HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

8. mar 2006 (01:00) - Press - Predstavujeme

Nový Hyundai Accent

– Hyundai predstavil na autosalóne v Ženeve úplne nový Accent. Tento model segmentu C bol navrhnutý s cieľom ponúknuť rovnaký stupeň atraktivity ako jeho predchodcovia, ktorí sa tak významne podieľali na celosvetovom úspechu firmy Hyundai.


Hyundai Accent
Na európsky trh prichádza v týchto dňoch už šiesta generácia modelu Accent. Ponúka všetky prednosti, ktoré pomohli firme získať náklonnosť zákazníkov, avšak v novom, jemnejšom a ekologickejšom balení. Pri výrobe Accentu vzala firma Hyundai do úvahy požiadavky zákazníkov na všetkých trhoch: nižšie vibrácie a hluk, vyššiu hospodárnosť vozidla, výkon a jazdné vlastnosti, ergonómiu a pohodlie, ktoré sa radia k najlepším vo svojej triede a, samozrejme, prirodzenú eleganciu.

Rozšírenie trhov
Napriek tomu, že tradičnými trhmi modelu Accent sú Kórea a Spojené štáty, firma Hyundai je presvedčená, že kultivovaná elegancia interiéru a moderné spracovanie tohto modelu zvýši jeho atraktivitu i na ostatných trhoch, obzvlášť v Európe. Nový Accent je o 20 mm dlhší, o 15 mm širší, o 75 mm vyšší a tiež získal 60 mm na rázvore kolies.

Exteriér
Čistý a moderný dizajn prezrádza na prvý pohľad, že Accent sa právom radí medzi kvalitné automobily. Harmonické spracovanie prednej časti vozidla so spodným integrovaným prívodom vzduchu a charakteristické široké línie jemne naznačujú športový charakter vozidla. Čistý vzhľad prednej časti vozidla bol umocnený integráciou smeroviek do uchytenia svetiel. Ochranná mriežka chladiča bola vytvorená triezvym použitím kovu a predné hmlovky sú elegantne zapracované do integrovaného prívodu vzduchu. Výsledkom je kontinuálny profil nárazníka, ktorý prezrádza dynamický dizajn. Návrhári zväčšili plochu okna a aerodynamické spätné zrkadlá sú vyhrievané a disponujú elektrickým ovládaním. Chrómové kľučky dverí zdôrazňujú kvalitné vypracovanie vozidla. Športový vzhľad dizajnéri podčiarkli i 14-palcovými puklicami a 14-palcovými diskami z ľahkej zliatiny s logom Hyundai. Na objednávku sú dodávané i špeciálne navrhnuté 15-palcové 6-lúčové hliníkové disky. Celkovú vyváženosť a harmóniu Accentu možno vidieť i na zadnej časti vozidla. Všetky časti sú starostlivo zabudované tak, aby pôsobili dojmom ucelenosti. Kombinované zadné svetlá poskytujú viditeľnosť do troch smerov, čo vodičovi dodáva pocit bezpečia, rovnako ako optimálne umiestnené brzdové svetlo. Na nárazníku za hlbokým batožinovým priestorom sa nachádza aj parkovací senzor.

Interiér
Markantne kvalitný interiérový dizajn Accentu je kombináciou vytríbenosti a jednoduchosti. Návrhári použili kvalitné materiály a využili väčší priestor tak, aby priniesli do tohto miesta pocit novátorstva a istoty. Výsledkom tohto prístupu je dvojtónové prevedenie, ktoré má spoločné prvky s tak oceňovanou Sonatou, a to vrátane úzkeho dreveného obloženia.

