HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

22. jún 2006 (10:00) - Press - Predstavujeme

NOVÝ BOXER -RADOSŤ Z AUTOMOBILU V SLUŽBÁCH PROFESIONÁLOV

Boxer si síce zachoval svoj pôvodný názov (tento modelový rad sa objavil v roku 1994), posilnil však silné stránky svojho predchodcu, hlavne pokiaľ ide o pohodlie, ovládateľnosť a rozmanitosť ponuky.


Peugeot Boxer
Aby naplnilo nové očakávania, toto nové vozidlo zvýšilo:
Prepravnú hmotnosť: tu sú k dispozícii dva ďalšie rady, rad 300 s celkovou hmotnosťou od 3,0 tony do 3,5 tony a novší rad 400 s celkovou hmotnosťou v rozmedzí 3,5 až 4,0 tony, čo poskytuje až 2,0 tony užitočnej hmotnosti.

Objem: vytvorením nových verzií dodávok ponúkajúcich paletu objemov od 8 do 17 m³.

Nový model predstavuje 5. generáciu vozidiel vyvinutých a vyrábaných v Sevel Sud v rámci priemyselnej spolupráce PSA Peugeot Citroën – Fiat, ktorá vznikla na začiatku 80. rokov a má trvať až do roku 2017.

Najnovšia generácia sa hlási k segmentu dodávok, v ktorom Peugeot zaznamenal medzi rokom 1994 a 2005 nárast v Európe o 97 %.

Po celkovom objeme 530 000 kusov vyrobených od uvedenia na trh prenecháva prvá generácia Boxera miesto následníkovi nastupujúcemu na svoju kariéru s vyššími ambíciami podporenými novými vlastnosťami, ktoré od vozidiel v tomto trhovom segmente očakávajú čoraz náročnejší zákazníci.

ROZŠÍRENÁ PONUKA
Aby mohol nový Boxer dôstojne nahradiť svojho predchodcu, musel obohatiť svoj rad. Nový Boxer ponúka tri rázvory (3 m, 3,45 m a 4,04 m) v kombinácii s dodávkou s plechovou skriňou a presklenou dodávkou v štyroch dĺžkach (L1, L2, L3, L4) a troch výškach (H1, H2, H3).
K dispozícii je široká ponuka verzií (šasi s dvojkabínou, samotný podvozok, jednoduchá plošina s dvojkabínou, dlážky, pohyblivá kabína, motorová hlava).
Pre úpravcov budú k dispozícii opcie ako napr. elektrická prípojka.

Okrem toho majú úpravcovia k dispozícii prípravu na strešný otvor, rozšírený rozchod zadných kolies na úpravy s veľkou šírkou ako aj otočné sedadlá.

Modelový rad zakončujú verzie na prepravu osôb kombi a minibus.

VONKAJŠÍ VZHĽAD
Vonkajší vzhľad nového Boxera vymykajúci sa súčasnému štandardu sa vyznačuje mohutnými a dynamickými líniami.

Tvar masky, ktorý vyjadruje robustnosť a bezpečnosť, dodáva Boxeru výraz silnej osobnosti. Veľká otvorená mriežka chladiča s dominantným znakom Peugeotu a vysoko položené mandľové svetlomety s hladkým sklom poskytujú značke vzhľad, ktorým sa na prvý pohľad odlišuje do iných.

Impozantný nárazník zaručuje účinnú ochranu. V jeho dolnej časti sú dva okrúhle otvory určené na voliteľné hmlové svetlomety a hneď nad nimi dva obdĺžnikové stupienky umožňujúce pohodlné čistenie čelného skla.

Kapota je pokračovaním línie blatníkov a plynule nadväzuje na veľké čelné sklo, ktoré v spodnej časti zasahuje ďaleko nadol, čím sa dosahuje dobrý výhľad zvyšujúci bezpečnosť.

Predné stierače typu « Flat Blade » sú namontované na dvoch tvarovaných ramenách zvyšujúcich ich účinok.

Hladké boky zosilnené prelisom sú vybavené širokými ochrannými lištami, ktoré na vozidlách radu 400 lemujú aj podbehy kolies. Vo veľkých vonkajších bočných zrkadlách s dvojitými sklami sú uložené smerovky.

