HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

4. jan 2006 (00:00) - Press - Motoršport

Szilveszter a Kátai sa zranili

Szalay Dakar Team sa dnes nemôže pochváliť tým, žeby mali za sebou úspešný deň. Ráno rumunský motocyklista Zsolt Szilveszter utrpel haváriu na etape vedúcej na selektívny úsek.


dakar 2006
Balázs Szalay a Lászlo Bunkoczi zase mali technické problémy, takže boli nútení si počkať súťažný kamión, aby jeho posádka im pomuhla. Zsolt Szilveszter sa sťažoval na bolesti ruky a nohy, takže ho odviezli do nemocnice na Kanárske Ostrovy, takisto ako motocyklistu Petra Kátaiho, ktorý dostával servisnú pomoc od Szalay Dakar Team. Péter Kátai utrpel zranenie tiež počas dnešného súťažného dňa (zlomil si stehennú kosť a klúčnu kosť). Slovenský člen regionálneho tímu MOL Dakar Team, Jaroslav Katriňak síce spadol raz, ale celkovo mal úspešný deň. Hoci Ákos Varga podľa svojich slov dnes prežil najhorší deň vo svojom živote, celkovo na výsledky sa sťažovať nemôže.

Ákos Varga (KTM 35. miesto)
Ráno cestou na selektívny úsek som videl Zsolta ležať popri ceste, aj som s ním hovoril. Neutrpel haváriu na selektívnom úseku, ale na ceste na vedúcej na štart. Niekto do neho narazil zo zadu. Sťažoval sa na bolesť ramena a nohy, a hoci som sa tam nedostal hneď po havárií, bol pri vedomí, takže nechápem tie poplašné správy. S Petrom Kátai som mal možnosť sa porozprávať, on šiel rýchlosťou 150 km/h, keď spadol - v prachu si nevšimol jednu skalu. Stehenná kosť sa mu zlomila a sťažuje sa na veľké bolesti ramena. Povedal, že na chvíľu nebol pri vedomí, ale pridal, že je to normálne pri takýchto chvíľach. Bol to najhorší deňv mojom živote, a som si istý, že najhorší deň počas Dakaru, napriek tomu, že mám celkom dobré výsledky. Už dva dni mi nefunguje prístroj na sledovanie rýchlosti, a včera som dostal extrémne veľa penalizácií za prekročenie rýchlosti. Kvôli tomu som dnes musel štartovať z 200. miesta. Od prachu som nič nevideľ, a keď som chalanov uvidel ležať na zemi, celý čas sa mi behalo hlavou, aby som nespadol aj ja. jedna časť mojej duše hovorila, aby som pridal plyn, druhá časť, aby som sa nepolámal.

Jaroslav Katriňák (KTM 11. miesto)
Raz som spadol. Na kameňoch som neudržal motorku,. Ľavá časť motorky sa troška polámala, ale to je všetko. Našťastie ja som sa nezranil. Dnes som mal prvý deň, keď som jazdil sám, takže som sa otestoval v navigácií. Dvakrát som sa dostal na kritický bod, keď som sa nevedel vyznať v itinerári, ale vtedy som išiel po stopách.

Balázs Szalay a Lászlo Bunkoczi (Opel Frontera 125. miesto)
Aj dnes sme mali trať plnú sál a kameňov, hoci s autom sme nenarazili na nič, niečo sa zlomilo na zavesení kolies, takže sme boli nútení sa zastaviť a počkať na súťažný kamión. Asi 2 hodiny sme tam trávili so servisom. Celkovo tím mal dnes pekelný deň, ale som veľmi rád, že lekári povedali, že Zsolt sa uzdraví. To je najdôležitejšie.

Súvisiace články:
28. dec 2001 24. ročník Rely Paríž - Dakar odštartujú v Arrase (Motoršport)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 11:48:10