky predaja:
Celkovo sa za obdobie január 2006 až 19. októbera 2006 predalo 100 ks automobilov v celkovej hodnote 58 703 330,-Sk. Priemerná cena automobilu je 587 033,-Sk s DPH.

Poradie automobilových značiek:

Najpredávanejšie modely sú podľa očakávania Škoda Fabia, nová Škoda Octavia a nasledujú VW Passat, Hyundai Tucson, Dacia Logan, Škoda Superb, Ford Focus C-MAX, Suzuki Ignis a prvú desiatku uzatvára VW Touran.

Najdrahším predaným uzavretým autom bol nový Hyundai Sante Fe Elegance 2,2 CRDi VGT 110 kW Bežná cena: 1 250 000 Sk/AutoOlymp cena: 1 165 000 Sk. Momentálne však naši zákazníci čakajú na objednané BMW X3 2,0d za 1 510 699 Sk a Volvo XC 70 D5 AWD za 1 755 000 Sk, ktoré prídu z výroby, a nie sú ešte v štatistikách zahrnuté.

Najlacnejším predaným autom bol Opel Corsa 3dv Essentia 1,0 12V 44 kW Bežná cena: 299 000 Sk/AutoOlymp cena: 230 000 Sk.

Autá predané cez AutoHľadať (autá z aktuálnej ponuky automobilov): 72ks
Autá predané cez AutoPoskladať (autá poskladané cez konfigurátor): 28ks

Zhruba polovica predajov ide na leasing. Presné číslo nie je k dispozícii, keďže financovanie je v réžii predajcov.

Ku všetkým automobilom bolo poskytnuté poistenie PZP aj Havarijné poistenie.

Kým klasický slovenský trh s novými automobilmi je už dávno rozdelený, ten internetový na veľkého „hráča“ iba čakal. Dočkal sa tento rok, keď na adrese www.AutoOlymp.sk banskobystrická spoločnosť AutoOlymp spustila unikátny obchodný systém umožňujúci nákup automobilov cez internet. V tejto chvíli sa ponuka automobilov obchodného systému AutoOlymp nachádza aj na stránkach autosalon.sme.sk - internetová príloha denníka SME a butik.autovia.sk – sekcia nových automobilov na stránkach najväčšieho autobazáru slovenského internetu.

O čo ide
Zjednodušene povedané je AutoOlymp.sk online trhovisko, na ktorom si 24 hodín denne 7 dní v týždni môžete vybrať z rozsiahlej ponuky okamžite obchodovateľných nových a predvádzacích automobilov z dealerských skladov alebo si poskladať automobil v konfigurátore pre takmer 30 najbežnejších značiek na slovenskom trhu.

Všetci zákazníci sú VIP
Pre bežného zákazníka má nákup auta cez online obchodný systém AutoOlymp.sk dve zásadné výhody. Prvou je výhodnejšia cena ako v klasickom obchode a druhou výhodou je komfort a rýchlosť s akou je nákup uskutočnený. Pre zákazníka je proces nákupu maximálne optimalizovaný využitím všetkých dostupných informácií. Všetci zákazníci tak využívajú ceny a VIP servis veľkých odberateľov. Okrem výhodnej ceny je súčasťou komplexnej ponuky aj optimalizovaná ponuka na financovanie a poistenie automobilu.

Aké autá nájdete v obchodnom systéme AutoOlymp.sk
V obchodnom systéme AutoOlymp.sk sa obchodujú len nové a predvádzacie automobily dovezené na Slovensko a rozdistribuované do dealerských sietí oficiálnymi importérmi. Ide o tzv. „win-win“ princíp, pri ktorom prostredníctvom AutoOlymp.sk získajú všetci. Predajca predá automobil za vopred dohodnutých podmienok a zákazník získa lepšiu cenu pri vyššom komforte nákupu. Pre predajcu tak vzniká nová globálna možnosť, ako ponúknuť svoje skladové zásoby alternatívnym spôsobom. Do systému sa môže zapojiť každý oficiálny predajca nových automobilov na Slovensku.

Momentálne sa v databáze obchodného systému nachádza takmer 700 nových alebo predvádzacích automobilov za výhodné ceny.Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 19/06/18 21:41:54