Zadná časť s výrazne pravouhlými tvarmi poskytuje Boxeru sebaistý vzhľad a zaručuje maximálny objem prepravného priestoru. Nárazník je dokonale prepojený s bočným ochrannými lištami a slúži ako schodík uľahčujúci prístup do zadnej časti vozidla. Zadné zvislé a dokonale hladké svetlá prispievajú k jednoznačne modernému štýlu tejto novej dodávky. Nad hornou traverzou nad zadnými dvermi je umiestnené tretie brzdové svetlo.

ŽIVOT VO VOZIDLE
Interiér kabíny nového Boxera pôsobí prakticky a komfortne, pričom výbava závisí od jednotlivých vozidiel. Kabína, do ktorej sa zmestia 3 osoby, je presvetlená a navrhnutá tak, aby poskytovala maximálny priestor pre cestujúcich aj na prostrednom sedadle.

Riadiaci modul je ergonomický a účelný. V záujme pohodlia cestujúcich majú všetky Boxery v ponuke elektrické sťahovanie predných okien so sekvenčným ovládaním, vybavené na vodičovej strane ochranou proti pricviknutiu. V ponuke je aj výškovo a osovo nastaviteľný volant.

Palubná doska bola koncipovaná a vyrobená tak, aby bola veľmi účelná. Dôkazom toho je množstvo odkladacích priestorov, medzi nimi centrálny box, dve príručné skrinky, z ktorých jedna môže byť chladená, a praktické doplnky, ako podložka na dokumenty a držiak na poháre.

Čo sa týka tejto výbavy, treba spomenúť, že Boxer poskytuje priehradku v spodnej časti v každom paneli dverí, vak s kapacitou 22 litrov, priehradku pod vodičovým sedadlom a odnímateľný kontajner pod ostatnými sedadlami. Miesto pre spolucestujúceho je vybavené podložkou na písanie zabudovanou do operadla sedadla v strede.

TEPELNÉ POHODLIE
Systém kúrenia a vetrania sa vyznačuje:
- maximálnym výkonom odstraňovania zahmlenia: 400 m3/h
- maximálnym výkonom ventilácie: 420 m3/h
Rozptyľovanie a rozdeľovanie prúdu vzduchu zabezpečujú štyri smerovateľné vetracie otvory vpredu a dva otvory nasmerované od dlážky.

Funkcie riadenia teploty/ventilácie sa nastavujú pomocou dvoch ovládačov na prístrojovej doske:

· jeden z nich slúži na nastavovanie teploty vzduchu a štyroch polôh ventilácie;
· druhý na prívod vzduchu a recirkuláciu.

Podľa potreby v určitých situáciách možno využiť prídavné kúrenie, ktoré je ako opcia pre dodávky (pod sedadlom vodiča) a v Combi Confort v zadnej časti vozidla. Vo vozidlách Combi Prémium je súčasťou sériovej výbavy a pozostáva z rampy vetracích otvorov umiestnených na obidvoch radoch sedadiel.

U dodávok a vo verziách Combi je k dispozícii v opcii ručne ovládané chladenie spoločne s peľovým filtrom a recirkuláciou vzduchu.
Ako voliteľná výbava je v ponuke automatická klimatizácia.

Pre cestujúcich je k dispozícii doplnková výbava ku klimatizácii pozostávajúca z atermického čelného skla a špeciálneho číselného displeja zabudovaného do centrálnej konzoly, ktorý slúži na overenie zadaných parametrov.

Tepelné pohodlie cestujúcich možno optimalizovať deliacou priečkou, ktorou sú vybavené dodávky s klimatizáciou.

PODPORNÉ SYSTÉMY RIADENIA

Ř TEMPOMAT
Tempomat (v opcii) slúži na udržiavanie rýchlosti na hodnote naprogramovanej vodičom bez ohľadu na reliéf cesty. Vodič môže kedykoľvek zmeniť zadanú rýchlosť stlačením pedálu akcelerátora, brzdy alebo ovládačom pod volantom. Pre vozidlá, kde si to vyžadujú predpisy, je v ponuke alebo v sériovej výbave aj fixný obmedzovač rýchlosti ( 90 km/h alebo 100 km/h ).

Ř PARKOVACÍ ASISTENT VZADU
Pre vozidlá Boxer sú v ponuke dva systémy asistencie pri parkovaní, so snímačmi alebo s cúvacou kamerou.
Prvý z nich využíva štvoricu snímačov inštalovaných v zadnom nárazníku. Ich úlohou je detegovať prekážky v blízkosti a upozorňovať vodiča zvukovým signálom, ktorý prechádza z pípania do sústavného signálu, keď sa vozidlo priblíži na niekoľko centimetrov od prekážky.