Palubná doska s prístrojovým panelom, ktorý je osvetlený zelenými LED svetlami, prinášajú štýl a usporiadanie prístrojov, ako poznáme z lietadiel. Tento pocit poriadku je umocnený stredovým panelom, ktorý ponúka ovládanie autorádia, kúrenia a vetrania a ďalšie menšie detaily nevyhnutné pre pohodlie pasažierov. Tu bol kladený dôraz najmä na intuitívne ovládanie a jednoduchosť použitia

Predné sedadlá boli prepracované a vďaka využitiu miesta na ramená a nohy ponúkajú väčšie pohodlie. Pasažieri tiež môžu využiť duálne nastavenie sklonu a výšky sedadla. Rozšírená bola i plocha vykurovania sedadiel. Priestranné zadné sedadlá ponúkajú možnosť rozdelenia v pomere 60:40. Kapacita batožinového priestoru (390 litrov) je na túto triedu skutočne veľkorysá. Ventilácia vzduchu bola oproti predchádzajúcej generácii Accentu prepracovaná a poskytuje výkonné vetranie. Manuálne nastaviteľnú klimatizáciu dopĺňa voliteľná automatická klimatizácia.

Nový Accent pokračuje v tradícii firmy Hyundai, ktorá sa snaží poskytovať všetkým cestujúcim čo najviac priestoru. V Accente preto nájdeme množstvo odkladacích priestorov, ako napríklad priehradky na mapy zabudované vo dverách, držiaky na nápoje, priestranný odkladací priestor spolujazdca, priestor na odkladanie vecí pod volantom, ako aj vrecko umiestnené na zadnej strane predných sedadiel. Všetky odkladacie priestory sú nanajvýš praktické a ľahko prístupné.

Pre maximálne pohodlie pri modeli Accent k dispozícii tónované sklo a elektrické strešné okno. Z ďalšej výbavy môžeme spomenúť 3 zostavy autorádia so 6 reproduktormi, lampičku na čítanie s držiakom na okuliare, látkové slnečné clony, popolník, predné a zadné stredové lakťové opierky, centrálne zamykanie, imobilizér, diaľkové ovládanie batožinového priestoru, zadný odkladací priestor umiestnený v podlahe, šetrič batérie a ovládania okien.

Priestranný interiér a jeho usporiadanie dáva vodičovi a cestujúcim pocit, aký sa im obyčajne spája s vozidlami, ktoré sú nielen väčšie, ale i drahšie.

Motory a prevodovky
Dva benzínové a jeden dieselový motor ponúkajú pokročilú technológiu a veľký výkon najmä vďaka tomu, že vyšli z najmodernejších výrobných liniek. Všetky motory vyhovujú emisným normám Euro 4. Motor 1,6 DOHC (krútiaci moment 112Nm pri 6000 ot/min; 146 Nm pri 4500 ot/min) ponúka technológiu CVVT (Constantly Variable Valve Technology), ktorá zdvojnásobí počet horných vačkových hriadeľov so štyrmi ventilmi na valec. Výsledkom je motor, ktorý môže voľne zvyšovať otáčky a vyhovieť tak akémukoľvek spôsobu jazdy. Nezáleží na tom, či vodič požaduje rýchlu akceleráciu alebo dlhý dojazd, technológia CVVT maximálne využije každú kvapku paliva.

Motor 1,4 16V DOHC dosahuje výkon 71 kW (95k) a maximálny krútiaci moment 124Nm pri 4700 ot./min.

K vzniku nového dieselového motora 1,5 VGT prispelo i stredisko výskumu a vývoja v nemeckom Rüsselsheime. Motor je v kombinácii s manuálnou prevodovkou a systém priameho vstrekovania CRDi (Common Rail Diesel injection) zahŕňa systém variabilnej geometrie turbodúchadla. Je preň charakteristická hospodárnosť a dosahuje výkon 110k s 235 Nm pri 1900-2750 ot/min.

Pre nový Accent je v ponuke 5-stupňová manuálna prevodovka alebo nová automatická prevodovka. V kombinácii s novými motormi predstavujú obidve prevodovky veľký skok vpred, čo sa týka pôžitku z jazdy. Len málo vozidiel v tejto triede môže poskytnúť takú kombináciu hospodárnosti, zrýchlenia a sily.

Podvozok, jazda a ovládanie
Jazdné vlastnosti a ovládanie nového Accentu boli zlepšené i vďaka zvýšenej odolnosti v ohýbaní a stabilite v kombinácii s novou geometriou zavesenia kolies. Predné rozperné zavesenie MacPherson bolo prerobené a zadná náprava vozidla dostala nové torzné zavesenie s vinutými pružinami a teleskopickými tlmičmi.

