HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

7. jún 2006 (07:00) - Press - Aktuality z domova

Vozidlá Škoda Fabia a Škoda Octavia v modelovom roku 2007

Škoda Auto začína v týchto dňoch ponúkať modely Fabia, Octavia a Octavia Tour v modernizovanom prevedení modelového roku 2007. Dochádza tak k niektorým technickým zmenám a k zavedeniu nových prvkov výbav.


Skoda
Všetky modely Fabia majú odteraz v sériovej výbave protiblokovací brzdový systém ABS spolu s MSR (regulácia brzdného momentu motora) a mechanického brzdového asistenta Dual Rate. V modelovom roku 2007 sa tiež mení paleta farebných odtieňov. Metalizované farby - béžová Cappuccino a šedá Anthracite nahradia doterajšiu béžovú farbu Sahara a šedú Graphite. Namiesto žltej Lemon si zákazníci po novom môžu modely Fabia objednať v špeciálnom žltom odtieni Sprint. V ponuke pohonných jednotiek pre modely Fabia Combi a Fabia Sedan nahradí benzínový motor 1,4 s výkonom 59 kW doterajší benzínový motor 1,4/55 kW.

Významnou novinkou pri vozidlách Škoda Octavia je automatické aktivovanie varovných svetiel pri prudkom brzdení. Tento systém aktivuje pri tzv. panickom brzdení výstražné svetlá a upozorní tak ostatných motoristov na hroziace nebezpečenstvo. Novinkou sú aj dvojité slnečné clony, ktoré je možné rozdeliť na dve časti alebo označenie zapnutia tempomatu vďaka kontrolke v priestore analógového rýchlomeru.

V prípade, že vozidlo má palubný počítač s veľkým bodovým displejom Maxi-DOT, je možné si individuálne navoliť nasledujúce nastavenia – odomykanie jednotlivých dverí a automatické zamykanie, akustickú signalizáciu aktivácie varovného zariadenia proti krádeži, komfortné ovládanie len okna šoféra alebo všetkých okien, elektrické ovládanie separátne ľavého a pravého vonkajšieho spätného zrkadla a aj automatické zatvorenie strešného okna pri daždi. Ponuka mimoriadnych výbav sa rozširuje aj o vyhrievanie zadných sedadiel.

Od modelového roku 2007 sa kazetová mechanika v autorádiu Melody nahradila prehrávačom CD a autorádio Stream umožňuje po novom - okrem prehrávania klasických hudobných CD - prehrať aj CD s hudbou vo formáte MP3. Medzi praktické novinky patrí vstup pre pripojenie audiosignálu, umiestnený v Jumbo boxe, ktorý umožňuje pripojenie externého zdroja zvuku (napr. iPOD alebo iný prehrávač MP3).

Pre modely Octavia je možné odteraz objednávať 17“ kolesá Pegasus aj samostatne, so štandardným podvozkom pre stupne výbavy Ambiente a Elegance (doteraz výhradne spolu so športovo upraveným podvozkom). V ponuke pohonných jednotiek pre modely Octavia a Octavia Combi nahradí benzínový motor 1,4 s výkonom 59 kW doterajší benzínový motor 1,4/55 kW. Motor 1,9 TDI PD/77 kW sa dá objednať aj vo verzii s „bezúdržbovým“ filtrom pevných častíc DPF.

Škoda Octavia Combi 4x4 je od modelového roku 2007 dostupná v dvoch stupňoch výbavy, a to so základným 4x4 a vyšším 4x4 Elegance. Tá štandardne obsahuje navyše tieto prvky výbavy: hliníkové kolesá Helios, diaľkové ovládanie centrálneho zamykania, predné hmlovky, výškovo nastaviteľné obe predné sedadlá s bedrovými opierkami, schránku pod sedadlom spolujazdca, dvojzónovú klimatizáciu Climatronic, elektrické ovládanie zadných okien, Jumbo box (s nastaviteľnou lakťovou opierkou vpredu), ďalšie 4 reproduktory vzadu, schránku na okuliare, sieť pre upevnenie batožiny v batožinovom priestore, tempovat a sklopnú lakťovú opierku medzi zadnými sedadlami. Motor 1,9 TDI PD/77 kW pre model Octavia Combi 4x4 sa dá objednať aj vo verzii s „bezúdržbovým“ filtrom pevných častíc DPF.

Novinky pripravené v modelovom roku 2007 pre vozidlá Škoda Octavia RS a Škoda Octavia Combi RS sa týkajú najmä vonkajšieho dizajnu. Ide o nové farby – žltá Sprint a biela Candy a červené lakovanie brzdových strmeňov kotúčových bŕzd. Štandardným prvkom výbavy sú odteraz aj tónované sklá vonkajších spätných zrkadiel.

Novinkou v modelovom rade Octavia Tour je inovované autorádio Symphony s možnosťou prehrať klasické hudobné CD, vrátane kompaktných diskov s hudbou vo formáte MP3.

Ponuka farieb pre modelový rad Octavia (vrátane modelu Octavia Tour) sa rozširuje o metalizované farby: béžovú Cappuccino a šedú Antracite, ktoré nahradia farby Sahara a Graphite.

Súvisiace články:
2. nov 2006 Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod. (Aktuality zo sveta)
29. okt 2006 Škoda Superb pre prezidenta Českej republiky (Aktuality zo sveta)
26. okt 2006 ŠKODA PRAKTIK -NOVÉ ÚŽITKOVÉ VOZIDLO (Aktuality zo sveta)
13. okt 2006 Škoda rastie napriek prognózam (Aktuality z domova)
27. sep 2006 ŠKODA AUTO NA PARÍŽSKOM AUTOSALÓNE (Aktuality zo sveta)
18. sep 2006 ŠKODA JOYSTER NA AUTOSALÓNE V PARÍŽI (Aktuality z domova)
7. sep 2006 Nová Škoda Octavia Scout – partner pre prácu i voľný čas (Aktuality z domova)
9. aug 2006 Škoda Superb v modernizovanej verzii modelového roku 2007 (Aktuality z domova)
8. aug 2006 Škoda Octavia RS odteraz aj s motorom 2.0 TDI PD (Aktuality z domova)
23. jún 2006 V Číne sa budú vyrábať aj ďalšie modely Škoda (Aktuality zo sveta)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 19:28:02