Druhý systém je založený na cúvacej kamere zabudovanej v treťom brzdovom svetle. Táto kamera prenáša obraz na natáčateľnú obrazovku LCD neďaleko vnútorného spätného zrkadielka.

Obidva systémy sa spúšťajú hneď pri zaradení spiatočky.

V záujme maximálneho komfortu a bezpečnosti môže byť nový Boxer vybavený automatickým rozsvecovaním stretávacích svetiel a automatickým spúšťaním stieračov.

AUDIO
Každý Boxer má v sériovej výbave strešnú anténu spolu s kabelážou ako aj kabelážou reproduktorov a elektrickým napájaním.

V ponuke pre vozidlá tohoto modelového radu je audio systém s nasledujúcimi možnosťami:
· rádio mono CD s alebo bez MP3 s ovládaním aj pod volantom.
· vybavenie audio v kombinácii s telefónom Bluetooth s hlasovou identifikáciou.

ODTIENE A POŤAHY
Sedadlá dodávok a kombi sú vybavené mimoriadne zhodnocujúcim poťah z tkaniny s referenčným názvom « Transcodage ». Pre úžitkové vozidlá je vyhradený poťah TEP s označením « Pierce ».
Sedadlo pre vodiča je vybavené výškovo nastaviteľnou opierkou hlavy, operadlom s nastaviteľným sklonom, lakťovou opierkou a výškovo a pozdĺžne nastaviteľným sedákom.
Pre toto sedadlo je v opcii variabilné pruženie, ktoré možno nastaviť podľa hmotnosti vodiča poskytujúce vysoký stupeň ochrany pred namáhaním v zvislom smere.

Rad lakov pre nový Boxer obsahuje 12 farebných odtieňov:

· Šesť matných fariebv
Biela Banquise Béžová Paganini
Červená Tiziano Modrá Line
Modrá Impérial Žltá Carioca

· Šesť metalických farieb
Sivá Aluminium Sivá Fer
Golden white Modrá Lago Azzuro
Hlboká červená Oranžova Batik

FUNKČNOSŤ
Snaha o zdokonaľovanie praktickosti sa okrem dôsledného spracovania riadiaceho modulu premietla najmä do úžitkovosti vyjadrenej menej objemnými podbehmi kolies, optimálnymi vnútornými rozmermi a dvermi zvlášť prispôsobenými pre všetky typy manipulácií.

Čo sa týka dverí, v závislosti od dĺžky a výšky vozidla môže byť Boxer vybavený štyrmi rôznymi posuvnými dvermi. Každé z týchto dverí sa vyznačujú nosnou koľajnicou v hornej časti zaručujúcou presné vedenie pohybu. Táto koľajnica je posilnená dvoma ďalšími inštalovanými na úrovni obvodového pásu karosérie a na úrovni podlahy.

Boxer je vybavený dvomi zadnými krídlovými dvermi so štvorbodovým zatváraním, z čoho jeden je centrálny. Obidve krídla možno otvoriť na 96°. Systém s vysúvateľným tiahlom umožňuje zväčšiť uhol otvorenia na 180°, prípadne v opcii je možnosť otvorenia na 270°, ak je potrebné uľahčiť prístup v určitých situáciách.

Na uchytenie a výmenu rebrovanej podlahy sú vozidlá v závislosti od dĺžky vybavené ôsmimi až desiatimi kotviacimi okami.

Bočné strany sú v sérii vybavené krycími panelmi z plastu << TEFLOR >> čiernej farby chrániace zároveň vozidlo i náklad. Nad panelmi má Boxer otvory určené na montáž upevňovacej tyče. Prah na nakladanie je mimoriadne nízky (medzi 535 a 560 mm podľa verzie). Čo sa týka tohoto dôležitého kritéria, Boxer patrí medzi najlepšie dodávky na trhu.

Strecha Boxera je vybavená v sérii kotviacimi bodmi určenými na prípadnú záhradku, ktoré majú v závislosti od dĺžky vozidla rôznu nosnosť medzi 150 a 200 kg.


PASÍVNA BEZPEČNOSŤ

· OPTIMALIZOVANÁ ŠTRUKTÚRA
Rôzne karosérie radu dodávok s plechovou skriňou a presklených sa vyznačujú štruktúrou monocoque a princípom modulárnych panelov. Striedanie rebrovaní a vystupujúcich častí na paneloch dodávajú vozidlu štýl a zvyšujú odolnosť.

