HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

10. okt 2005 (00:00) - Press - Pneu

Auto, Motor and Sport - test zimných pneumatík

Nemecký časopis Auto, Motor and Sport vo svojom teste zimných pneumatík „veľmi odporúča“ nové Goodyear Ultra Grip 7 a Dunlop SP Winter Sport 3D


...
Nemecké vydanie časopisu Auto Motor and Sport, jednej z najpopulárnejších sietí automobilových časopisov v Európe, vydalo svoj test zimných pneumatík na rok 2005 pre rozmery 205/55 R 16 s jednoznačným výsledkom. Nové pneumatiky Goodyear Ultra Grip 7 a Dunlop SP Winter Sport 3D sú najlepšie zimné pneumatiky dostupné na trhu. Obe zimné pneumatiky hodnotil časopis ako „veľmi odporúčané“.

Nové pneumatiky Dunlop SP Winter Sport 3D sa umiestnili na prvom mieste, vykazujú „najvyššiu trakciu na snehu a veľmi dobré a ovládateľné jazdné vlastnosti.“ Hodnotitelia časopisu Auto Motor and Sport súčasne vyzdvihli „dobrý brzdný výkon a rovnováhu na mokrých cestách s vysokou stabilitou v zákrutách a dobrou odolnosťou voči akvaplaningu, vysokou mierou pohodlia a nízkym valivým odporom.“

Druhým víťazom testu je nová pneumatika Goodyear Ultra Grip 7, „prvá voľba“ do snehu. Auto, Motor and Sport píše, že „Goodyear Ultra Grip 7 má najlepší brzdný výkon, dobrú trakciu a vyvážané jazdné vlastnosti. V mokrých disciplínach má pneumatika prvotriedny výkon pri akvaplaningu a veľmi krátke brzdné dráhy.“ Hodnotitelia Auto, Motor and Sport súčasne vyzdvihli nízku hlučnosť pri jazde a kvalitné zavesenie.

„Víťazstvo v testoch zimných pneumatík ADAC a Auto, Motor and Sport v je výnimočný úspech. Tieto testy pomáhajú spotrebiteľom urobiť správne rozhodnutie. Každý vodič by si mal dať pozor, aby mal svoje vozidlo vybavené zimnými pneumatikami od okamihu začiatku zimnej sezóny, akonáhle teplota klesne pod sedem stupňov. Zimné pneumatiky sú základom bezpečnej jazdy na mokrom snehu a zasnežených či mokrých cestách, a zásadne zvyšujú bezpečnosť pri jazde,“ povedal Arthur de Bok, prezident spoločnosti Goodyear Dunlop Tires Europe.

Časopis Auto, Motor and Sport testoval 11 rôznych značiek pneumatík s rozmerom 205/55 R 16. Článok je publikovaný v nemeckom časopise Auto, Motor und Sport, vydanie 21/2005.

Goodyear Ultra Grip 7
Goodyear Ultra Grip 7 využíva inovatívne technológie pre bezpečnejšiu trakciu počas zimy v mokrom snehu, snehu a na ľade. Nová pneumatika Goodyear Ultra Grip 7 je vybavená:
• Hustými lamelami pre maximálnu trakciu za zimných podmienok (Waffle Blades), a najnovším systémom do seba zapadajúcich trojrozmerných blokov, ktoré zabezpečujú okamžitú reakciu pri jazde na mokrých a suchých cestách.
• Nová polymérová technológia pre lepšiu priľnavosť a stabilitu pri nízkych teplotách
• Dvojité drážky v tvare V pre vynikajúcu trakciu a jazdné vlastnosti na snehu, a vyššiu ochranu proti akvaplaningu v mokrom snehu a kalužiach

Dunlop SP Winter Sport 3D
Pneumatika SP Winter Sport 3D je navrhnutá pre vodičov, ktorí od svojich automobilov vyžadujú najlepší možný výkon, hlavne počas zimy. Nová pneumatika, ktorá má smerový dizajn behúňa, má tri rôzne typy drážok umiestnené v oblasti behúňa, a novú generáciu zimnej zmesi.

Vynikajúca priľnavosť a výnimočné brzdné vlastnosti na zasnežených a mokrých cestách prinášajú vodičom možnosť maximálnej kontroly. Spolu s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami na studených suchých cestách prináša SP Winter Sport 3D maximálne potešenie z jazdy za akýchkoľvek podmienok.

Súvisiace články:
29. nov 2005 Záchranári na pneumatikách Goodyear (Aktuality z domova)
17. apr 2003 Goodyear Eagle F1 – EMT, pneumatika so zvýšenou mobilitou (Pneu)
15. apr 2003 AUTOMATICKÉ MONITOROVANIE TLAKU VZDUCHU PNEUMATÍK S NOVÝM INTELIGENTNÝM SYSTÉMOM (Aktuality zo sveta)
28. okt 2002 Viac istoty so správnymi pneumatikami v zimnom období (Aktuality z domova)
16. sep 2002 Goodyear predstavuje nové pneumatiky určené na mokrú vozovku (Pneu)
21. aug 2002 Úspech pneumatiky Goodyear Eagle F1 GS-D3 pokračuje… (Pneu)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 19:33:00