HobbyNET: Recepty · Formula 1 * www.nic.sk - webhosting a registrácia domén *
Motormánia - Úvodná stránka
   
SVET MOTOROV

Vyhľadávanie

Anketa

Koľko investujete do hudby v aute? Autorádio + reproduktory atď.?

(Odpovedalo 5715 ľudí)

do 5.000 Sk (1935)

do 10.000 Sk (1044)

do 20.000 Sk (865)

viac ako 20.000 Sk (964)

neinvestujem (907)Nastavenie
» Domáca stránka
»

RSS export

3. sep 2001 (00:00) - Press - Aktuality zo sveta

Opel stavia v Rüsselsheime nový závod, ktorý bude patriť k svetovej špičke

• Investícia 1,5 miliardy nemeckých mariek • Ročná kapacita 270 000 automobilov • Nový medzník virtuálneho projektovania


Automobilka Opel buduje v nemeckom Rüsselsheime svoj nový závod, ktorý ustanoví nové štandardy týkajúce sa produktivity, kvality a flexibility výroby. Projekt nového závodu, ktorý vyrastá v tesnom susedstve existujúcich prevádzok Opel v Rüsselsheime bez toho, aby sa to dotýkalo ich činnosti (čo je pre svoju mimoriadnu zložitosť v automobilovom priemysle pomerne ojedinelé riešenie), si vyžiada investície v celkovej výške 1,5 miliardy mariek.

Nový závod sa stane zárukou stabilných pracovných príležitostí nielen priamo v oblasti Rüsselsheimu, ale aj u vzdialenejších dodávateľov. Výroba v novej automobilke v Rüsselsheime by mala byť odštartovať v roku 2002 s nábehom úplne nového modelu Opel Vectra.

Nový závod v Rüsselsheime je projektovaný na celkovú ročnú produkciu asi 270 000 automobilov, ktoré budú montované na spoločnej linke v trojsmennej prevádzke. Stavba novej továrne, ktorá vzniká podľa vzoru závodu automobilky Opel v nemeckom Eisenachu, je jednou z najväčších investičných akcií spoločnosti Opel AG realizovanou na území Nemecka.

„Stavbou úplne nového závodu, ktorý bude vynikať produktivitou a flexibilitou, sme urobili ten najlepší možný krok pre posilnenie našej čelnej pozície na svetovom automobilovom trhu,“ hovorí Carl Peter Forster, riaditeľ automobilky Opel.

Pri práci na projekte novej automobilky využívali odborníci Medzinárodného technického a vývojového centra ITDC automobilky Opel v masívnej miere náročné počítačové metódy trojdimenzionálnych projekcií a virtuálneho modelovania - Opel má s využívaním týchto prostriedkov bohaté skúsenosti a v celosvetovom meradle patrí v tomto odbore k absolútnej špičke. Práve vďaka maximálnemu využitiu metód počítačových simulácií sa podarilo dosiahnuť doteraz neprekonanú produktivitu a precíznosť pri projektovaní továrne a príprave nábehu vlastnej výroby.

Najmasovejší školiaci a tréningový program v histórii automobilky Opel

Súbežne s projektovými prácami prebiehala aj dôkladná príprava zamestnaneckých týmov, ktoré budú pracovať v novej továrni. Aby sa dosiahol vytýčený cieľ- maximálna možná úroveň produktivity a kvality, pripravil Opel svoj historicky vôbec najrozsiahlejší školiaci a tréningový program. Zruční a skúsení zamestnanci sú vôbec jedným z najväčších trumfov rüsselsheimských výrobných lokalít automobilky Opel. Dôležitosť vysokej kvalifikácie pracovníkov však vystupuje v prípade nového závodu do popredia o to viac, že nová továreň bude patriť k absolútne najmodernejším automobilkám sveta.

Do intenzívneho programu zaškoľovania a zvyšovania kvalifikácie bol zaradený každý z viac než 7000 zamestnancov, ktorí budú pracovať v novom závode. „Naši zamestnanci majú jedinečnú príležitosť rozhodovať o vlastnej budúcnosti,“ tvrdí Michael J. Wolf, riaditeľ novej automobilky.

Súvisiace články:
12. nov 2003 ŠPECIÁLNA PONUKA SPOLOČNOSTI OPEL (Akčné modely)
4. nov 2003 Spoločnosti General Motors a Avis podpísali najväčšiu dohodu o dlhodobom odbere automobilov (Aktuality zo sveta)
11. sep 2003 Opel: Nový turbodiesel „common-rail“ s objemom 1,9 l a výkonom 110 kW/150 k (Aktuality zo sveta)
20. aug 2003 Nový Opel Vectra Caravan: Komfortné a funkčné prvky v detaile (Predstavujeme)
6. aug 2003 Opel Signum - tvorca novej automobilové triedy (Predstavujeme)
30. júl 2003 Opel Astra novej generácie: Dynamický design pre kompaktnú triedu (Aktuality zo sveta)
17. júl 2003 Opel zvýšil predaje o 30% (Aktuality z domova)
16. júl 2003 Opel uvádza škálu vylepšených agregátov so spotrebou nižšou o 23 % (Aktuality zo sveta)
30. apr 2003 Opel Meriva: Nová dimenzia kompaktnej triedy (Predstavujeme)
8. apr 2003 Opel začína s montážou automobilov na Ukrajine (Aktuality zo sveta)Diskusia k článku
Pridaj svoj názor do diskusie
Článok

» Verzia pre tlač

» Diskusia

Nové články

» Hľadáte kvalitné a lacné disky od spoľahlivého predajcu?

» DRIVING CHALLENGE – nový fenomén

» Rossi po triumfe v USA najúspešnejším v histórii

» Ktoré vozidlá a ktorí vodiči majú lepšie sadzby povinného zmluvného poistenia?

» Volkswagen a Škoda Auto stavajú nový výrobný závod.

» Rekordné predaje Hyundai v septembri

» 100 predaných áut cez internetový obchod s novými autami


(c) 2002-2005 Motormánia.sk. , Webhosting poskytuje nic.sk . Cached on 27/05/18 11:37:27