· ODOLNOSŤ ŠTRUKTÚRY
Nový Boxer bol navrhnutý tak, aby sa maximálne obmedzil prenos zaťaženia na kabínu. Tuhosť kabíny minimalizuje jej deformácie pri náraze. Odolnosť všetkých verzií vozidiel Boxer zodpovedá norme pre čelný náraz « ECE 12 ».

Predný blok maximalizuje odolnosť vďaka novej architektúre a absorbérom, ktoré podstatne zlepšujú bezpečnosť cestujúcich a znižujú náklady na opravu.

Línia dvojitých nosníkov bola tiež zoslinená a predný nárazník bol vybavený kovovým nosníkom s vysokým stupňom pružnosti. Nosník je uchytený o absorbéry upevnené o dvojité nosníky, čím ich chráni pri čelnom náraze. Na základe skúmania pohybu nestlačiteľných častí v priestore motora bolo vozidlo vybavené tzv. „impaktormi“, ktoré účinne sú motor s kolískovým rámom, čím minimalizujú prienik do kabíny.

Odolnosť celej sústavy podporujú predné dvere doplnené výstuhami a previazané s prednými a strednými stĺpikmi, čím sa dosahuje jednoliatosť štruktúry. Riziko poranenia vodiča je znížené obmedzeným posunom pedálov a stĺpiku riadenia do kabíny pri náraze.


AIRBAGY
V sériovej výbave je čelný airbag pre vodiča s objemom 60 litrov. Ak sú vozidlá vybavené airbagom pre spolujazdca s objemom 120 litrov, tento airbag možno vypnúť pomocou kľúča. O vypnutí airbagu informuje správa na multifunkčnom displeji na kombinovaného ovládača pri každom zopnutí kontaktu.

Ako voliteľná výbava sú v ponuke bočné airbagy (10 litrové) uložené v bočných častiach operadiel jednotlivých sedadiel a roletové airbagy (15 litrové) zabudované v streche.

TROJBODOVÉ BEZPEČNOSTNÉ PÁSY
Výškovo nastaviteľné pásy na predných sedadlách s navíjačmi, sú vybavené pyrotechnickými napínačmi a obmedzovačmi napnutia, ktoré zmenšujú fyzické namáhanie hrudníka. Explózou náplne pyrotechnického napínača sa napne pás, pričom úlohou obmedzovača napnutia je korigovať tlak na hrudník. Sedák vodiča je vybavený v sérii indikátorom zapnutia pásu s kontrolkou v prístrojovej doske, združenou so zvykovou signalizáciou.

Pokiaľ vozidlo nemá vo výbave deliacu priečku, dodávky sú vybavené v sérii zvislou priečkou vo forme rebríka umiestnenou za vodičovým sedadlom, chrániacou vodiča pred pohybom nákladu.

Na úrovni terciárnej ochrany majú vozidlá systém založený na zotrvačnom účinku, ktorý deteguje prudké spomalenie a v prípade nárazu okamžite preruší prívod paliva, aby sa predišlo riziku vzniku požiaru.

Aktiváciu tohoto prerušenia signalizuje kontrolka v v prístrojovej doske.


OCHRANA PROTI KRÁDEŽI
Aby sa dosiahla maximálna bezpečnosť vozidiel Boxer vo všetkých úžitkových konfiguráciách je uzamykanie dvier kabíny a nákladného priestoru nezávislé. Z toho dôvodu je diaľkové ovládanie zamykania vybavené tromi tlačidlami: na odomykanie kabíny, nákladného priestoru a na zamknutie všetkých dverí. Kolíky zamykania v hornej časti panelov dverí boli odstránené a mechanizmus uzamykania bol špeciálne upravený, aby sa zámky zmenili na « neprekonateľné ».

Podľa verzie majú vozidlá v sériovej výbave alebo v opcii superuzamykanie, ktoré odpája mechanizmus odomykania od kľučky. Toto vybavenie znemožňuje otvorenie vozidla zvnútra po rozbití okna. Všetky vozidlá modelového radu Boxer sú vybavené elektronickým imobilizérom s transpondérom a automatickým uzamykaním dverí pri jazde (nad 7 km/h sa automaticky zamknú všetky dvere). Táto funkcia zabezpečuje dokonalú ochranu cestujúcich a tovaru pred napadnutím. Vodič môže túto funkciu aktivovať alebo inaktivovať, pričom dvere možno vždy otvoriť zvnútra štandardným spôsobom.

