HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5730 ľudí)

do 5.000 Sk (1941)

do 10.000 Sk (1047)

do 20.000 Sk (868)

viac ako 20.000 Sk (966)

neinvestujem (908)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

3. júl 2006 (12:00) - Press - Predstavujeme

Nové BMW M6 Cabrio -Bezkonkurenčne dynamické, otvorené a atraktívne

BMW po roku 2005, kedy bolo predstavené M6 Coupé, prichádza so svetovou premiérou jeho otvorenej verzie M6 Cabrio. M6 Cabrio je autom snov pre entuziastov, ktorí ocenia spojenie impozantného výkonu so štýlovou formou otvoreného vozidla.


BMW M6 Cabrio
Pohonom je, podobne ako v modeloch M5 Sedan a M6 Coupé, výnimočný päťlitrový desaťvalcový motor, ktorý získal mnohé ocenenia, vrátane titulu Engine of the Year (Motor roka). Tento agregát je inšpirovaný skúsenosťami z motoristického športu. Od ostrých športových motorov preberá vysokootáčkovú charakteristiku: svoj maximálny výkon 373 kW/507 k dosahuje pri hodnote 7750 ot./min. K tomu sa pridáva krútiaci moment 520 Nm pri 6100 ot./min. Pracovné pásmo otáčok motora sa končí až pri 8250 ot./min. Ku konštrukčným špecialitám tejto pohonnej jednotky patria aj systém variabilného nastavenia ventilov Doppel-VANOS, alebo škrtiace klapky v nasávaní, plne elektricky ovládané a samostatné pre každý jeden valec – ďalšia inšpirácia technológiou špičkového pretekárskeho motoršportu. Nie v každej situácii vodič potrebuje maximálny výkon motora, preto je pre bežnú jazdu, napríklad v meste, k dispozícii komfortný program P400, ktorý sa spúšťa automaticky po naštartovaní. Plný výkon sa aktivuje tlačidlom Power, ktoré okrem neho zároveň zabezpečí spontánnejšie reakcie motora.

Ojedinelý nie je iba motor, ale aj prevodovka nového BMW M6 Cabrio. Je to sedemstupňová sekvenčná M-prevodovka SMG (Sequenzielle M Getriebe) so systémom Drivelogic. Pomocou neho dokáže vodič meniť charakteristiku radenia až po extrémne krátke preraďovacie časy. Systém Drivelogic zahŕňa celkovo jedenásť programov preraďovania: päť pre automatický režim a šesť pre režim manuálneho ovládania elektronickou voliacou pákou alebo radiacimi segmentmi pod volantom v štýle formuly 1.
Dôležitým prvkom prenosu sily je aj variabilná M uzávierka diferenciálu, ktorá zabezpečuje vysokú stabilitu jazdy a optimálnu trakciu, a to predovšetkým na výjazdoch zo zákrut.

Motor, prevodovka a diferenciál spolu zabezpečujú maximálne jazdné výkony, a tak maximálny pôžitok z jazdy. Novému BMW M6 Cabrio zabezpečia šprint z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy; kilometer s pevným štartom absolvuje za 22,9 sekundy. Pri rýchlosti 250 km/h zasiahne elektronický obmedzovač.

Vďaka pokročilej zmiešanej konštrukcii bŕzd dosahuje M6 Cabrio aj impozantné spomalenie. Z tempa 100 km/h zastaví na dráhe 36 metrov, z rýchlosti 200 km/h na dráhe menej ako 140 metrov.

BMW M6 Cabrio sa po stránke bezpečnosti spolieha na novú generáciu elektronického stabilizačného systému DSC (Dynamische Stabilitäts Control) s troma stupňami regulácie. Prvý stupeň je prioritne nastavený na maximálnu bezpečnosť jazdy, druhý s obmedzenou mierou zásahov a označením M Dynamic Mode je určený pre športuchtivého vodiča, tretím je možnosť úplnej deaktivácie systému.

Tri programy sú na výber aj pri regulácii vlastností podvozka. Jeho zavesenie kolies je vybavené systémom elektronickej regulácie tlmičov EDC (Elektronische Dämpfer Control). Pomocou nej sa dá meniť charakteristika odpruženia od úplne tvrdého športového až po relatívne komfortné.

Karoséria nového BMW M6 Cabrio v základe pochádza z BMW radu 6 Cabrio, prešla však množstvom modifikácií, vďaka čomu je s dĺžkou 4871 mm až o cca 5 centimetrov dlhšia a dáva tak bočnému profilu ešte väčšiu štíhlosť. Markantné sú aj zväčšené nasávacie otvory vpredu a pre vozidlá M typické štyri koncovky výfuky v zadnej časti.

Skladacia strecha z troch vrstiev vytvára v oblasti zadných stĺpikov optiku aerodynamických plutiev, pričom zachováva aj typický prvok dizajnu BMW s pevnou strechou – známy Hofmeister knick. Medzi plutvami sa nachádza samostatne otvárateľné kolmé zadné okno, umožňujúce bezprievanové vetranie. Do batožinového priestoru strecha takmer nezasahuje. Jeho objem 300-350 litrov s ľahkosťou pojme jeden menší a jeden väčší kufor s tvrdou škrupinou, alebo jeden kufor a dva 46-palcové golfové vaky. Otváranie alebo zatváranie strechy prebehne za menej ako 25 sekúnd pomocou diaľkového ovládania alebo tlačidla z kabíny.

BMW M6 Cabrio prináša zároveň luxusný a športový interiér. V kokpite orientovanom na vodiča sa všetky najdôležitejšie ovládacie prvky nachádzajú priamo na volante alebo v jeho blízkosti. Všetky ostatné funkcie sa ovládajú Controllerom systému iDrive, umiestneným na konzole medzi prednými sedadlami. Predné sedadlá boli optimalizované špeciálne pre nové M6 Cabrio a poskytujú dostatok podpory ale aj komfortu sedenia. K mnohým prvkom exkluzívnej výbavy môže patriť aj Head-up-Display, ktorý na čelné sklo pred vodiča dokáže zobraziť nielen štandardné, ale aj špeciálne M informácie o prevádzkových parametroch vozidla, napríklad farebnú signalizáciu otáčok, vhodných na zaradenie vyššieho prevodového stupňa.
Galéria
BMW M6 Cabrio   Súvisiace články:
20. sep 2006 BMW Hydrogen 7 -Nová éra mobility (Predstavujeme)
23. aug 2006 BMW TrackTrainer - Ideálnou stopou k vyššej bezpečnosti (Aktuality z domova)
18. máj 2006 BMW 5.0 l V10 je už opäť vyhlásený za Medzinárodný motor roka! (Aktuality zo sveta)
9. jan 2006 BMW 530 xi – RADOSŤ Z JAZDY VĎAKA NOVÉMU INTELIGENTNÉMU POHONU 4x4 xDrive (Testujeme)
11. okt 2005 Zmena vlastníctva poskytovateľa dovozných služieb pre BMW Group na Slovensku (Aktuality z domova)
15. máj 2005 BMW dementuje (Motoršport)
22. nov 2004 BMW 118d – SOM INÝ SOM JEDNOTKA (Testujeme)
3. aug 2004 BMW X3 3.0i– „BAVORÁK“ AKO STVORENÝ PRE ZÁBAVU (Testujeme)
29. sep 2003 BMW vyvíja hovoriace auto, ktoré budú komunikovať so svojimi druhmi na ceste (Aktuality zo sveta)
4. aug 2003 Uvedenie nového modelu BMW rady 5 na slovenský trh (Aktuality z domova)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 19/06/18 21:54:56