HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

20. apr 2006 (07:00) - Press - Aktuality zo sveta

Spoločnosť MITSUBISHI MOTORS potvrdila vývoz modelu GALANT vyrábaného v USA

Pri príležitosti Medzinárodného Autosalónu v New Yorku predseda Mitsubishi Motors Corporation (MMC), p. Nishioka, oznámil rozhodnutie spoločnosti vytvoriť verziu modelu Mitsubishi Galant vyrábaného v USA a vyvážať ho na vybrané trhy.


Mitsubishi
Toto vozidlo, ktoré bolo vyvinuté ako výsledok spolupráce Centra pre výskum a vývoj vozidiel so sídlom v Okazaki (prefektúra Aichi, Japonsko) a vývojového centra Mitsubishi R&D of America, Inc. (MRDA) so sídlom v Ann Arbor (Michigan, USA), bude vyrábané vo výrobnom závode Mitsubishi Motors North America (MMNA) v Normal (Illinois, USA).

Začiatok výroby s kapacitou 15 000 jednotiek za rok je naplánovaný na júl 2006, pričom vozidlá sú určené pre zákazníkov v Rusku, na Ukrajine a na Strednom Východe.

Ruský trh bol spolu s Mitsubishi Motors Europe (MME) primárnym impulzom pre tento projekt. Spoločnosť Rolf Holding, distribútor MMC v Rusku, s celkovým objemom predaja 55 148 vozidiel v kalendárnom roku 2005 (+ 84%) urobila z tejto krajiny trh číslo jedna pre MME. Príčinami týchto skvelých výsledkov boli:

- Výborná reputácia, vďaka úspechu modelu Lancer, ktorý je č. 1 medzi dovážanými vozidlami v Rusku a perfektne zodpovedá požiadavkám súčasných ruských zákazníkov. V apríli získal prestížne ocenenie "Auto roka v Rusku 2005".
- Spokojnosť zákazníkov, o ktorú sa stará silná sieť 82 dílerov spoločnosti Rolf Holding (vrátane najväčšieho dílera Mitsubishi Motors vo svete, ktorý sa nachádza v Moskve).

Kombinácia týchto dvoch faktorov bude rozhodujúca nielen pre už existujúcich zákazníkov Mitsubishi, ktorí plánujú presedlať na verziu sedan v „biznis triede“, ale aj pre spoločnosť Rolf Holding za účelom získania nových zákazníkov vďaka konkurencieschopnému modelu v tomto rastúcom segmente.
Tento 4,865 m dlhý 4-dverový sedan s predným náhonom, ktorý je odvodený od severoamerickej verzie Galantu modelového roku 2007, bude v ponuke s výkonným 4-valcovým motorom MIVEC s objemom 2.4 litra a výkonom 116 kW (158 k), spĺňajúcim normu Euro 4. Vozidlo bude vybavené elektronickou 4 stupňovou automatickou prevodovkou so sekvenčným radením Sports Mode*.

Najnovšia verzia Mitsubishi Galant bude predstavená 30. augusta 2006 na Autosalóne v Moskve, ešte pred jeho oficiálnym uvedením na ruský trh a začiatkom predaja v septembri t.r., pričom ďalšie trhy budú nasledovať.

V nadväznosti na túto iniciatívu predseda MMC p. Nishioka uviedol: “Mitsubishi Motors je japonským konštruktérom s globálnou pôsobnosťou. Tento fakt má dvojaký dopad: za prvé, pri vývoji produktov by sme mali zamerať naše zdroje na vytváranie globálnych strategických modelov pre svetové trhy. Po druhé, mali by sme skúmať globálne príležitosti pre naše súčasné produkty. Americký Galant je toho vynikajúcim príkladom a je v záujme MMC ďalej rozširovať takýto exportný projekt zo Severnej Ameriky aj na ostatné trhy.”

* špecifikácia pre ruský trh.
Galéria
Mitsubishi Galant   Súvisiace články:
28. okt 2006 Vozidlo Mitsubishi i získalo ocenenie Good Design Gold Prize (Aktuality zo sveta)
8. okt 2006 DEDIČSTVO 4X4 SPOLOČNOSTI MITSUBISHI MOTORS (Aktuality zo sveta)
6. okt 2006 Mitsubishi OUTLANDER- KONCEPČNÝ MODEL (Aktuality zo sveta)
21. sep 2006 Autosalón Paríž 2006: MITSUBISHI MOTORS predstavuje novú generáciu legendárneho modelu PAJERO (Aktuality zo sveta)
7. sep 2006 MITSUBISHI MOTORS EUROPE otvára nové Európske Distribučné Centrum náhradných dielov (Aktuality zo sveta)
24. apr 2006 Závod PININFARINA naštartoval výrobu modelu Mitsubishi Colt CZC (verzia Coupé-cabriolet) (Aktuality zo sveta)
17. mar 2006 Mitsubishi od 13.marca 2006 s akciovou ponukou (Aktuality z domova)
27. sep 2002 Mitsubishi stiahne svoje kompaktné automobily z predaja (Aktuality zo sveta)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 19:33:34