Od určitej úrovne výbavy je zlé zatvorenie dverí (vrátane dverí nákladného priestoru) signalizované kontrolkou na multifunkčnej obrazovke.
Tlačidlo na paneli vodičových dverí slúži na zamknutie nákladného priestoru, zatiaľ čo na centrálnej konzole je tlačidlo, ktorým možno zamknúť kabínu.

V spodnej časti čelného skla je vyznačené číslo podvozku, ktoré uľahčuje identifikáciu ukradnutého vozidla. V opcii je k dispozícii alarm obvodovej ochrany prepojený s detektorom zdvíhania.


MOTORY

NOVÁ ÚČINNÁ PONUKA
Boxer ponúka tri nové naftové motory HDi Common Rail najnovšej generácie v súlade s normami Euro IV s výbavou EOBD na kontrolu emisií:

Ř Motor 2.2l HDi vyvinutý na báze spolupráce medzi Fordom a PSA Peugeot Citroën v dvoch verziách so 74 kW (~ 100 k) a 88 kW (~120 k)
Ř Motor 3.0 l HDi SOFIM s 115 kW (~157 k)

· Motor 2.2 l HDi
Tento nový štvorvalcový naftový motor HDi Common rail bol vyvinutý špeciálne pre úžitkové vozidlá. Objem jeho valcov 2 198 cm³ zodpovedá vŕtaniu 86 mm a zdvihu 94,6 mm.

Tento motor tvorí blok z liatiny, hliníková hlava valcov so 16 ventilmi a dvoma vačkovými hriadeľmi (DOHC). Rozvody sú hnané reťazou a turbodúchadlo je s pevnou geometriou. Systém priameho vstrekovania Common Rail najnovšej generácie umožňuje dosahovať maximálne tlaky až 1 600 bar. Využíva nový sofistikovaný proces zabezpečujúci také množstvo « pilotného » vstreku, aby sa znižovala hlučnosť a emisie. Jeho úlohou je dodávať palivo pod vysokým tlakom do všetkých bodov vstrekovania do valcov. Princíp činnosti elektromagnetických vstrekovačov so samostatným elektronickým riadením, zlepšuje jemnosť rozprašovania v spaľovacej komore. Zisk v zmysle čistoty a energetickej účinnosti pri procese spaľovania sa prejavuje v obmedzení emisií, úspore paliva a vyššom krútiacom momente. Systém s vysokou recirkulačnou rýchlosťou s elektronickým riadením (e-EGR) prispieva k redukcii emisií oxidov dusíka zhruba na polovicu a k odstráneniu čierneho dymu znížením teploty spaľovania. Tento « intelligentný » elektronický systém sleduje prietok vzduchu a automaticky ho koriguje, ak dôjde k vychýleniu EGR z rovnováhy alebo k zlepeniu ventilu. Prispôsobuje sa podmienkam prevádzky motora a je chladený vodou vo výmenníkom tepla.

Vo verzii so 74 kW je kombinovaný s manuálnou päťstupňovou prevodovkou typu MLGU a jeho maximálny krútiaci moment je 250 Nm pri 1 500 ot./min.

Vo verzii s 88 kW je vybavený manuálnou šesťstupňovou prevodovkou typu ML a jeho maximálny krútiaci moment je 320 Nm pri 2 000 ot./min. V takom prípade má dvojitý zotrvačník motora a špeciálne naprogramované charakteristiky.

Rozdiel vo výkone medzi oboma verziami sa dosahuje špeciálnymi charakteristikami.

· Motor 3.0 l HDi
Tento nový motor vychádzajúci z motora SOFIM má štyri valce s objemom 2 998 cm³ dosahovaným vŕtaním 95,8 mm a zdvihom 104 mm. Vyvinie maximálny výkon 115 kW (~ 157 k) pri 2 800 ot./min a maximálny krútiaci moment 400 Nm pri 1 700 ot./min.

Motor je tvorený blokom z liatiny, hliníkovej hlavy pre štyri ventily na valec a dvoma vačkovými hriadeľmi (DOHC). Rozvody sú poháňané reťazou.
Priame vysokotlakové vstrekovanie s Common Rail druhej generácie je schopné regulovať tlak podľa potreby medzi 450 až 1 800 bar. Turbodúchadlo má pevnú geometriu a zotrvačník motora je dvojitý. Tento motor využíva manuálnu šesťstupňovú prevodovku typu M40.