Prednej časti dodáva pevnosť nová konštrukcia, stabilita a kontrola vozidla je zvýšená väčšími puzdrami a ramenami v tvare písmena L, ktoré sú doplnené vysoko hodnotenými tlmičmi. Eletrický posilňovač riadenia s technológiou MDPS (Motor Driven Power Steering) dodáva lepší pocit pri rovnej jazde a tiež väčšiu kontrolu vozidla pri prejazde zákrutami.

Výsledkom všetkých vylepšení je dobrá stabilita, lepšie riadenie a ovládanie vozidla na ceste a tiež výrazne plynulejšia a tichšia jazda.Aktívna a pasívna bezpečnosť
Vysoké investície do počítačových simulácií a testovania vozidiel priniesli i vylepšenie karosérie v rámci pasívnej bezpečnosti. Karoséria je tvrdšia so spevnenými prepážkami, stĺpikmi a vnútorným usporiadaním, ktoré má minimalizovať dôsledky bočného nárazu. Všetky tieto prvky spolu tvoria stabilnú základňu pre tuhší predný rám. Rovnako boli optimalizované i deformačné zóny. Štandardné prvky pasívnej bezpečnosti ďalej obsahujú predné a bočné vypínateľné airbagy, predné a zadné okenné airbagy, aktívne opierky hlavy, predné trojbodové bezpečnostné pásy s duálnou predkontrolou napätia a obmedzovačmi sily.

Medzi opatrenia k zaisteniu aktívnej bezpečnosti radíme nový systém ESP s kontrolou trakcie. Zadný brzdový systém vyvinie o 50% väčší brzdný účinok než predchádzajúca generácia modelu.

Hluk a vibrácie
Po úspechu s obmedzením hluku a vibrácií v modeli Sonata inžinieri Hyundai zamerali svoju pozornosť na nový Accent. Každá časť vozidla bola predmetom intenzívneho výskumu, takže každá súčiastka vozidla prešla analýzou hluku a vibrácií s cieľom vybrať tie najlepšie materiály z hľadiska absorpcie. Podporný rám a časti karosérie boli spevnené a posilnené. Hydraulické upevnenie motora bolo prepracované a doplnené systémom vypchávok s cieľom utesniť miesta prieniku vetra a vibrácií. Nový vnútorný systém výmeny vzduchu je o poznanie tichší, a to platí i o pomocných zariadeniach motora. Upevnenie strešného okna bolo navrhnuté tak, aby redukovalo hluk vetra. Vďaka všetkým týmto opatreniam sa podarilo hluk a vibrácie výrazne znížiť a niektoré z nich dokonca prispeli k vytvoreniu novej úrovne sily a pevnosti vozidla.
Galéria
Hyundai Accent    Hyundai Accent    Hyundai Accent   Súvisiace články:
31. okt 2006 Rekordné predaje Hyundai v septembri (Aktuality z domova)
25. aug 2006 Hyundai – najkvalitnejšia neprémiová značka (Aktuality zo sveta)
14. aug 2006 Hodnota značky Hyundai neustále rastie (Aktuality zo sveta)
8. jún 2006 Vozidlá Hyundai pre MS vo futbale 2006 (Aktuality zo sveta)
3. mar 2006 Nový Hyundai Santa Fe (Predstavujeme)
1. mar 2006 Ženeva 2006: Novinky z automobilky Hyundai (Aktuality zo sveta)
27. feb 2006 Hyundai prvý medzi servismi v Nemecku (Aktuality zo sveta)
28. nov 2005 Hyundai Sonata a Tucson s najvyšším hodnotením v crashtestoch NHTSA (Aktuality zo sveta)
24. nov 2005 Nové sídlo Hyundai Motor SK (Aktuality z domova)
26. okt 2005 Hyundai Tucson – suverén s novým nábojom (Predstavujeme)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 19:26:05