HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

24. apr 2006 (18:00) - Press - Aktuality zo sveta

Závod PININFARINA naštartoval výrobu modelu Mitsubishi Colt CZC (verzia Coupé-cabriolet)

Je to viac ako rok, čo spoločnosť Mitsubishi Motors Europe B.V. (MME) a závod Pininfarina S.p.A. oznámili, že sa dohodli na realizácii dizajnu, vývoja a výroby Coltu CZC (Coupé-cabriolet). Práve teraz bola naštartovaná jeho výroba.


Mitsubishi Colt CZC
Nový Colt CZC, ktorý je pre oboch partnerov veľkou výzvou, sa bude vyrábať v meste Bairo neďaleko Turína (Taliansko). Oprávnenosť tohto rozhodnutia bola potvrdená úspechom modelu Colt (72 305 predaných vozidiel v kalendárnom roku 2005) a nárastom podielu verzie Coupé-cabriolet v segmente malých vozidiel v Európe (od 106 000 predaných vozidiel v roku 2002 až po 150 000 vozidiel v roku 2005, čo predstavuje nárast: + 41.5%).

Mitsubishi Colt CZC Mitsubishi Colt CZC


Z Holandska do Talianska
Keďže sa všetky komponenty, ktoré sa nevyrábajú v závode Pininfarina, dovážajú do Talianska, Colt CZC je považovaný za výsledok paneurópskeho úsilia.

Výrobný závod Mitsubishi Motors Corporation NedCar v Borne (Holandsko) bude dodávať nielen jednotlivé komponenty, ale aj výrobné know-how.

Táto medzinárodná tímová spolupráca bude prebiehať nasledovne:
- NedCar bude vyrábať jednotlivé komponenty a posielať ich spolu s menšími subkomponentmi (celá kapota) do Talianska. Väčšina z týchto súčiastok je identická či už sa jedná o 3-dverovú alebo 5-dverovú verziu Coltu (zadná časť podlahy). Niektoré z nich majú pôvod v 3-dverovom Colte a sú modifikované pre verziu Colt CZC (panel dverí) alebo sú úplne špecifické (stĺpik A).
- Pininfarina bude preberať od dodávateľov NedCaru aj ďalšie komponenty modelov rodiny Colt. Motory tak budú pochádzať z Kölleda (Nemecko) a MMC (Japonsko), sedadlá z Faurecia v Sittard (Holandsko), predný nárazník z Peguform (Nemecko) a komponenty palubnej dosky z Johnsons Controls (Holandsko). Všetky tieto komponenty budú z výroby prevezené priamo do Talianska, bez sprostredkovania cez NedCar.

- Taliansky konštruktér s bohatými skúsenosťami z podobných projektov sa zameria na výrobu špecifických častí verzie Coupé-cabriolet (zadný nárazník, zadné svetlomety, kryt batožinového priestoru a pod…), montáž karosérie, jej lakovanie ako aj finálnu montáž vozidla.

- V závere výrobného procesu Coltu CZC bude v závode Pininfarina v Bairo montovaná pevná strecha prostredníctvom OASys (Webasto).

Mitsubishi Colt CZC Mitsubishi Colt CZC


65 % súčiastok Coltu CZC bude prenesených z vozidiel rodiny Colt, či už 3-dverovej alebo 5-dverovej verzie.

Pri tejto príležitosti sa Tim Tozer vyjadril: “Sme veľmi poctení tým, že na tomto projekte môžeme spolupracovať so závodom Pininfarina. Projekt, ktorý vzišiel z dielne dizajnérov Mitsubishi z konceptu CZ2 Cabriolet z roku 2003 sa stal vďaka Pininfarina skutočnosťou.”

Ďalej dodal: “ Pininfarina, ktorý je našim verným partnerom od roku 1997, vložil do tohto projektu nielen svoje bohaté skúsenosti z oblasti vývoja a výroby konštrukcie strešného systému, ale aj svoju prestížnu signatúru tretej kapitoly príbehu modelu Colt v Európe.”

Mitsubishi Colt CZC Mitsubishi Colt CZC


Andrea Pininfarina - CEO spoločnosti Pininfarina S.p.A - uviedol: “Tento projekt považujeme za prejav dôvery voči nášmu dlhoročnému partnerovi Mitsubishi Motors Corporation. Rád by som zdôraznil, že sme sa na ňom podieľali už v počiatočných fázach vývoja tohto vozidla, od definovania dizajnu až po začiatok výroby v našom výrobnom závode v Bairo. Najmä však v prípade konštrukcie pevnej skladacej strechy pri zachovaní príťažlivých línií Coltu.”

Spoločnosť Mitsubishi Motors Europe predala v roku 2005 72 305 vozidiel Colt vyrobených v závode NedCar s cieľom predať 80-85 000 vozidiel v roku 2006, ktorý bude prvým rokom, kedy budú na trhu všetky tri verzie tohto modelu.

Súvisiace články:
28. okt 2006 Vozidlo Mitsubishi i získalo ocenenie Good Design Gold Prize (Aktuality zo sveta)
8. okt 2006 DEDIČSTVO 4X4 SPOLOČNOSTI MITSUBISHI MOTORS (Aktuality zo sveta)
6. okt 2006 Mitsubishi OUTLANDER- KONCEPČNÝ MODEL (Aktuality zo sveta)
21. sep 2006 Autosalón Paríž 2006: MITSUBISHI MOTORS predstavuje novú generáciu legendárneho modelu PAJERO (Aktuality zo sveta)
7. sep 2006 MITSUBISHI MOTORS EUROPE otvára nové Európske Distribučné Centrum náhradných dielov (Aktuality zo sveta)
20. apr 2006 Spoločnosť MITSUBISHI MOTORS potvrdila vývoz modelu GALANT vyrábaného v USA (Aktuality zo sveta)
17. mar 2006 Mitsubishi od 13.marca 2006 s akciovou ponukou (Aktuality z domova)
27. sep 2002 Mitsubishi stiahne svoje kompaktné automobily z predaja (Aktuality zo sveta)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 23/05/18 07:01:56