STABILITA NA VOZOVKE
Boxer zostal verný svojmu systému náhonu, ktorý podporuje dobré jazdné vlastnosti a dynamiku bez zmeny pohodlia.

Treba spomenúť, že toto vozidlo v rade 400 bude jediné na trhu ponúkané s pohonom všetkých štyroch kolies.

NÁPRAVY
Ř Predná náprava je typu pseudo-McPherson s trojuholníkovým
ramenom so stabilizátorovou tyčou. Použitie prednej nápravy s nezávislým zavesením kolies umožňuje dôslednejšie nastavenie geometrie, čo vedie k menšiemu opotrebúvaniu pneumatík.

Ř Podvozok vzadu pozostáva predovšetkým z tuhej nápravy s torznými
lamelami prispôsobenými užitočnej nosnosti vozidla. Táto tubulárna náprava umožňuje výškové osové vychýlenie voči osi kolesa, čím možno znížiť prah na nakladanie.

Pruženie je typu listových pružín. Doraz výkyvu je z polyamidu a je umiestnený v polovici dĺžky listu. Combi Prémium a presklené dodávky majú vo výbave pruženie s monolamelou s úpravou pre komfort. Pre verzie na prepravu tovaru je k dispozícii zosilnené dvojlamelové pruženie.

Pre Boxer je v ponuke pruženie vzadu s pneumatickou kompenzáciou umožňujúce:

· konštatnú svetlú výšku vozidla bez ohľadu na zaťaženie.
· presné zníženie prahu na nakladanie v odstavenom vozidle.
· zvýšenie komfortu vo verziách na dopravu osôb.

Ovládanie tohoto pruženia je namontované v palubnej doske. Po dosiahnutí rýchlosti 20 km/h sa vozidlo vráti k základnej svetlej výške.


RIADENIE
Verzie s 88 a 115 kW sú v sérii vybavené posilňovačom s variabilným účinkom.

BRZDY
Brzdy s posilňovačom sú v sérii vybavené štyrmi kotúčmi. Súčasťou sériovej výbavy všetkých vozidiel Boxer je systém protiblokovania kolies (ABS) so snímačom rýchlosti rotácie na každom zo štyroch kolies a elektronický rozdeľovač brzdného účinku (REF).

Podpora brzdenia v núdzovej situácii (AFU), taktiež v sérii, registruje tlak na brzdový pedál a prispieva k vyvinutiu maximálneho účinku brzdenia.

Podľa krajiny určenia má Boxer v opcii alebo v sériovej výbave systém ochrany proti preklzávaniu (ASR), ktorý využíva snímače rýchlosti rotácie ABS a pôsobí priamo na brzdy a motor. Tento systém možno okamžite odpojiť pomocou tlačidla na palubnej doske.

A na záver, v sériovej alebo voliteľnej výbave pre Boxer je ESP.
Galéria
Peugeot Boxer    Peugeot Boxer   Súvisiace články:
27. okt 2006 Peugeot 207 SLOVAKIA -výnimočná séria vytvorená pre slovenský trh (Aktuality z domova)
12. okt 2006 Značka PEUGEOT pokračuje v zkvalitńovaní svojich služieb u svojich predajcov (Aktuality z domova)
22. sep 2006 Autosalón Paríž 2006: Peugeot 207EPURE (Aktuality zo sveta)
22. sep 2006 Autosalón Paríž 2006: Peugeot 908RC (Aktuality zo sveta)
2. máj 2006 Peugeot 307 1.6HDi XT –príjemné a lacné zvezenie (video z testu) (Testujeme)
18. apr 2006 Peugeot 307 Break 1.6e 16V X-line –pracujúca levia trieda +Video z testovania (Testujeme)
15. mar 2006 Peugeot na AUTOSALONE v Bratislave (Aktuality z domova)
16. dec 2005 Peugeot a životné prostredie: Už 1 milión časticových filtrov FAP (Aktuality zo sveta)
12. dec 2005 PEUGEOT 206 - 5 350 000 kusov : víťaz vo všetkých kategóriách ! (Aktuality zo sveta)
25. nov 2005 5 hviezdičiek EURONCAP … a nový rekord (Aktuality z domova)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 23/05/18 07:07:20