HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

29. nov 2005 (00:00) - Press - Aktuality z domova

Záchranári na pneumatikách Goodyear

Horská záchranná služba a spoločnosť Goodyear Dunlop Tires Slovakia sa dohodli na dlhodobej spolupráci v oblasti dodávania a testovania pneumatík. Vozový park slovenských záchranárov sa bude postupne prezúvať do pneumatík značky Goodyear.


Horská záchranná služba (HZS) má na Slovensku nenahraditeľné postavenie v súvislosti s bezpečnosťou osôb v horských oblastiach. Pôsobenie záchranárov zahŕňa široké spektrum činností, ktoré sú organizované v spolupráci s ďalšími zložkami integrovaného záchranného systému na území Slovenskej republiky a podľa potreby aj mimo neho. Neoddeliteľnou súčasťou v rámci komplexného zabezpečenia záchrannej činnosti je aj bezpečný transport a neodkladná doprava pri záchrane osôb. Je preto logické, že vysoké nároky sú kladené na používanú techniku, nevynímajúc kvalitné obutie automobilov v náročnom horskom prostredí.

V rámci zabezpečenia maximálnej bezpečnosti automobilov pôsobiacich v horských strediskách na Slovensku sa zástupcovia HZS dohodli na spolupráci v oblasti dodávky a testovania pneumatík so spoločnosťou Goodyear Dunlop Tires Slovakia (GDTS). HZS následne poskytne hodnotenie testovaných pneumatík za účelom ďalšieho vývoja a zlepšovania kvality. V rámci podpísanej zmluvy začnú prvé automobily obuté na pneumatikách značky Goodyear napĺňať svoju misiu už túto zimu. Obojstranne vyjadrený záujem o dlhodobú spoluprácu vyústi do postupného prezutia vozového parku do pneumatík značky Goodyear.

„Pri napĺňaní našej misie je nevyhnutné mať kvalitné technické vybavenie vo všetkých oblastiach. Jednou z nich je aj zabezpečenie adekvátnych pneumatík pre naše automobily. Pneumatiky značky Goodyear patria dlhodobo medzi tie najkvalitnejšie a najbezpečnejšie, preto sme návrh na spoluprácu od spoločnosti Goodyear Dunlop Tires Slovakia iba uvítali,“ povedal Jozef Janiga, riaditeľ Horskej záchrannej služby.

„V našej spoločnosti je bezpečnosť jednou z hlavných priorít, ktorej sa celosvetovo venuje veľká pozornosť. Nadviazanie spolupráce s Horskou záchrannou službou, synonymom a garantom bezpečnosti, je preto logickým vyústením. Veríme, že pneumatiky značky Goodyear prispejú k väčšej bezpečnosti pri záchrane životov a spolupráca na takejto misii je pre nás cťou. Na druhej strane budú pre nás veľmi cenné aj poznatky od slovenských záchranárov na správanie sa našich produktov v náročných horských podmienkach,“ uviedol Marek Hlaváč, obchodný riaditeľ spoločnosti Goodyear Dunlop Tires Slovakia.

Súvisiace články:
10. okt 2005 Auto, Motor and Sport - test zimných pneumatík (Pneu)
17. apr 2003 Goodyear Eagle F1 – EMT, pneumatika so zvýšenou mobilitou (Pneu)
15. apr 2003 AUTOMATICKÉ MONITOROVANIE TLAKU VZDUCHU PNEUMATÍK S NOVÝM INTELIGENTNÝM SYSTÉMOM (Aktuality zo sveta)
28. okt 2002 Viac istoty so správnymi pneumatikami v zimnom období (Aktuality z domova)
16. sep 2002 Goodyear predstavuje nové pneumatiky určené na mokrú vozovku (Pneu)
21. aug 2002 Úspech pneumatiky Goodyear Eagle F1 GS-D3 pokračuje… (Pneu)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 19:37:41